2.4 C
Czech
Pondělí 17. listopadu 2025
MotorsportPodmol po nehodě končí na Dakaru. Pět minut v bezvědomí a zlomený obratel

Podmol po nehodě končí na Dakaru. Pět minut v bezvědomí a zlomený obratel

Smolný a velmi drsný začátek pro Libora Podmola! Mistr světa ve freestyle motokrosu a populární motocyklista havaroval v první etapě Dakarské rallye. Třicet kilometrů před cílem vyletěl ze své motorky a zlomil si hrudní obratel. Do cíle se však i přes obrovské bolesti dostal, je pod prášky a rozhodl se dál nepokračovat na nejtěžší dálkové soutěži světa. „Rentgen mi zlomeninu potvrdil, možná mám nalomené také žebro. Jízda mě hodně bavila, ale najednou jsem letěl z motorky a nenafoukl se mi airbag. Je mi to líto, stydím se. Na tohle jsem půl roku netrénoval. Za rok se chci vrátit a vyhrát,“ prohlásil Podmol, který byl mezi prvními v kategorii Malle Moto.

Plánoval, že pojede na letošním ročníku Dakarské rallye více hlavou. Nebude spěchat a dá si pozor na pasti. Jenže úvodní etapa byla až příliš záludná. Vedla totiž po kamenitých kopcích, řečištích a ve vysokých dunách. „Vedl jsem mojí kategorii Malle Moto a fakt jsem si to na trase užíval. Bavilo mě to, zapomněl jsem také na problémy, které jsem měl s rukou. Jenže zničehonic jsem z motorky vyletěl a pak už si nic moc nepamatuji,“ popisoval havárii Podmol, který je na své druhé Dakarské rallye. Dopad na 325 kilometru byl drsný, bohužel ho neztlumil airbag v jeho kombinéze.

„Vůbec nevím, jak je to možné. Podle navigace jsem byl pět minut v bezvědomí, zdál se mi hezký sen o tom, jak jsem u moře. Pak se vzbudím a vidím dva kluky v helmách. Došlo mi, že jsem fakt na Dakaru. Zkontroloval jsem ruce a nohy, které byly v pohodě, ale cítil jsem obrovskou bolest v zádech,“ dodal Podmol. I přes ukrutné bolesti se nevzdal. „Těch třicet kilometrů jsem dojel do cíle, byl to bolestivý nářez. Asi nejšílenější jízda v mém životě. Poté mě ještě čekala cesta 190 kilometrů do bivaku po silnici, abych dokončil etapu. V takových bolestech, že jsem nemohl ani dýchat. Stále jsem ale doufal, že mám třeba jen nějak blbě vyhozené žebro.“

Podmol poté navštívil ošetřovnu a také fyzioterapeuta z ostravského týmu FESH FESH, se kterým spolupracuje. „Libor má kompresní zlomeninu sedmého hrudního obratle a po konzultaci v Medical Centre není doporučeno pokračovat v závodě,“ řekl Miloš Matejov, fyzioterapeut týmu FESH FESH. „Rozhodl jsem se ukončit mojí letošní účast na Dakaru. Dál by to nešlo. Nechci zklamat ale mé fanoušky a sponzory, chci se připravit na příští Dakar a zkusit to tu vyhrát,“doplnil Podmol.  

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

O přestupu se mlží. Kam povedou další kroky hvězdy ze Sparty?

Spekulace ohledně přestupu Ladislava Krejčího do španělského Betisu Sevilly se začaly šířit po informaci, která vyšla v deníku AS. Tento článek se věnuje rozboru celé situace a pokusí se odhalit skutečný stav věcí, mnoho světla ale na problém nevrhá. Oficiálně se zatím nevyjádřila asi samotná Sparta. Kam se tedy povedou další kroky hvězdného Krejčího? 

Koudelka: Nejlepší český výsledek za poslední čtyři roky na Turné čtyř můstků

Český skokan na lyžích Roman Koudelka předvedl vynikající výkon v třetím závodě Turné čtyř můstků v Innsbrucku, kde skončil na 17. místě. Tento výsledek je nejlepším českým umístěním v posledních čtyřech letech.

Plzeňská Viktoria deklasovala České Budějovice a vrací se na třetí místo Fortuna ligy

Plzeňská Viktoria si v 18. kole fotbalové Fortuna ligy připsala výrazné vítězství nad Českými Budějovicemi. Domácí tým deklasoval svého soupeře vysokým skóre 5:0 a vrátil se tak na třetí místo v ligové tabulce, před tým Slovácka.

Boleslavští po letech zaskočili Spartu, ligu nově vede Slavia

Fotbalisté Mladé Boleslavi přerušili dlouhou šňůru porážek od pražské Sparty, díky zásahům Kušeje, Matějovského a Jawa vyhráli 3:1 a poskočili na třetí místo v tabulce. Do čela jde po vršovickém derby Slavia, Ďolíček vyloupila poměrem 2:0. Šok si pro všechny nachystala Karviná, ta totiž dokázala porazit v Doosan areně domácí Plzeň.

Rekordní debakl. Zlín podlehl Boleslavi 5:9! Ustojí to trenér Vrba?

Další vítězství Sparty a Slavie? Jasná prohra Plzně v Liberci? Chyba lávky. Nečekaným šlágrem 12. kola se stal duel mezi Zlínem a Mladou Boleslaví. Domácí outsider se stydí na poslední příčce FORTUNA:LIGY, a proti „Bolce“ si postavení zrovna nevylepšil. Naopak, zápas skončil ostudou a rekordní prohrou 5:9! Jak se něco takového mohlo stát?

Oslabená Sparta vyloupila Hradec, Slavii spasila Csaplárova past

Ohromující neděli má za sebou česká nejvyšší fotbalová soutěž. Sparta dokázala i v deseti vyloupit novou Malšovickou arénu v Hradci Králové, Slavia předvedla „Csaplárovu past“ pod Ještědem a Plzeň přetlačila Jablonec i díky spektakulárnímu přímému kopu Jhona Mosquery.

Atraktivní souboj gigantů na Letné patřil Spartě. Baník vyloupil Olomouc

V desátém kole české nejvyšší fotbalové soutěže byl k vidění krásný zápas mezi Spartou a Plzní. Karviná zdemolovala pod staronovým koučem na svém stadionu liberecký Slovan vysoko 5:2. Baník vyloupil Olomouc poměrem 3:0, Jablonec doma porazil Slovácko 2:0 a Zlín se rozešel s Dynamem smírně 1:1.

Klokaní obrat dokonal Matoušek. Severská přestřelka i „bůra“ Vrbovi

Sobotní program české nejvyšší fotbalové soutěže načal demolicí Zlína ostravský Baník. Hapalovi svěřenci zvítězili 5:1. Šest branek padlo i v Liberci, Teplice remizovaly se Slovanem 3:3. V dalších zápasech pak Mladá Boleslav vyloupila České Budějovice a Slovácko porazilo Karvinou. Bohemians předvedli smrtící obrat proti Sigmě Olomouc, v Ďolíčku vyhráli díky raketě Jana Matouška 3:2.

Derby s výzvou i pro fanoušky. Nepokoje? V plánu je pálení vlajek

Největší zápas ligy je tady, už zítra v 18 hodin v pražském Edenu budou znít chorály těch nejvěrnějších vlajkonošů. Slavia a Sparta kráčí ligou bez porážky, za sebou mají čerstvá vítězství v Evropské lize a jejich střet slibuje velkou podívanou. K umocnění zážitku má přibýt i plný stadion, což už je takový folklór posledních měsíců.

Sparta rozdrtila bůrem Slovácko, Plzeň zcela zdemolovala Zlín

Českou nejvyšší fotbalovou soutěž zasáhly gólové hody. Slovácko bylo na Letné v Praze potopeno pěti trefami od Sparty, Letná ve Zlíně naopak musela kousat neskutečných sedm tref v domácí síti z kopaček hráčů Plzně. Viktoria dokonce vévodí střeleckým statistikám i přesto, že ji ještě čeká dohrávka s Mladou Boleslaví.

Vysoký triumf Slavie, tři body pro Spartu i Plzeň a obrat Sigmy v Hradci

Sedmé kolo české nejvyšší fotbalové soutěže skončilo vítězně pro Spartu, Slavii, Sigmu i Plzeň. Letenští vyloupili Liberec, Slavia nadělila „bůra“ Karviné a Plzeň doma přehrála klokany. Olomouc otočila nepříznivý stav v nové Malšovické areně z 0:1 na konečných 3:1, a Hradec Králové tak poprvé v novém domově padl.

Zelenobílá přestřelka. Ultras skupiny reagují na vyjádření předsedy Jakubowicze

Z nebe do pekla. Bohemians prožili po 36 letech euforické chvíle, kdy se probojovali do předkola Evropské konferenční ligy. Avšak nedlouho po vyřazení se radostné momenty mění v nepříjemnou atmosféru na trase vedení – fanoušci. Předseda představenstva Ing. Dariusz Jakubowicz totiž po tučné pokutě od UEFY přispěchal s kontroverzním vyjádřením. A aktivní skupiny se pochopitelně brání.

Strakovy postřehy: Karabec na pochvalu i na trest, Jurečku musí trenér podržet

6. kolo FORTUNA:LIGY je minulostí a už žádný tým není stoprocentní. Slavia navázala na nepřesvědčivé výkony z letošního jara a pouze remizovala 1:1 v Jablonci. O skóre je nyní lepší Sparta, která doma porazila 3:1 Karvinou. Poslední kouč, který Slezany dovedl k vítězství nad Letenskými, je František Straka, který zavzpomínal na duel z jara 2019 a samozřejmě oglosoval poslední kolo.

Kovaříkova raketa, Karabcův hořkosladký start. Slavia zaváhala

FORTUNA:LIGA pokračovala v neděli čtyřmi zápasy šestého kola a na všech stadionech to pořádně vřelo. Jak na hřišti, tak v hledišti. Slavia remizovala v Jablonci, klokanům doslova vystřelil tři body Kovařík. Sparta přehrála Karvinou a Sigma staví z Androva stadionu nedobytnou tvrz.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama