Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Zlatan vs. LeBron! Neřeš politiku. Dělej to, co umíš, prohlásil Švéd. Basketbalista ostře reagoval

  Sportovní svět zachytil nevídanou slovní přestřelku. Názory si mezi sebou vyměnili fotbalista Zlatan Ibrahimovič a basketbalista LeBron James. Švédský forvard svému kolegovi vyčítá pletení se do politiky. Ten na jeho slova ale tvrdě zareagoval.

  O tom, že se někdy vášně z hřiště či palubovky přenášejí také do prostředí politiky, ví celá sportovní veřejnost. Ne všichni ale sympatie s tímto postojem sdílí. Hráč NBA LeBron James v minulosti často kritizoval prezidenta USA Trumpa a své si řekl také k právům obyvatel tmavší pleti.

  S jeho politickou aktivitou nesouhlasí jiný sportovec. Švéd ve službách milánského AC si myslí, že sport a politika by se neměly v žádném případě mísit. „Mám ho vážně rád, je fenomenální, ale nemám rád, když lidé, kteří mají nějaký status, mluví o politice. Dělej to, v čem jsi dobrý,“ prohlásil Ibrahimovič.

  To ale dělat neměl. Rozvířil tím totiž stojaté vody a LeBron na odpověď nenechal dlouho čekat. Čtyřnásobný vítěz nejslavnější basketbalové ligy světa má jasno: mluvit prostě budu. „Nikdy nebudu mlčet o věcech, které jsou špatně,“ odpověděl Švédovi s bosenskými kořeny.

  Právě na fotbalistův původ James poukázal také. V roce 2018 totiž si Ibrahimovič, ač tvrdí, že není politik a neměl by do politiky mluvit, stěžoval na diskriminaci kvůli svému příjmení, které nekončí tradiční švédskou koncovkou „sson“.

  „Je to někdo, kdo ve Švédsku řekl, že řeší stejné věci, protože jeho příjmení nebylo tradiční švédské. Také měl pocit, že je přítomen rasismus,“ obořil se do něj LeBron. Podle něj by měli lidé jeho postavení o podobných věcech mluvit. „V žádném případě nezůstanu pouze u sportu, protože rozumím tomu, jak silný můj hlas je,“ dodal.

  Výměna názorů pokračovala i dál. Zlatan si stále dokola stojí za svým. „Tohle je první chyba, kterou slavní lidé dělají, poté co se proslaví. Podle mě je lepší vyhnout se určitým tématům a dělat to, v čem jste dobří, jinak riskujete, že uděláte něco špatně,“ nechal se slyšet útočník.

  Jak celá akce dopadne, to asi neví ani sami hlavní aktéři. Přeci jen se ale oba nacházejí v úplně jiné sportovní situaci. LeBron s LA Lakers v NBA válí a má tak čas i na něco jiného, naopak forma Zlatana a AC v italské nejvyšší soutěži klesá, ten by tak měl myslet zejména na dění na hřišti.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.