Více
  10.5 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Po 430 dnech vyhrála ve dvouhře, poté šokovala. Serena naznačila konec kariéry

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Více než rok se slavná tenistka Serena Williamsová na kurtech trápila. Naposledy si připsala vítězství ve dvouhře v červnu roku 2021 na French Open, od té doby prohrála tři zápasy v řadě. Na loňském Wimbledonu a na tom samém turnaji letos. Zpátky na vítěznou vlnu se vrátila v Torontu, skoro stejně jako triumf se ale řeší i její prohlášení na tiskové konferenci.

  Vítězství na loňském French Open v poměru 2:0 nad krajankou Collinsovou představovalo pro Serenu Williamsovou až doteď to úplně poslední. Americká tenistka a vítězka 23 grandslamových titulů se potýkala se zraněními a osobními problémy, na kurt se znovu po dlouhé pauze vrátila až letos v Londýně.

  Ani tam ale nepředvedla svou pověstnou sílu a s turnajem se rozloučila už v prvním kole. Do akce se Serena dostala znovu až na turnaji v kanadském Torontu, který je na programu v těchto dnech. Výsledek? Vydřená výhra nad španělskou sokyní Nurií Párrizasovou Díazovou 6:3 a 6:4. Více než oslavy ale Williamsová po utkání řešila možný konec kariéry.

  „Myslím, že se blížím ke světlu na konci tunelu,“ prohlásilo americká tenisová hvězda, která brzy oslaví své 41. narozeniny. O konci kariéry se v souvislosti s ní už nějaký čas mluví, ona sama ale zatím nic takového nenaznačila. Až doteď, kdy mluví o světle na konci tunelu. Tu by mohlo představovat ukončení profi dráhy.

  Comeback v oblíbeném Torontu

  Není lepší místo, kde se vrátit zpátky na vítěznou vlnu. Williamsová startovala na podniku v kanadském Torontu celkem sedmkrát, z čehož třikrát vyhrála a čtyřikrát došla až do semifinále. Sama doufá, že se jí na předešlé úspěchy podaří navázat také v letošním roce. Který, jak už víme, zdaleka není ideální.

  „Je skvělé být zpátky v Torontu. Nevěděla jsem, jestli tady budu moci ještě někdy hrát. Je to jedna z mých oblíbených zastávek na turné,“ prohlásila Serena. Po postupu do dalšího kola na soupeřku čeká. Pro české fanoušky by ale právě další počínání Williamsové mohlo být zajímavé.

  Bitvu o zápas se Serenou totiž svedou olympijská vítězka Benčičová a česká tenistka Tereza Martincová. Jejich zápas je na programu dnes ve 23 hodin.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS