FotbalPogba dopoval neúmyslně, potvrdili odborníci. Trest mu byl zkrácen

Pogba dopoval neúmyslně, potvrdili odborníci. Trest mu byl zkrácen

Pozastavení činnosti kvůli dopingu Paula Pogby bylo zkráceno poté, co Sportovní arbitrážní soud přijal argument záložníka Juventusu, že jeho požití zakázané látky „nebylo úmyslné“. Experti jeho tvrzení podle agentury Reuters podpořili.

Cas, který zkrátil zákaz ze čtyř let na 18 měsíců, dodal, že francouzský internacionál „měl za daných okolností projevit větší péči“.

31letý hráč byl suspendován italským národním antidopingovým tribunálem (NADO Italia) v únoru poté, co test zjistil v jeho systému DHEA, zakázanou látku, která zvyšuje hladinu testosteronu. Jde o hormon, který zlepšuje vytrvalost.

Pogba se proti rozsudku odvolal ke Cas. Ten „potvrdil ADRV (porušení antidopingových pravidel), ale snížil sankci“ na 18 měsíců, počínaje 11. zářím 2023. Zdroje blízké Pogbovi minulý týden řekly BBC Sport, že může v lednu pokračovat v tréninku. Od března bude moci znovu hrát.

Pogba naposledy hrál za Juventus při výhře 2:0 v Empoli před více než rokem, připomíná Reuters.

Šlo o doplněk stravy

Bývalý hráč Manchesteru United tvrdil, že jeho přestupek „nebyl úmyslný a byl výsledkem chybného užívání doplňku stravy, který mu předepsal lékař na Floridě“.

Cas řekl, že Pogba „neusiloval o rozhodnutí o nezavinění nebo nedbalosti“. Místo toho chtěl, aby byl jeho zákaz snížen na 12 měsíců. NADO však věřil, že čtyřletý trest měl hráčovi zůstat, protože „jeho lehkomyslnost byla vážná“.

Porota Cas „částečně vyhověla odvolání“. Ale „určila, že Pogba nebyl bez chyby a že jako profesionální fotbalista by měl za daných okolností věnovat větší péči“. Proti rozhodnutí se lze z omezených důvodů do 30 dnů odvolat ke švýcarskému federálnímu soudu.

Noční můra skončila, říká Pogba

Pogba byl dočasně suspendován v září 2023 poté, co byl náhodně testován po prvním zápase Juventusu v sezóně 2023-24 dne 20. srpna. Pozitivní test potvrdil Nado v druhém vzorku v říjnu a antidopingová prokuratura požádala o čtyřleté pozastavení činnosti.

„Konečně ta noční můra skončila,“ řekl Pogba, když bylo minulý týden odhaleno snížení jeho zákazu. „Mohu se těšit na den, kdy budu moci znovu jít za svými sny.“

„Hraji bezúhonně, a přestože musím uznat, že se jedná o trestný čin s objektivní odpovědností. Chci vyjádřit své poděkování rozhodčím Sportovního arbitrážního soudu, kteří vyslechli mé vysvětlení.“

„Bylo to nesmírně stresující období v mém životě, protože všechno, na čem jsem tak tvrdě pracoval, bylo pozastaveno.“

Nejčtenější tento týden

Shane Mosley zaskočil favorita. V Las Vegas Bohačuk padl po tvrdé přestřelce už v šestém kole

Boxerský večer organizace Zuffa Boxing v Las Vegas nabídl překvapení, které čekal málokdo. Američan Shane Mosley Jr., jenž se v posledních letech spíše hledal, šokoval favorizovaného Serhije Bohačuka a po dominantním výkonu si připsal vítězství technickým knockoutem v šestém kole. Syn slavného šampiona tak vyslal jasný vzkaz střední váze: s Mosleym je znovu třeba počítat.

Barcelona porazila Real a slaví mistrovský titul

Barcelona si v El Clásicu došla pro sladkou tečku za ligovou sezonou. Real Madrid porazila 2:0 a tři kola před koncem má v čele tabulky náskok 14 bodů. Katalánský klub získal 29. španělský titul, večer však poznamenala osobní tragédie trenéra Hansiho Flicka, kterému krátce před zápasem zemřel otec.

Dobeš a Dostál vychytali výhry, Hertl se po dlouhém čekání trefil

Nedělní program play off NHL patřil českým brankářům. Jakub Dobeš pomohl Montrealu k výhře 6:2 nad Buffalem a Canadiens vedou v sérii 2:1. Lukáš Dostál dovedl Anaheim k triumfu 4:3 nad Vegas, čímž Ducks srovnali stav série na 2:2. Gólovou radost si užil také Tomáš Hertl, který skóroval poprvé v letošním play off.

Magnier na Giru znovu vyhrál a Silva udržel růžový dres

Paul Magnier vstoupil do Gira d’Italia výborně. Francouzský sprinter ze stáje Soudal Quick-Step vyhrál během tří dnů už druhou etapu a po triumfu v úvodním dojezdu v Burgasu ovládl také hromadný finiš třetí etapy do Sofie. Tentokrát se obešel bez pádu, což byla po předchozích dvou dnech skoro stejně dobrá zpráva jako samotný výsledek.

Češi padli se Švýcary historickým debaklem

Českým hokejistům generálka na mistrovství světa vůbec nevyšla. V závěrečném utkání Švédských her podlehli Švýcarsku 1:6 a utrpěli s tímto soupeřem nejvyšší porážku v samostatné historii. Tým Radima Rulíka zakončil přípravu čtvrtou prohrou z posledních pěti zápasů.

Nosková s Valentovou v Římě smetly elitní pár

Linda Nosková a Tereza Valentová vstoupily do čtyřhry na turnaji WTA 1000 v Římě ve velkém stylu. České duo v prvním kole porazilo Hao-Ching Chan a Fanny Stollár 6:1, 6:1. Zápas trval jen 57 minut a měl jasný směr skoro od začátku.

Krvavá válka v Manchesteru. Daniel Dubois přežil dva knockdowny a po brutální bitvě sesadil Wardleyho

Daniel Dubois je novým šampionem těžké váhy organizace WBO. V Manchesteru předvedl strhující obrat proti Fabiu Wardleymu, když po dvou knockdownech dokázal převzít kontrolu nad zápasem a v jedenáctém kole soupeře doslova umlátit k předčasnému ukončení. Fanoušci sledovali jeden z nejdivočejších duelů posledních let.

Vladař s Philadelphií končí, Colorado poprvé v play off padlo

Philadelphia se s play off NHL loučí už po druhém kole. Flyers doma podlehli Carolině 2:3 v prodloužení a sérii ztratili 0:4 na zápasy. Daniel Vladař držel svůj tým ve hře 37 zákroky, ale ani jeho výkon nestačil. Poprvé ve vyřazovací části naopak padlo Colorado, které schytalo porážku 1:5 na ledě Minnesoty.

Silva vyhrál druhou etapu Gira a vede celý závod

Thomas Silva prožil na Giru d’Italia životní den. Čtyřiadvacetiletý Uruguayec ze stáje Astana vyhrál druhou etapu slavného závodu a po těsném finiši se posunul do čela průběžného pořadí. Po 221 kilometrech z Burgasu do Veliko Tarnova porazil Floriana Storka a Giulia Cicconeho.

Nosková v Římě hladce prošla do osmifinále

Linda Nosková zvládla třetí kolo turnaje WTA 1000 v Římě bez větších potíží. Česká dvojka porazila Oleksandru Oliynykova 6:1, 6:3 a poprvé v kariéře prošla ve Foro Italico do osmifinále. Na kurtu strávila jen 69 minut.

Češi po špatném startu zabrali, na Finy to ale nestačilo

Čeští hokejisté nenavázali na povedený výkon proti Švédsku. Ve druhém utkání Švédských her prohráli s Finskem 2:3, i když dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu. Zápas rozhodla finská přesilovka v závěru třetí třetiny.

Dobeš zazářil proti Buffalu, Dostál střídal už po první třetině

České brankáře čekaly v play off NHL naprosto rozdílné večery. Jakub Dobeš pomohl Montrealu k výhře 5:1 nad Buffalem a po 28 zákrocích si vysloužil ocenění pro druhou hvězdu zápasu. Lukáš Dostál naopak zažil s Anaheimem těžký start proti Vegas. Ducks prohráli 2:6 a český gólman po třech inkasovaných brankách z první třetiny přepustil místo Ville Husso.

Češi proti Finům vsadí na Kořenáře

Čeští hokejisté vstoupí v sobotu do druhého utkání na Švédských hrách. Po výhře nad domácím Švédskem chtějí potvrdit dobrou formu také proti Finsku. V brance nastoupí Josef Kořenář, kterému bude krýt záda Petr Kváča. Hrát se začne ve 12:00.

Oleksandr Usyk otevřel dveře k velkému britskému souboji. Fabio Wardley ale nejdřív musí projít tvrdou zkouškou   

Fabio Wardley má před sebou nejdůležitější zápas kariéry. Pokud v Manchesteru porazí nebezpečného Daniela Duboise, může si otevřít cestu k životnímu souboji. Oleksandr Usyk totiž dal jasně najevo, že britského ranaře začíná brát vážně a v budoucnu ho může čekat bitva o sjednocení titulů těžké váhy.

Philadelphia s Vladařem prohrává 0:3 a v NHL stojí nad propastí

Hokejisté Philadelphie nezvládli ani třetí duel druhého kola play off NHL a po porážce 1:4 s Carolinou jim hrozí rychlý konec sezony. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyřikrát z 30 střel. Hurricanes zatím v letošním play off neprohráli a od postupu do finále Východní konference je dělí jediná výhra.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama