Více
  21 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022

  Postaral se o senzaci, jeho cesta skončila u bran semifinále. Zlýho Káju přemohl až Cross

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Postaral se o senzaci, ve víkendovém turnaji German Darts Championship dokráčel až do čtvrtfinále. Česká hvězda šipkařského nebe Karel Sedláček nejprve poslala domů Adriana Lewise, následně Chrise Dobeyho, v osmifinále si vyšlápla i na Josého de Sousu, její úchvatnou cestu zastavil až bývalý mistr světa Rob Cross. „The Voltage“ nakonec dokráčel až do finále, kde podlehl Michaelu van Gerwenovi.

  „Zlej Kája“ se probojoval až do osmifinále, které proběhlo v neděli 13. března. Karel od samého počátku mítinku European Tour 2 čelil hráčům z naprosté špičky světových šipek, důkazem budiž i to, že ve třetí bitvě stanul proti světové sedmičce Portugalci Josému de Sousovi.

  Sedláček sice nedobře začal, rychle prohrával 0:2 a navíc ztratil podání, nicméně ve třetím legu využil soupeřovy chyby na doublech a snížil. Od legu číslo pět pak vždy pravidelně José chodil do vedení a Karel vždy dotahoval. Zápas dospěl do stavu 4:4, pak se český šikula portugalské síle utrhl.

  Zavřel nekompromisně 68 bodů, a tím tak Josého de Sousu brejknul. Pak přišla superparáda. Světová sedmička měla na terči 52 na vyrovnání, ale Kája si šel za postupem. Dokázal trefit double 8 na fenomenální checkout 127 bodů a poslal svého soka z podniku European Tour 2 domů. Ve čtvrtfinále čekal na našeho hráče Rob Cross.

  Angličan, jenž mimochodem v minulosti vyhrál například mistrovství světa, je hladový. Nebyl vzat do Premier League, nyní se snaží o co nejlepší výsledky napříč turnaji PDC. Karel to neměl lehké, z Roba šla veliká sebedůvěra.

  Čtvrtfinále bylo dramatické

  Náš šipkař byl nebojácný, bojoval o historický postup do semifinále jako lev. Za stavu 4:3 měl navíc jednu šipku, díky níž mohl jít už do vedení 5:3. Netrefil double a Cross trestal. Všechny zbylé legy už zvládl vyhrát a zastavil rozjetého Sedláčka. I tak si nebojácný Čech zaslouží absolutorium, neboť vyřadit Lewise, Dobeyho či De Sousu, když ani nejste držitelem PDC karty, to nezvládne jen tak někdo. Sedláček navíc cestuje zpátky do republiky s více než 150 tisíci korunami.

  Celý turnaj v německém Manheimu následně vyhrál v posledních týdnech rozjetý Michael van Gerwen, jemuž se nejprve podařilo projít přes Van den Bergha a ve finále i přes kata našeho Sedláčka Roba Crosse.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ