Více
  2.4 C
  Czech
  Úterý, 30 listopadu, 2021

  Pohádka nekončí. Šipkařka Sherrocková si jako první žena zahraje čtvrtfinále majoru

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jen málo sportů nabízí to, čím se nyní mohou chlubit šipky. Strhující show, vyrovnané a napínavé bitvy a historii přepisující momenty. Šipkařský major turnaj Grand Slam of Darts baví diváky po celém světě a hlavním středobodem pozornosti je pochopitelně Fallon Sherrocková. Po senzačních výkonech ve skupinové části dokázala překonat další rekord. Po výhře nad Suljovičem si jako první žena historie zahraje čtvrtfinále majoru.

  Nejprve nejvyšší průměr, jaký kdy žena na mítinku tohoto formátu zahrála, následně vytoužený postup do Play-Off. A nyní i báječné vystoupení proti Mensuru Sujovičovi, na jehož konci stála se slzami v očích na stagi a užívala si ovace fanoušků. Fallon Sherrocková dokázala přepsat další milník, stává se první hráčkou historie, která dosáhla na čtvrtfinálové boje major tunaje. O této dámě bude ještě hodně slyšet.

  Ve zbylých zápasech dokázaly postoupit obě hvězdy z Walesu. Clayton do čtvrtfinále proklouzl velmi hladce, zatímco Gerwyn Price se s mladíčkem Bradley Brooksem hodně natrápil. Vítěz juniorského mistrovství světa nedal dvojnásobnému vítězi tohoto turnaje nic zadarmo a statečně bojoval až do posledních chvil. Price vyhrál nakonec těsně 10:8.

  Čtvrteční program pak pokračoval duelem Smithe s Cullenem a Wrighta s De Sousou. Úvodní, čistě anglický souboj, vyšel lépe prvnímu jmenovanému. Smith vyhrál 10:5, nicméně sluší se říci, že „The Rockstar“ Michaelovi práci značně usnadnil. Předvedl velmi mizerný výkon na doublech a nezvládal klíčové momenty. Wright s De Sousou se prali až do posledních šipek, šťastnější nakonec odcházel „Snakebite“, jenž Josého přetlačil poměrem 10:9. A právě skotský fenomén se utká ve čtvrtfinále s Fallon Sherrockovou.

  Ikonický sudí Russ Bray předvedl kuriózní chybu

  Vrcholem osmifinálových bojů byl duel dvou velikánů – Michaela Van Gerwena s Garym Andersonem. Skotský borec vstoupil do utkání mnohem lépe a s průměrem 109 bodů na tři šipky šel rychle do vedení. Holanďan pak ale předvedl několik zavření nad 100 a dokázal tempo zápasu vyrovnat. Hráči si vyměňovaly skvělé náhozy a po pár minutách se blížil závěr utkání.

  V patnáctém legu tohoto klání ale přišel velmi zajímavý moment. Slavný rozhodčí Russ Bray v průběhu hry nahlásil místo 78 bodů, které Van Gerwen doopravdy hodil, omylem 82 a zapisovatel si chyby nevšiml. Když se pak bývalá světová jednička dostala na zavírání, zbývalo jí o čtyři body více než stálo na papíře. „Mighty Mike“ tak dle pokynů chybujícího rozhodčího zavřel 78 a zápas, byť chybně, dále pokračoval. Už navždy ale zůstane v historii zapsáno, že jeden leg osmifinále Grand Slamu neměl 501 bodů, nýbrž jen 493.

  PROGRAM ČTVRFINÁLE GRAND SLAMU:

  Pátek, 19. listopadu (od 20:10):

  • James Wade – Rob Cross
  • Jonny Clayton – Gerwyn Price

  Sobota 20. listopadu (od 20:10):

  • Fallon Sherrock – Peter Wright
  • Michael Smith – Michael Van Gerwen

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Peter Wright

  Ikonický šipkař s čírem Peter Wright má další titul. Drama se Searlem rozhodl poslední leg

  To byl boj! Strhující finále nabídl turnaj Players Championship Finals, v němž proti sobě stanuli Ryan Searle a Peter Wright. Duel dospěl až do rozhodujícího jedenadvacátého legu. A tam měl šťastnější šipky Snakebite. Podařilo se mu zavřít 62 bodů, a mohl tak nad hlavu zdvihnout svůj vůbec první pohár z tohoto turnaje.
  Gerwyn Price

  Doba ledová je zpět. Gerwyn Price ovládl šipkařský Grand Slam potřetí během čtyř let

  Wales. Ano, znovu. Další trofej za vyhraný major turnaj putuje do druhého nejmenšího státu Velké Británie. Jen to protentokrát nepatří na poličku Jonnyho Claytona, ale do vitríny Gerwyna „The Icemana“ Price. Úřadující mistr světa dokázal Grand Slam vyhrát potřetí během čtyř let, když nyní ve finále skolil Skota Petera Wrighta.
  Fallon Sherrocková

  Falloninu cestu Grand Slamem zastavila až skotská legenda, do semifinále neprošel ani van Gerwen

  Byla to neskutečná jízda. První žena v historii, která dosáhla na čtvrtfinále velkého major turnaje, navíc po vynikajících výkonech. Fallon Sherrock zazářila ve Wolverhamptonu na šipkařském Grand Slamu. Zvládla porazit Michaela De Deckera, následně poslat domů Gabriela Clemense zavřením 170 bodů a v neposlední řadě postoupit přes Mensura Suljoviče v osmifinále. Neuvěřitelnou šipkařku zastavila až světová dvojka Peter Wright.
  Fallon Sherrocková

  Šipkařský Grand Slam vrcholí. Sherrocková píše dějiny, rekordy ničí i van Gerwen

  Šipkařský Grand Slam zatím nabízí strhující podívanou. Ze skupinové části nepostoupilo spousty favoritů, do play-off pavouka se probili například mladíčci Brooks či Rafferty. Neskutečný moment předvedl Michael van Gerwen, jenž zahrál nejvyšší průměr na tři šipky v historii turnaje. Nicméně kapitolou sama pro sebe je královna Fallon Sherrocková. Ta přepsala historii hned několikrát a je právem opěvována.
  José de Sousa

  Nastal čas na šipkařský Grand Slam. Titul bude hájit loňský debutant José de Sousa

  Následujících devět dní bude v britském Wolverhamptonu pořádně živo. Tamní Aldersley Leisure Village hostí jeden z nejtradičnějších a nejzajímavějších turnajů šipkařského světa. Grand Slam of Darts. Patnáctý ročník tohoto majoru započne 13. listopadu a vítěz celého turnaje si může po finále odnést necelé čtyři miliony korun.
  Karel Sedláček

  Sedláček drtí šampiony. Během šipkařských Super Series vyřadil Claytona i Wrighta

  Na Super Series of Darts se znovu děly věci! A tentokráte byl hlavním středem pozornosti vynikající český šipkař Karel Sedláček. V turnajích Players Championship zvládl porazil momentálně nejlépe hrajícího muže planety Jonnyho Claytona nebo bývalého mistra světa Petera Wrighta. Na turnaji se objevil i Adam Gawlas, ten, bohužel, tak cenné skalpy nepřipsal.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama