3.7 C
Czech
Středa 18. března 2026
MotorsportPortugalskou rallye ovládl Velšan Evans, šampionátu dál kraluje "rozjetý" Ogier

Portugalskou rallye ovládl Velšan Evans, šampionátu dál kraluje „rozjetý“ Ogier

Pilot Elfyn Evans v Toyotě vyhrál Portugalskou rallye a připsal si čtvrté vítězství v kariéře. V čele průběžného pořadí mistrovství světa v automobilových soutěží zůstal jeho týmový kolega Sébastien Ogier z Francie, jenž skončil na šotolinových tratích třetí. Druhý dojel Španěl Dani Sordo v hyundai, český jezdec Martin Prokop s Fordem Fiesta byl dvacátý.

Dvaatřicetiletý vicemistr světa Evans si v Portugalsku vynahradil po měsíci zklamání z Chorvatské rallye, kde na konci dubna přišel o vítězství po chybě v poslední zatáčce závěrečné erzety a s Ogierem prohrál o šest desetin sekundy. Nyní žádný zvrat nepřipustil a Sorda porazil o téměř půl minuty (28,3).

„Možná jsme nebyli tenhle víkend nejrychlejším týmem, ale měli jsme slušné tempo a vyhnuli jsme se problémům. A dnes jsme udělali, co bylo třeba, abychom nechali Daniho za sebou,“ řekl Velšan Evans, jenž se dostal do čela v sobotní předposlední erzetě, v níž musel kvůli prasklému zavěšení svého huyndaie odstoupit dosavadní lídr Ott Tänak z Estonska.

Světový šampion Ogier nabral ztrátu už v pátek, kdy musel čistit trať, a pro třetí místo si dojel s odstupem 1:23,6. „Nebyl to moc příjemný víkend, ale ty body za to stály,“ řekl Francouz. Úspěch týmu Toyota Gazoo Racing stvrdil čtvrtým místem Japonec Takamoto Kacuta.

Díky prvnímu vítězství v sezoně vystřídal Evans na druhém místě MS Belgičana Thierryho Neuvillea, jenž nedokončil první etapu. Po čtyřech z dvanácti dosud potvrzených rallye vede Ogier před Evansem pouze o dva body. Šampionát WRC bude pokračovat za dva týdny na Sardinii.

Nejčtenější tento týden

Americká boxerská naděje míří do Británie. Jared Anderson poprvé zabojuje v Manchesteru

Jedna z nejzajímavějších postav současné těžké váhy se chystá na premiéru na britské půdě. Jared Anderson by měl 9. května nastoupit v Manchesteru na velkém galavečeru, který vyvrcholí titulovým duelem Fabia Wardleyho s Danielem Duboisem.

Emma Raducanu vynechá Miami Open. Nemoc ji nepustí na kurt

Turnaj Miami Open přichází o jedno z výrazných jmen. Emma Raducanu se kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům odhlásila, mimo hru je i Sonay Kartal. Pozornost tak poutá především návrat legendy Venus Williams.

Praha bude hostit část hokejového Světového poháru 2028

Praha se v únoru 2028 zařadí mezi dějiště hokejového Světového poháru. Turnaj se vrátí po dvanácti letech a vedle české metropole se bude hrát také v Calgary a Edmontonu. O2 arena nabídne zápasy základní skupiny i jedno utkání vyřazovací části, což pro české fanoušky znamená další velkou akci s účastí nejlepších hráčů planety.

Dva góly Pastrňáka a trefa Zachy na výhru nestačily, Boston prohrál s Devils

David Pastrňák a Pavel Zacha byli v ofenzivě Bostonu stoprocentní. Česká dvojice se postarala o všechny tři branky Bruins, jenže ani to na výhru nestačilo. Boston padl na ledě New Jersey 3:4 v prodloužení. Pastrňák navíc zapsal další výrazný večer a po dvou gólech si odnesl i ocenění pro druhou hvězdu utkání.

Aryna Sabalenka dobyla Indian Wells po epickém finále s Rybakinou

Finále prestižního turnaje BNP Paribas Open nabídlo tenisovou bitvu, která splnila očekávání. Světová jednička Aryna Sabalenka porazila po více než dvou a půl hodinách dramatického boje svou velkou rivalku Elenu Rybakinu 3:6, 6:3, 7:6 (8:6) a poprvé v kariéře ovládla turnaj v Indian Wells.

Krejčího devět bodů Portlandu nestačilo, New York otočil velkou ztrátu

Portland v dalším programu NBA padl na palubovce Philadelphie 103:109. Český reprezentant Vít Krejčí trefil tři trojky a zapsal devět bodů, hosté ale v koncovce znovu doplatili na slabší produktivitu z dálky. Ve stejné noci zaujal i výrazný obrat New Yorku proti Golden State a nečekané zaváhání Detroitu v Torontu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře proti Montrealu, Edmontonu se zranil Draisaitl

Lukáš Dostál pomohl Anaheimu 27 zákroky k výhře 4:3 na ledě Montrealu. Český souboj brankářů se nekonal, Jakub Dobeš zůstal mezi náhradníky. Nepříjemný večer zažil Edmonton, kterému v duelu s Nashvillem nedohrál Leon Draisaitl.

Sinner vyhrál Indian Wells a vyrovnal rekord Federera a Djokoviče

Jannik Sinner vyhrál poprvé v kariéře prestižní turnaj Indian Wells. Ve finále porazil Daniila Medvedeva ve dvou tiebreacích a potvrdil, že patří k absolutní špičce světového tenisu. Italský hráč zároveň vyrovnal historický rekord Rogera Federera a Novaka Djokoviče na tvrdém povrchu.

Drama do poslední chvíle, Sparta skolila Kladno a postupuje

Sparta je posledním čtvrtfinalistou extraligového play off. V rozhodujícím pátém duelu předkola porazila Kladno 3:2 po prodloužení a sérii ovládla 3:2 na zápasy. Postup domácím vystřelil v přesilovce kapitán Filip Chlapík, který rozhodl v čase 76:54. Pražany teď čeká čtvrtfinále proti Plzni.

Medveděv v Indian Wells ukončil Alcarazovu vítěznou sérii

Carlos Alcaraz letos poprvé narazil. V semifinále turnaje v Indian Wells nestačil na skvěle hrajícího Daniila Medveděva, který vyhrál 6:3 a 7:6. Očekávaný souboj Alcaraze s Jannikem Sinnerem se tak nekoná. Ruský tenista potvrdil velkou formu z posledních týdnů a znovu připomněl, že s ním musí špička ATP vážně počítat.

Adamczyková byla při návratu do Světového poháru osmá

Eva Adamczyková se po olympijském stříbru vrátila do seriálu Světového poháru osmým místem. V rakouském Montafonu prošla jako jediná z českého týmu až do vyřazovacích jízd a dlouho držela naději na výraznější výsledek. Nakonec ji zastavil nepovedený závěr semifinále a pád v malém finále. Vítězství slavila Švýcarka Sina Siegenthalerová.

Nosková v Indian Wells ožila a uznání si vysloužila i od Sabalenky

Linda Nosková do finále v Indian Wells neprošla, ale z Kalifornie odjíždí s turnajem, který jí může výrazně pomoct. Po slabším vstupu do sezony se znovu chytla, došla do semifinále a proti světové jedničce ukázala, že s elitou umí držet krok. Aryna Sabalenka sice vyhrála 6:3 a 6:4, česká tenistka ale favoritce zápas rozhodně neulehčila.

Chmelař rozhodl, Nečas skóroval a Rittich slavil výhru

Jaroslav Chmelař zařídil Rangers cennou výhru v Minnesotě. Martin Nečas korigoval porážku Colorada ve Winnipegu a David Pastrňák s Pavlem Zachou pomohli Bostonu k vítězství po nájezdech. Ze čtveřice českých brankářů se radoval jen David Rittich.

Antonelli vyhrál v Číně a vrátil Itálii triumf

Andrea Kimi Antonelli proměnil rekordní kvalifikaci v premiérové vítězství ve formuli 1. Devatenáctiletý jezdec Mercedesu ovládl Velkou cenu Číny, porazil George Russella a po dvaceti letech vrátil Itálii triumf v závodě mistrovství světa.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama