-2.3 C
Czech
Neděle 8. února 2026
FotbalPlzeňská ostuda v Hlučíně, dominance pražských S. Postoupil také Baník

Plzeňská ostuda v Hlučíně, dominance pražských S. Postoupil také Baník

Reklama

Další kolo MOL Cupu, další hromada emocí. Sparta rozdrtila Domažlice ve vyhecované bitvě 6:1, Slavia vyhrála na Julisce 4:0 a s klidem postoupily i další prvoligové celky. O největší senzaci šestnáctifinále se postarali v Hlučíně, fotbalisté tamního celku totiž vyřadili Viktorii Plzeň!

Na jihozápad Čech odcestovala družina Briana Priskeho, aby se utkala s Domažlicemi. Od začátku poslouchali diváci čistě sparťanskou písničku, domácí si navíc spíš než o góly říkali o červené karty. Po celou dobu souboje předváděli domažličtí šílené fauly, vyloučen byl nakonec jen Pavlík. Ale sudí Hocek měl rudý kartonek tasit mnohem častěji…

Gólovou jízdu rozjel Čvančara, jemuž míč dvakrát v řadě namazal Mejdr. Ex-jablonecký forvard naložil s přihrávkami mladého beka tím nejlepším možným způsobem a Sparta vedla 2:0. Přestože skóre brzy korigoval domácí Dvořák, letenští stále dominovali. V utkání pak nasázeli další čtyři branky a pohodlně postoupili. 

Na Duklu dorazila Slavia. A nezařídila jen letos zatím nejvyšší návštěvu na Julisce, ale po dlouhé době si také došla pro pohodlné vítězství. Skóre otevřel ve druhém poločase Ewerton, Brazilce pak doplnili Masopust, Olayinka a v závěru i Tecl. Sešívaní postoupili po výhře 4:0.

Hlučínští zaskočili tým z Ligy mistrů

FC Viktoria Plzeň. Mužstvo, které je úřadujícím mistrem české nejvyšší fotbalové soutěže, mužstvo, které díky tomu hraje milionářskou Ligu mistrů. A mužstvo, které z MOL Cupu vyřadil třetiligový FC Hlučín.

Senzaci řídil zejména čtyřiadvacetiletý Dominik Smékal. Poté, co Chorý pohrdl penaltou, otevřel skóre a poslal svůj mančaft do vedení. Přestože v 74. minutě vyrovnal Tijani, díky skvělé orientaci ve vápně překonal Smékal nadvakrát plzeňského golmana a Hlučín znovu vedl. V 90. minutě vyrovnal tvrdou ránou Bucha a zdálo se, že Viktoria ostudu nepřipustí. Jenže… 

Hrdina dne Smékal uklidil ve čtvrté minutě nastavení hlavou míč do plzeňské svatyně, čímž zkompletoval hattrick a na stadionu v Hlučíně propukla obrovská euforie. Viktoria se s pohárem loučí, do osmifinále se nepodívá.

V dalších utkáních Dynamo porazilo Vlašim 3:1, Bohemians s drobnými obtížemi vyřadili Třinec poměrem 2:1, Hradec Králové vyhrál v Chlumci nad Cidlinou 4:0 a postoupila i trojice Slovácko, Sigma Olomouc a Zbrojovka Brno. 

Utkání Liberce ve Frýdku-Místku a duel Jihlavy se Zlínem jsou na programu příští týden.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Krejčí dal deset bodů a Portland znovu přetlačil Memphis

Vít Krejčí odehrál v dresu Portlandu zatím nejlepší zápas. Proti Memphisu dal 10 bodů, přidal čtyři asistence a tři doskoky a pomohl k výhře 122:115. Trail Blazers uspěli nad stejným soupeřem už podruhé během dvou dnů, tentokrát doma otočili zápas v poslední čtvrtině.

Bejlek vyhrála v Abú Zabí první titul WTA

Sára Bejlek si v Abú Zabí došla pro premiérový titul na okruhu WTA. Ve finále turnaje kategorie WTA 500 porazila Ekaterinu Alexandrovou 7:6, 6:1. Dvacetiletá Češka zvládla celý týden včetně kvalifikace bez ztráty jediného zápasu.

Emma Raducanu pokračuje suverénně, po výhře nad Chwalinskou je v semifinále Transylvania Open

Emma Raducanu si na turnaji Transylvania Open zajistila postup do semifinále po přesvědčivém vítězství 6:0 a 6:4 nad Polkou Majou Chwalinskou. Britská jednička a turnajová nasazená jednička potvrdila roli favoritky a na rumunských kurtech znovu předvedla velmi vyspělý výkon.

Michael Van Gerwen ovládl úvodní noc Premier League 2026. Littler skončil už ve čtvrtfinále

Michael van Gerwen vstoupil do Premier League Darts 2026 ve velkém stylu. Vítězstvím 6:4 nad krajanem Gianem van Veenem ve finále úvodního večera v Newcastlu potvrdil roli jednoho z hlavních favoritů soutěže a připsal si maximální bodový zisk i prémii 10 000 liber.

Vladař zářil, ale Flyers padli v prodloužení, Hertl pomohl Vegas k výhře

Poslední hrací den před olympijskou přestávkou přinesl výraznou stopu českých hokejistů. Brankář Dan Vladař zapsal 25 zákroků a stal se druhou hvězdou zápasu, Philadelphia ale doma podlehla Ottawě 1:2 po prodloužení. Tomáš Hertl zase přihrál v přesilovce na gól a Vegas porazilo Los Angeles 4:1, tři body nasbíral Mark Stone. V noci uspěli i NY Islanders s Ondřejem Palátem, naopak Floridu potkal tvrdý derby večer, do kterého naskočil i debutant Mikuláš Hovorka.

České hokejistky začaly olympiádu porážkou s USA, ale našly i povzbuzení

České hokejistky vstoupily do turnaje na olympiádě v Miláně porážkou 1:5 s USA. Přesto po utkání mluvily i o věcech, které jim mohou pomoct do dalších zápasů. „Prohra nic neznamená,“ řekla útočnice Tereza Plosová. Autorka jediného gólu Barbora Juříčková přidala: „Dařilo se nám s nimi fyzicky hrát.“

Luke Littler míří vysoko. Šipkařských cílů má skutečně hodně 

Luke Littler má za sebou rekordní účast v Premier League Darts, ale místo bilancování už míří výš. Přestože v roce 2025 prohrál ve finále s Lukem Humphriesem, jeho tažení soutěží přepsalo statistiky. Šest vítězství během jednotlivých večerů a nejvyšší počet maximů 180 znamenaly historický zápis, který však devatenáctiletý mistr světa bere spíš jako odrazový můstek než konečný cíl.

Lando Norris varuje. Nová pravidla promění závody formule 1 v chaos

Úřadující mistr světa Lando Norris očekává, že letošní sezona formule 1 přinese výrazně více nepředvídatelných momentů a zmatku přímo na trati. Důvodem jsou zcela nové technické předpisy, které podle něj zásadně mění chování monopostů a kladou mnohem větší nároky na samotné jezdce. Formule 1 totiž vstupuje do největší regulační změny ve své historii.

Vejmelka zazářil před olympiádou a Pastrňák stihl ještě jednu asistenci

Předposlední hrací den NHL před olympijskou přestávkou přinesl deset zápasů a českou stopu hlavně v brankovišti. Karel Vejmelka dotáhl Utah k výhře 4:1 nad Detroitem a stal se první hvězdou večera. David Pastrňák přihrál v duelu Bostonu na Floridě, Bruins ale padli 4:5 po nájezdech.

Snooker přišel o výraznou osobnost. John Virgo zemřel ve věku 79 let

Svět snookeru zasáhla smutná zpráva. Ve věku 79 let zemřel bývalý elitní hráč a později uznávaný televizní komentátor John Virgo. Jeho úmrtí potvrdila organizace World Snooker, zatímco hráči i funkcionáři z celého světa vzdávají hold muži, který se stal jednou z nejvýraznějších postav tohoto sportu.

Adrian Newey přiznal zpoždění. Aston Martin byl před sezonou 2026 čtyři měsíce pozadu

Šéf týmu Aston Martin a legendární konstruktér Adrian Newey otevřeně přiznal, že britská stáj vstupuje do nové éry formule 1 s výrazným časovým mankem. V přípravě monopostu AMR26 byl Aston Martin podle Neweyho zhruba čtyři měsíce pozadu oproti hlavním konkurentům.

Krejčí poprvé oblékl dres Portlandu a hned dal pět bodů

Vít Krejčí má za sebou premiéru v dresu Portlandu. Při domácí porážce s Phoenixem 125:130 odehrál 13 minut, zapsal pět bodů, dva zisky a jednu asistenci. Trail Blazers přitom začali výborně a vedli až o 19 bodů, jenže v druhé půli náskok ztratili. Tým navíc nastoupil bez zraněného Deniho Avdiji a protáhl sérii porážek už na šest zápasů.

Palát bodoval proti Crosbymu, Vladař s Dostálem slavili výhry

Česká stopa v úterních zápasech NHL byla výrazná hlavně v brankovištích. Daniel Vladař dovedl Philadelphii k domácí výhře 4:2 nad Washingtonem a Lukáš Dostál pomohl Anaheimu stejným výsledkem proti Seattlu, navíc sahal po čistém kontu. V poli se připomněl Ondřej Palát, jeho přihrávka pomohla Islanders k dramatu proti Pittsburghu, který skončil vítězstvím 5:4 v prodloužení.

Pastrňák dorazí do Milána už v pátek a chce stihnout i zahájení her

David Pastrňák změnil plán a do dějiště zimních olympijských her v Miláně přiletí už v pátek. Původně měl dorazit až v neděli spolu s dalšími hráči z NHL. Lídr hokejové reprezentace se těší i na páteční slavnostní zahájení na stadionu San Siro. S mírným předstihem má přiletět také brankář Lukáš Dostál, který počítá s delší aklimatizací.

James Vowles zůstává klidný. Vynechaný test Williams neznervózňuje

Šéf stáje Williams James Vowles tvrdí, že ho vůbec neznepokojuje skutečnost, že jeho tým minulý týden vynechal první předsezonní test formule 1. Zdržení při výrobě nového vozu způsobilo, že Williams byl jediným týmem, který se neobjevil na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama