Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Po výborné sezoně přišla odměna. Útočník St. Louis podepsal obří smlouvu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Kanadský útočník St. Louis Blues Jordan Kyrou po loňské rekordní sezoně, ve které udělal v průběhu základní části 75 bodů, podepsal novou smlouvu. Vítězům Stanley Cupu z roku 2019 se upsal na osm let, nový kontrakt mu zajistí 65 milionů dolarů (1,5 miliardy korun).

  Loňská sezona byla pro 24letého Kyroua rekordní. V základní části vyprodukoval 75 bodů za 74 zápasů. Konto soupeřů zatížil 27 brankami, ke kterým přidal 48 asistencí. Ve všech těchto statistikách si vytvořil kariérní maximum a v bodování Blues se umístil na čtvrtém místě. V play-off pak odehrál 12 duelů s bilancí 7 gólů a 2 nahrávky.

  V úterý se tak s vedením domluvil na nové smlouvě. Tu podepsal na osm let, tedy do konce sezony 2030/2031. Pokud by se na nové smlouvě nedomluvil, stal by se od příštího roku volným hráče. Nyní si přijde na 65 milionů dolarů (1,5 miliardy korun). Průměrně si vydělá 8,125 milionu dolarů (196 milionů korun). Nový kontrakt začne platit od sezony 2023/2024.

  „Jsem velmi vděčný organizaci Blues za to, že mi dala důvěru a dala mi příležitost nosit v dohledné budoucnosti modrý dres,“ řekl bezprostředně po podpisu Kyrou pro klubové stránky St. Louis. „To, že mohu St. Louis nazývat svým domovem, je úžasné. Nemůžu říct dost o tom, jak moc toto město miluji. A nejlepším fanouškům v lize nemohu dostatečně poděkovat za to, že mi vždy projevovali lásku a pokoru,“ doplnil rodák z Toronta.

  „Je to naprosto neuvěřitelné. Je to něco, na čem pracujete celý život, a konečně dostat dlouhodobou smlouvu je úžasný pocit. Je to pro mě a mou rodinu velmi výjimečný okamžik,“ dodal odchovanec Mississauga Senators.

  Kyroua si Blues vybrali ve druhém kole draftu v roce 2016 na celkovém 35. místě. Za St. Louis do této doby posbíral 122 bodů v základní části (46+76) a v play-off 10 bodů (8+2).

  Juniorský mistr světa s Kanadou z roku 2018 není ale jediným podpisem Blues před nadcházející sezonou. Už 13. července podepsal totožnou smlouvu jako Kyrou centr Robert Thomas, který by se po následující sezoně taktéž stal volným hráčem. I on rovněž zaznamenal v loňském ročníku své kariérní maximum. V 72 duelech nastřádal 77 bodů (20+57).

  Vedení St. Louis podepsalo také obránce Nicka Leddyho na čtyři roky s platem 16 milionů dolarů (386 milionů korun). Na jeden rok s gáží 1,25 milionu dolarů (30 milionů korun) pak podepsal brankář Thomas Greiss a útočník Noel Acciari.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno