5.8 C
Czech
Sobota 6. prosince 2025
FotbalPod koučem Barcelony se kýve židle, v užším výběru je 5 náhradníků....

Pod koučem Barcelony se kýve židle, v užším výběru je 5 náhradníků. O koho jde?

Slavná fotbalová značka se v poslední době nachází v útlumu. Barcelona nafasovala v Lize mistrů od Bayernu Mnichov a žádná sláva to není ani v domácí soutěži. Katalánský gigant figuruje až na 7. místě a na hlavu kouče Koemana se snáší kritika. Bez Messiho to zkrátka nejde tak, jak si vedení představovalo.

„Barca“ má za sebou v La Lize už čtyři zápasy. Nad svými očekáváními ale zaostává, neboť jen 2 z nich dokázala dotáhnout do vítězného konce. Vrchol nastal včera v domácí bitvě s Granadou, kdy Depay a spol. jen remizovali 1:1. Ještě navíc museli bod vykopat až v úplném závěru.

To není vůbec ideální scénář. Barcelona sice svého soupeře, který doteď získal jen 2 body, tlačila, góly ale nepadaly. Šílený nápad pak dokonce pojal i trenér Koeman, který na hrot poslal z lavičky stopera Piqueho. Což fanoušci vůbec neviděli rádi.

Laportovi dochází trpělivost

Nad kroky kouče zatím prezident klubu Joan Laporta zavírá oči, tajně už si ale podle španělských médií hledá náhradu. Je jasné, že ze dne na den se „Barca“ nepromění, takže Holanďan na lavičce po konci sezony skončí. V tom lepším případě.

„Jestli tu mám zůstat, jsem tomu nakloněný. Užívám si to tu. Díky mně má tenhle klub budoucnost,“ prohlásil před časem Koeman. Pravděpodobné ale je, že pokud klub najde náhradníka, zkušený trenér se z lavičky Barcelony bude muset poroučet.

Na seznamu je 5 jmen

  1. Andrea Pirlo
  2. Phillip Cocu
  3. Antonio Conte
  4. Joachim Löw
  5. Xavi Hernández

Začněme postupně. Andrea Pirlo trénoval Juve a nepočítal si zase tak zle. Vyhrál Italský pohár, kraloval Superpoháru, ligová trofej ale v Turíně poprvé po dlouhých letech nezůstala. Bývalý vynikající fotbalista tak u „Staré dámy“ skončil a je bez angažmá.

Stejný osud potkal i zbylé čtyři trenéry. Phillip Cocu je krajan Koemana, trénoval PSV, Fenerbahce nebo Derby. Antonia Conteho zná fotbalová veřejnost jako bývalého kouče Chelsea, Juventusu nebo Interu, který vloni dotáhl Inter k titulu v italské lize.

A pak je tu Joachim Löw. Ten dorval Němce k historickému úspěchu na mistrovství světa v roce 2014 v Brazílii. Na německé lavici seděl 61letý zkušený borec 198 zápasů, po konci EURA se s ním ale národní federace rozhodla ukončit spolupráci.

Legenda, které se daří v Kataru

Nejpravděpodobněji ale vypadá povolání Xaviho. Někdejší tahoun záložní řady Barcelony trénuje v Kataru, kde dovedl Al-Saad k mistrovskému titulu i výhře v poháru. Do Katalánska by se podle svých slov vrátil rád, na východě má ale platnou smlouvu do roku 2023.

Kromě těchto jmen se zmiňuje i řada dalších. Henrik Larsson, Jordi Cruyff, Erik Ten Haag či Roberto Martinez. Jasné je zatím jedno – pokud se Koemanovi nebude dařit ani dál, Vánoce už by mohla Barcelona slavit s jiným trenérem.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Minkkinen slaví první triumf, Charvátová končí čtrnáctá

Lucie Charvátová obsadila ve sprintu Světového poháru v Östersundu čtrnácté místo a po delší době měla blízko k čisté střelbě. Závod ovládla Suvi Minkkinen, která si připsala první individuální vítězství kariéry. České biatlonistky bodovaly díky Charvátové, Markétě Davidové a Tereze Voborníkové, i když žádná z nich se na tratích ve Švédsku necítila úplně silná.

McLaren je připraven v Abú Dhabí hodně taktizovat. Piastri může hrát klíčovou roli v Norrisově boji o titul

Tým McLaren připouští, že při finále sezony Formule 1 v Abú Dhabí sáhne k týmovým pokynům, pokud to pomůže Landu Norrisovi získat vysněný titul mistra světa. Vedení stáje přitom zdůrazňuje, že podobný zásah přichází v úvahu pouze tehdy, když bude jasné, že Oscar Piastri už matematicky nemůže bojovat o celkové prvenství.

Zacha dvěma góly táhl Boston, Nečas jen zmírnil porážku Colorada

Pavel Zacha dvěma zásahy nasměroval Boston k výhře 5:2 nad St. Louis a ukončil dlouhé čekání na gól. Martin Nečas si připsal gól a asistenci, jeho Colorado však na ledě New York Islanders prohrálo 3:6. V Edmontonu zařídil Connor McDavid hattrickem a asistencí drtivou výhru 9:4 nad Seattlem. Výrazně se připomněli také další hvězdy jako Leon Draisaitl nebo Artěmij Panarin.

Dalton Smith zabojuje o světový titul. Duel s Matiasem proběhne i přes pozitivní dopingový nález

Britský talent Dalton Smith pokračuje ve své cestě za světovým titulem WBC v superlehké váze, i když jeho soupeř Subriel Matias čelí nepříjemné dopingové aféře. Oba boxeři se mají utkat 10. ledna v New Yorku a podle všeho se tento termín nezmění. Rozhodnutí WBC umožnit duel i přes pozitivní nález vyvolalo v boxerské komunitě vášnivou debatu. Je to správná cesta?

Knedlovi utekla medaile o setiny, Janíčková dokončila polohovku šestá

Miroslav Knedla znovu posunul český rekord na stovce polohově a skončil pátý, Barbora Janíčková vzala ve stejné disciplíně šesté místo. Oba předvedli kvalitní časy, ale na pódium to nestačilo. Knedla zároveň zářil i na znakařské stovce, kde se jako první Čech dostal pod hranici padesáti sekund a prošel do finále společně s Janem Čejkou. V závodě na 200 metrů prsa slaví postup do finále Kristýna Horská, Matěj Zábojník uzavřel soutěž na čtrnácté příčce.

Čisté konto pro Vejmelku a vítězné nájezdy pro Dobeše

Karel Vejmelka zažil jeden z nejlepších večerů sezony a v Anaheimu zlikvidoval všech 27 střel. Utah díky tomu smetl domácí Ducks 7:0. V českém brankovišti se dařilo také Jakubu Dobešovi, který dovedl Montreal k výhře 3:2 po nájezdech nad Winnipegem. Oba gólmani tak potěšili české fanoušky ve středečním programu NHL.

Kimi Antonelli pod palbou nenávistných vzkazů. F1 volá po ochraně sportovců

Devatenáctiletý nováček Mercedesu Kimi Antonelli se po Velké ceně Kataru stal terčem online urážek, které zahrnovaly i výhrůžky smrtí. Důvodem byl závěr závodu, v němž ho Lando Norris na čerstvějších pneumatikách předjel. Fanoušci, nespokojení s výsledkem, zahltili sociální sítě italského jezdce stovkami agresivních komentářů.

Volby prezidenta FIA proběhnou podle plánu, přestože čelí právnímu napadení

Nadcházející prezidentské volby Mezinárodní automobilové federace FIA se uskuteční příští týden podle harmonogramu, a to i přes probíhající právní řízení, které by mohlo výsledky v příštím roce zvrátit. Neobvyklé ustanovení volebních pravidel totiž znemožnilo, aby proti současnému šéfovi Mohammedu Benovi Sulayemovi 12. prosince kandidoval kdokoli další.

Írán se po hrozbě bojkotem nakonec zúčastní losování mistrovství světa

Írán nakonec na páteční los fotbalového Mistrovství světa 2026 v USA dorazí, i když ještě tento týden hrozil bojkotem. Spor o víza ale zásadně zredukoval počet členů íránské delegace a znovu ukázal, jak citlivé jsou vztahy mezi oběma zeměmi.

Národní tým posílí Červenka i Kaše, o nominaci stále probíhá boj. Rozhodne se po Švýcarských hrách

Českou hokejovou reprezentaci čekají příští týden Švýcarské hry, na které trenér Radim Rulík povolal silnou sestavu včetně kapitána Romana Červenky, Ondřeje Kaše či Jana Rutty. Do nominace se vrací dvanáct čerstvých mistrů světa z Prahy a o šanci popere se i brankářský nováček Nick Malík z Plzně. Rulík zároveň otevřeně přiznává, že už má jasnější představu o olympijské soupisce pro Milán, a část kádru tvoří i šest hráčů z NHL.

Tiger Woods se po operaci zad zotavuje pomalu. Termín návratu je neznámý

Tiger Woods má za sebou další operaci zad a tentokrát se rekonvalescence vleče pomaleji, než doufal. Padesátku oslaví s putterem v ruce, ale zatím jen na tréninkovém greenu. O návratu na PGA Tour mluví opatrně a připouští, že je „ještě hodně daleko“ od plánování turnajového kalendáře.

Zacha asistoval, Boston v Detroitu znovu padl o gól

Pavel Zacha zapsal v úterním programu NHL jednu asistenci. Boston však i přes jeho přihrávku v poslední minutě nedotáhl stíhací jízdu a prohrál v Detroitu 4:5. Colorado dál dominuje soutěži, tým Martina Nečase zdolal Vancouver 3:1 a opřel se o dva góly Nathana MacKinnona. Dramatické momenty nabídly i další duely, včetně návratu brankáře Cartera Harta do NHL či první kariérní trefy dvojice mladíků v dresu Nashvillu.

Skandál na poslední chvíli. Janibek Alimkhanuly neprošel testem na drogy 

Boxerský svět zasáhla krátce před víkendovým galavečerem nečekaná zpráva. Kazachstánský šampion Janibek Alimkhanuly neprošel antidopingovou kontrolou a jeho očekávaný unifikační souboj s Erislandym Larou tak dostal zásadní trhlinu.

Sporná penalta rozohnila Tottenham. Frank obvinil VAR z chyby

Trenér Tottenhamu Thomas Frank měl po divokém utkání na St. James’ Parku jasno: VAR podle něj neměl v závěru vůbec zasahovat. Spurs nakonec díky akrobatickému zásahu Cristiana Romera v nastavení urvali remízu 2:2, ale horké téma večera se točilo kolem penalty, kterou Newcastle dostal v 86. minutě.

Wierer ovládla vytrvalost v Östersundu, Voborníková brala body

Italka Dorothea Wierer vyhrála vytrvalostní závod biatlonistek v Östersundu. V cíli porazila Finku Sonju Leinamova o tři desetiny sekundy. Francouzka Camille Bened uzavřela stupně vítězů. Češky tentokrát nedosáhly na první dvacítku pořadí, nejlepší Tereza Voborníková skončila čtyřiadvacátá.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama