Katar 2022Po vyhraném zápase přišlo údolí slz. Brazilci věnovali postup na MS Pelému

Po vyhraném zápase přišlo údolí slz. Brazilci věnovali postup na MS Pelému

Včerejší zápas nebyl pro většinu fanoušků překvapením. Brazilci hned od první minuty ukázali soupeři, kdo je tu pánem hřiště. A s konečným výsledkem 4:1 můžou být náležitě spokojený. Okamžik, který ale nastal po konečném hvizdu, dojal nejednoho fanouška. Tým se seběhl a roztáhl plachtu, na které byl vyobrazený Pelé. Postup patřil jemu.

Brazílie ve včerejším nasazení přejela korejskou reprezentaci 4:1. Výsledek asi nejspíše nikoho nepřekvapil. Krásné gesto si Brazilci nechali až úplně na konec. Po závěrečném hvizdu se všichni seběhli a roztáhli velkou plachtu, na níž byl nápis Pelé a jeho obličej. Byl to tak krásný vzkaz jednomu z nejlepší fotbalistů historie, jehož zdraví na tom není úplně nejlépe. Zároveň mu také věnovali postup do čtvrtfinále.

„Kamarádi, chtěl bych, abyste byli klidní a pozitivní. Jsem silný, cítím naději a dodržuji léčbu jako obvykle. Chci poděkovat celému lékařskému a ošetřovatelskému týmu za veškerou péči, které se mi dostalo,“ napsal Pelé na svém instagramu.

Konec listopadu nepřinesl bývalé hvězdě nic příjemného. Po zhoršení stavu byl převezen do nemocnice, kde je dodnes. Otoky po celém těle, problémy s příjmem potravy, bolest srdce a rozházená psychika. Přesně kvůli těmto problémům se lékaři rozhodli pro hospitalizaci. Rakovina střev, se kterou Brazilská hvězda bojuje už je v pokročilém stadiu. Doktoři se proto rozhodli zastavit chemoterapii, na kterou bývalý hvězdný fotbalista přestal reagovat. Rodina Brazilce přiznala, že jim od minulého týdne chodí kondolence.

Zdravotní stav Pelého je opravdu špatný. V sobotu byl dokonce převezen na oddělení paliativní péče. Sem se dostanou pouze pacienti, kterým už není příliš jak pomoci. Podle zdrojů dostává pouze léky na útlum neskutečné bolesti. Hráči tedy doufají, že díky jejich dojemnému vzkazu se stav Pelého obratem zlepší. A kdo ví, třeba mu brazilská reprezentace přinese vítězství na Mistrovství světa.

„Věřím v Boha a každé poselství lásky, které se mi od vás po celém světě dostalo, mě naplňuje energií. Sledujte Brazílii na mistrovství světa!“ dodal Pelé.

Nejčtenější tento týden

Rytíři Kladno začali s obměnou kádru, končí dva cizinci

Kladno začíná skládat kádr pro novou extraligovou sezonu a první změny už jsou venku. V týmu nepokračují švédský brankář Oscar Dansk a americký obránce Wyatt Wylie. Oba přišli až v průběhu minulého ročníku, teď si ale hledají nové angažmá.

George Russell pod tlakem. Kimi Antonelli mu v Mercedesu nečekaně zatápí

Formule 1 řeší po třech závodech nečekané téma, a to interní souboj v Mercedesu. Zatímco George Russell měl být jasnou jedničkou, devatenáctiletý Kimi Antonelli mu bere body i pozornost a začíná přepisovat očekávaný scénář sezony.

Kučerov dal 400. gól, Tampa ale v Buffalu padla

Nikita Kučerov dosáhl v NHL na další velké jubileum. Ruský útočník vstřelil za Tampu Bay svůj 400. gól, jenže Lightning v důležitém souboji o čelo Atlantické divize prohráli v Buffalu 2:4. Sabres se tak na soupeře bodově dotáhli a dál zůstávají ve hře i o první místo ve Východní konferenci.

Nathan Aspinall znovu na vrcholu. V Mnichově otočil finále a slaví čtvrtý titul z European Tour

Britský šipkař Nathan Aspinall předvedl v Mnichově parádní obrat a ve finále German Darts Grand Prix porazil Dannyho Nopperta 8:5. Výkonem s průměrem přes 100 bodů potvrdil návrat do formy a přidal už čtvrtý triumf na European Tour.

Vydřený obrat a třetí titul, Bouzková uspěla v Bogotě

Marie Bouzková zvládla na antuce v Bogotě těžké finále s Pannou Udvardy a po obratu získala třetí titul na okruhu WTA. Česká tenistka po ztraceném prvním setu změnila hru, přidala na agresivitě a zápas převrátila ve svůj prospěch. Cenný týden pak podtrhl i posun ve světovém žebříčku, kde se vrátila na 24. místo.

Vladař dovedl Philadelphii k cenné výhře, Zacha se trefil po nahrávce Pastrňáka

Philadelphia zvládla důležitý duel s Bostonem a po výhře 2:1 po prodloužení si znovu pomohla v boji o play off. Daniel Vladař inkasoval jen jednou a patřil k hlavním postavám večera. Z českých hráčů se prosadili také Pavel Zacha, David Pastrňák a Jaroslav Chmelař.

Messi dal první gól na novém stadionu, Miami jen remizovalo

Inter Miami otevřelo nový stadion velkým večerem, ale bez velké tečky. Na Nu Stadium s kapacitou 26 tisíc diváků padl historicky první gól domácího klubu z kopačky Lionela Messiho, jenže vítězná premiéra se nekonala. Úřadující šampion MLS proti Austinu dvakrát dotahoval a nakonec bral jen remízu 2:2.

Barcelona vyhrála na Atléticu a po klopýtnutí Realu odskočila v čele ligy

Katalánský celek zvládl těžký večer v Madridu a po vítězství 2:1 navýšil náskok na první příčce už na sedm bodů. Barceloně pomohla i porážka Realu na Mallorce, sama se ale proti Atléticu na body pořádně nadřela. Dlouhou přesilovku nedokázala dlouho proměnit a rozhodnutí přinesla až smolná situace v samém závěru.

Bouzková je v Bogotě ve finále a může získat třetí titul

Marie Bouzková zvládla semifinále v Bogotě bez ztráty setu a po dvou letech si tam znovu zahraje o titul. Česká tenistka potvrdila roli nasazené jedničky, v Kolumbii zatím neprohrála ani jednu sadu a v neděli může vybojovat třetí trofej kariéry. Dobré zprávy přišly i od Sáry Bejlek, která po návratu na kurty znovu vyhrála zápas na okruhu WTA a posune se na nové kariérní maximum.

Nečas rozhodl v Dallasu a Canadiens dál rostou

Martin Nečas zařídil Coloradu cennou výhru 2:0 na ledě Dallasu. V závěru dal vítězný gól a pak ještě připravil pojistku pro Nathana MacKinnona. Do sobotního programu NHL se výrazně zapsal také Jaroslav Chmelař, který skóroval za Rangers. Dařilo se i českým brankářům, Karel Vejmelka pomohl Utahu a Jakub Dobeš zase podpořil rozjetý Montreal.

Vladař pomohl Philadelphii k cenné výhře, Dostál šestkrát inkasoval

Daniel Vladař zvládl důležitý zápas v boji o play off a dovedl Philadelphii k výhře 4:1 na ledě New York Islanders. Český brankář zapsal 21 zákroků a napravil poslední nepovedený start. Naopak Lukáš Dostál prožil těžší večer, při domácí porážce Anaheimu 2:6 se St. Louis pustil šest branek.

Hudáček ocenil přesilovky Třince po výhře nad Vary

Třinečtí hokejisté vstoupili do semifinále extraligy vítězně a po výsledku 3:1 proti Karlovým Varům udělali první krok k postupu. Ocelářům výrazně pomohly přesilovky, které v pravý čas zabraly, i když podle Libora Hudáčka nešlo o nic předem nalajnovaného. Soupeř totiž změnil způsob bránění a domácí museli reagovat za pochodu.

Sáblíková se rozloučí s fanoušky v Praze

Martina Sáblíková uzavře svou mimořádnou kariéru ještě jedním domácím momentem. Po oficiálním konci na ledě v nizozemském Heerenveenu chystá rozlučku i před českými fanoušky. Stane se hlavní tváří červnového festivalu Offseason v pražských Holešovicích.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama