Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Smůla na kurtu. Dvojice top tenistů se převtělila v amatéry, diváky svými zkraty pobavila

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Botic van de Zandschulp, 22. hráč ve světovém žebříčku, si ze sebe umí udělat legraci. Na svém twitterovém učtu sdílel video, kde se mu povedlo špatně odehrát míček. Něco podobného už předvedl také Frances Tiafoe. Oběma se na turnaji Queen‘s Club Championships 2022 povedlo něco neskutečného.

  Ne vždy se daří a důkazem jsou tito dva hráči. I přes vysokou tenisovou úroveň se prostě občas vloudí chybička a najednou je z vás řadový hráč. Botic sdílel na svém twitterové účtu video, kde se špatně trefil do míčku. Svůj výkon okomentoval slovy: „Nejsem si jistý, kdo z nás je horší. Jestli já, nebo Frances Tiafoe.“

  Holandská jednička minulý týden soutěžila na travnatém turnaji v Queen‘s.  Na cestě do semifinále, kde později prohrála s pozdějším šampionem Matteem Berrettinim, předvedla komickou vložku při druhém podání. Poté, co jako obvykle vyhodil van de Zandschulp míček nahoru, špatně načasoval výstřel a špatně trefil míček. Místo toho, aby ho trefil strunami, se mu povedlo odrazit míček o rám pálky. Ten se rozletěl nekontrolovatelně do dálky a přistál až v hledišti za soupeřovými zády. Odtud se ozval obrovský jásot, jelikož někdo z diváků právě ukořistil velmi cenou trofej. Co se týká komentátora, ten už tolik pozitivní nebyl.

  „Tohle se u profesionálního tenisty nevidí příliš často,“ pronesl.

  Dvě komedie v několika dnech

  Druhý nepovedený výkon, na který Boltic narážel, byl ten, jenž měl na svědomí Francese Tiafoe. O pár dní dříve. Sedmý nasazený Američan zkazil své druhé podání na začátku třetího setu proti Alexandru Bublikovi a poté prohrál v rozhodujícím setu poměrem 0:6.

  Přestože podával na dvojce, tedy na pravé straně kurtu, aby mířil diagonálně, nějakým způsobem se mu podařilo svůj úder tak špatně namířit, že míček odletěl na úplně jinou stranu. Míček se odrazil napravo od vnější čáry a dopadl do první řady diváků, kteří zůstali sedět v úžasu.

  Oba mají co dělat, aby si napravili svoji reputaci. Do Wimbledonu zbývá pár dní a od všech se očekává tenis na úrovni. Van de Zandschulp je v All England Clubu nasazen jako 22. hráč, zatímco Tiafoe je 24. hráčem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS