HokejPittsburgh Penguins vyměnili hvězdného hráče Jakea Guentzela do Caroliny Hurricanes

Pittsburgh Penguins vyměnili hvězdného hráče Jakea Guentzela do Caroliny Hurricanes

Tým Pittsburgh Penguins překvapivě vyměnil hvězdného hráče Jakea Guentzela do Caroliny Hurricanes, což znamená výraznou změnu v týmové strategii. Guentzel, trojka draftu NHL z roku 2013, se během éry Sidneyho Crosbyho stal nepravděpodobnou hvězdou a Crosbyho nejproduktivnějším hráčem na křídle.

„Jake Guentzel, to je skvělý příběh,“ řekl bývalý generální manažer Penguins Ray Shero, který Guentzela draftoval. „Věděli jsme, že získáváme hokejistu. Hokej měl v DNA. Vzpomeňte si, co všechno pro Pittsburgh Penguins udělal. Je to skvělý příběh.“

Guentzelův vliv na Penguins byl obrovský. Kromě Matta Murrayho, který stál v brankovišti u vítězství Penguins ve Stanley Cupu v letech 2016 a 2017, neměl žádný hráč během Crosbyho 19 sezón výraznější vliv. Výměna Guentzela, který je stále v nejlepších letech, zanechala ve fanoušcích i v organizaci ohledně budoucnosti týmu více otázek než odpovědí.

Generální manažer Penguins Kyle Dubas veřejně prohlásil, že tým potřebuje omladit. Tučňáci měli v posledních třech sezónách nejstarší kádr v NHL a jejich nejvyšší cap hity patřily hvězdám ve věku od třiceti do čtyřiceti let. Dubas vyjádřil svůj záměr získat mladší hráče, kterým by se stali mentory veteráni týmu.

Výměna Guentzela bude nejspíš prvním z mnoha kroků

Majitelé Penguins, společnost Fenway Sports Group, věří, že rychlý obrat je možný, i když stárnutí mistrovských kádrů často komplikuje plány. Tým v současné době dělí osm bodů od třetího místa v Metropolitní divizi a posledního místa ve Východní konferenci, které zajišťuje divokou kartu.

Dubas má možnost stisknout tlačítko reset ještě před páteční uzávěrkou přestupů v NHL. Očekává se, že výměna Guentzela bude prvním z mnoha tahů. O několik hráčů, včetně útočníka Reillyho Smithe, centra Larse Ellera a brankáře Alexe Nedeljkovice, projevili zájem současní uchazeči o Stanley Cup.

Sidney Crosby, hvězda Penguins, prohlásil, že i přes nedávné změny hodlá hrát pouze za Penguins. Crosby, který hrál s Guentzelem jako nejproduktivnější křídlo, se rozhodl do situace kolem Guentzela nezapojovat. Penguins dali Crosbymu jasně najevo, že Dubasova vize přestavby týmu s ním počítá jako s klíčovým hráčem.

Guentzel se v létě stane nechráněným volným hráčem. Jeho odchod znamená konec jedné éry Penguins a začátek nové kapitoly v historii týmu.

Nejčtenější tento týden

Schmid ovládl nejdelší etapu Tour de France a slavil životní triumf

Švýcarský cyklista Mauro Schmid vyhrál třináctou etapu Tour de France, která byla se svými 205,8 kilometru nejdelší v letošním ročníku. O vítězství rozhodl až závěrečný sprint s Kolumbijcem Haroldem Tejadou. Favorité na celkové pořadí dorazili do cíle s výraznou ztrátou a Tadej Pogačar bez problémů udržel žlutý trikot.

Harlem Eubank cítí životní šanci. Výhra nad Papotem mu může otevřít cestu k boji o titul mistra světa

Harlem Eubank stojí před jedním z nejdůležitějších zápasů své kariéry. Pokud v sobotu na londýnské Copper Box Areně porazí zkušeného Francouze Davida Papota, mohl by se výrazně přiblížit titulové šanci organizace IBF. Britský boxer věří, že právě tento duel rozhodne o jeho další budoucnosti.

Lewis Hamilton překvapil hodnocením šampionátu. Mercedes měl být podle něj dávno ve vedení

Lewis Hamilton před Velkou cenou Belgie překvapil upřímným hodnocením průběhu letošní sezony formule 1. Sedminásobný mistr světa uznal, že Mercedes si měl díky výkonnosti svého monopostu vybudovat mnohem větší náskok. Ferrari však těží ze spolehlivosti a britský jezdec zůstává navzdory papírově pomalejšímu vozu v boji o mistrovský titul.

Krejčíková a Valentová doplnily Bejlek ve čtvrtfinále v Aténách

Českým tenistkám se na turnaji WTA v Aténách daří. Barbora Krejčíková i Tereza Valentová zvládly své zápasy druhého kola bez větších problémů a postoupily do čtvrtfinále. Společně se Sárou Bejlek tak budou mít české barvy v závěrečné fázi turnaje hned trojnásobné zastoupení.

Král bude pokračovat v kariéře v dánské Kodani

Český reprezentační záložník Alex Král našel po odchodu z Unionu Berlín nové angažmá. Osmadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu s FC Kodaň a do dánského velkoklubu přichází jako volný hráč. Pro zkušeného středopolaře jde už o šesté zahraniční působiště.

Sunderland získal belgického obránce Thomase Meuniera

Sunderland přivedl zkušeného belgického obránce Thomase Meuniera. Čtyřiatřicetiletý reprezentant podepsal dvouletou smlouvu a do Anglie přichází po konci angažmá ve francouzském Lille. Klub si od něj slibuje zkušenosti z nejvyšší úrovně i pomoc při návratu do evropských pohárů.

Tadej Pogačar ovládl slavnou etapu na Den dobytí Bastily. V Tour de France zvýšil náskok na více než tři minuty

Tadej Pogačar znovu potvrdil, proč je největším favoritem letošní Tour de France. Slovinský cyklista ovládl náročnou horskou desátou etapu, připsal si už třetí etapové vítězství v letošním ročníku a v celkovém pořadí navýšil svůj náskok před Jonasem Vingegaardem na více než tři a půl minuty.

Bejlek zvládla vstup do turnaje v Aténách a zahraje si o čtvrtfinále

Sára Bejlek zvládla první překážku na turnaji WTA v Aténách. Česká tenistka přehrála v úvodním kole Slovenku Viktórii Morvayovou 6:0 a 7:5. Po jednoznačném prvním setu ale musela ve druhé sadě otáčet nepříznivý vývoj. O postup mezi nejlepší osmičku si nyní zahraje proti talentované Rakušance Lilli Tagger.

Před letní pauzou se láme sezona F1. Belgie a Maďarsko mohou změnit boj o titul i budoucnost Verstappena

Dva závody, které mohou výrazně ovlivnit zbytek sezony F1. Velké ceny Belgie a Maďarska uzavřou první polovinu mistrovství světa před tradiční letní přestávkou. Ve středu pozornosti bude nejen souboj o titul mezi jezdci Mercedesu, ale také budoucnost Maxe Verstappena, návrat Ferrari do špičky či očekávané technické novinky Aston Martinu.

Krutá zpráva po porážce. Šipkař Danny Noppert zveřejnil nenávistné útoky od fanoušků sázek

Porážka na turnaji European Darts Open pro něj znamenala konec sportovních nadějí, tím ale nepříjemnosti neskončily. Nizozemský šipkař Danny Noppert po vyřazení od Sebastiana Bialeckého zveřejnil šokující zprávy, které mu začaly chodit na sociálních sítích. Jeden z útočníků zašel tak daleko, že zneužil bolestivou rodinnou tragédii, s níž se Noppert vyrovnává dodnes.

Sinner obhájil titul ve Wimbledonu a přidal pátý grandslam

Jannik Sinner znovu ovládl Wimbledon. Ve finále porazil Alexandera Zvereva po čtyřsetové bitvě 6:7, 7:6, 6:3 a 6:4. Italská světová jednička získala první grandslamový titul v sezoně a celkově pátý. Zároveň se zařadila mezi hráče, kteří dokázali na londýnské trávě obhájit triumf.

Vémola se vrací do klece a ve Frankfurtu vyzve Vosgröneho

Karlos Vémola se po více než roce vrací k profesionálním zápasům. Česká legenda MMA nastoupí 26. září na stadionu Deutsche Bank Park ve Frankfurtu, kde ji v domluvené váze do 89 kilogramů čeká neporažený německý bojovník Frédéric Vosgröne. Organizace očekává jeden z největších turnajů své historie před bezmála 60 tisíci fanoušky.

Van der Poel vyhrál devátou etapu Tour de France

Mathieu van der Poel ovládl devátou etapu Tour de France po úspěšném úniku a ve spurtu čtyřčlenné skupiny si připsal třetí etapové vítězství v kariéře. Kvůli vysokým teplotám organizátoři zkrátili trasu na 154,6 kilometru. Žlutý trikot uhájil Tadej Pogačar, zatímco Mathias Vacek po náročném dni výrazně klesl průběžným pořadím.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama