1.7 C
Czech
Pondělí 15. prosince 2025
MotorsportPískot, bouračky, drama. Hamilton útok na 100. výhru nezvládl, raduje se Ocon

Pískot, bouračky, drama. Hamilton útok na 100. výhru nezvládl, raduje se Ocon

Tak tohle bylo něco. Závod vozů formule 1 v Maďarsku nabídl šílené drama. Už kvalifikace napověděla, že mezi lídrem Verstappenem a úřadujícím šampionem Hamiltonem to bude vřít i na Hungaroringu. Během kvalifikace možná ano, grand prix ale tentokrát kraloval někdo úplně jiný.

I tak se ale o této dvojici bude mluvit po Velké ceně Maďarska nejvíce. Oba totiž byly hned od začátku závodu centrem veškerého dění. Ale o tom až později. Holanďan, který vévodí šampionátu, zajel v kvalifikaci třetí nejlepší čas.

Jeho rival Hamilton byl první, výrazně mu ale pomohlo i to, že své soky z Red Bullu zpomalil. „Je to tak trochu hra. Lewis zajel skvělé kolo a pak asi zpomalil, protože nechtěl, aby naše vozy měly čistá kola. Měl na to ale právo. Měl pozici na trati. Nemáme s tím zásadní problém,“ myslí si šéf RB.

Sám Verstappen cítil, že to nějak nebylo ono. „Celý víkend tu trochu zaostáváme a ukázalo se to i v kvalifikaci. Nebylo to, co jsme si přáli, ale jsme třetí a uvidíme, co v závodě dokážeme,“ řekl. Nevyhnul se ale ani dotazu na manévr Hamiltona.

„Celý čtvrtek jsem odpovídal na tuhle hloupost. Už přestaňte. Jsme závodníci, bojujeme mezi sebou tvrdě a férově,“ myslí si.

Mokrá trať, drama od startu do cíle!

Po situaci v Británii, kdy Hamilton vyřadil ze závodu svého soka, si před startem v Maďarsku vyslechl bučení z tribun. „Upřímně, nikdy jsem se při bučení necítil tak dobře. Naopak mě ještě více motivuje,“ ujistil své příznivce britský jezdec. Na startu byl navíc první.

Hned v první zatáčce vyletěl z dráhy Bottas a s sebou vzal dalších 5 jezdců. Do kolize se přimotal i Verstappen, závod se tak musel restartovat. Jediným, kdo nevyjížděl z boxu, byl Hamilton, toho pak ale zradila nevhodná sada gum a propadl se na chvost.

Z něj se pak dokázal prodrat na celkové třetí místo, které mu vyneslo čelo průběžného pořadí. Verstappen dojel až desátý, získal jeden jediný bod a spadl na druhé místo. Konec seriálu tak bude velice zajímavý.

Vítězství pro sebe uzmul překvapivě Esteban Ocon z týmu Alpine. Francouz jel skvěle a nepustil před sebe žádného soka, druhý dojel legendární Sebastian Vettel. Aby v první dvojce nebyl nikdo z Mercedesu nebo Red Bullu? To už se hodně dlouho nestalo.

„Co dodat? Bylo to fantastické. Úžasný den,“ dmul se vítěz č. 111 v historii závodů formule 1. Jeho oslavy lehce pokazilo bučení, stejně jako v kvalifikaci diváci vypískali Lewise Hamiltona.

Velká cena Maďarska vozů F1:

  1. Esteban Ocon (Alpine)
  2. Sebastian Vettel (Aston Martin) + 1,859
  3. Lewis Hamilton (Mercedes) + 2,736
  4. Carlos Sainz (Ferrari) + 15,018
  5. Fernando Alonso (Alpine) + 15,651
  6. Pierre Gasly (Alpha Tauri) + 1:03,614
  7. Juki Cunoda (Alpha Tauri) + 1:15,803
  8. Nicolas Latifi (Williams) + 1:17,910
  9. George Russell (Williams) + 1:19,094
  10. Max Verstappen (Red Bull) + 1:20,244
Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Krejčí mluví o životní výzvě po dalším pádu Wolves

Wolverhampton byl na Arsenalu pár minut od bodu, nakonec ale znovu prohrál. Dva vlastní góly přepsaly zápas i náladu v týmu. Ladislav Krejčí po dalším zklamání otevřeně popsal, jak těžké je žít v nekonečné sérii porážek.

Češi v Curychu narazili a se Švédy padli 0:5

Čeští hokejisté na Švýcarských hrách loňský titul neobhájili a po závěrečném debaklu 0:5 se Švédskem skončili druzí. V přímém souboji o první místo se na nároďáku podepsal nabitý program i krátký čas na regeneraci. Tým Radima Rulíka inkasoval pětkrát a utrpěl nejvyšší porážku pod jeho vedením.

České florbalistky vyřadily Finsko a zahrají si finále MS

Český tým zvládl semifinále s Finskem bez jediného inkasovaného gólu a poprvé v historii postoupil do finále mistrovství světa. O všem rozhodla jediná rána kapitánky Michaely Kubečková těsně před koncem. V Ostravar aréně šlo o nervy až do posledních vteřin.

Škvor jde do těžké váhy a všichni kroutí hlavou, v O2 areně ho čeká německý obr

Daniel Škvor vezme 28. prosince na turnaji OKTAGON 81 v pražské O2 areně zápas v těžké váze proti Němci Patricku Vespazianimu. Podle deníku Sport.cz šestatřicetiletý český postojář přiznává, že z trenérského a manažerského pohledu nedává krok do vyšší kategorie moc smysl, nabídku ale přijal kvůli dlouhé pauze. OktagonMMA.com připomíná, že půjde o souboj dvou trojek žebříčku, jen každé v jiné váze.

Výhra 5:3 nad Švýcary poslala Česko do boje o triumf na Švýcarských hrách

Čeští hokejisté v Curychu porazili domácí Švýcarsko 5:3 a na Švýcarských hrách mají po dvou zápasech plný počet bodů. O výhru se nejvíc postaral druhý útok ve složení Filip Chlapík, Michael Špaček a Daniel Voženílek, který se podepsal pod první čtyři góly. V neděli od 11:45 čeká národní tým Švédsko a půjde přímo o celkové vítězství na turnaji, stačí i dvoubodový triumf.

Adamczyková se vrátila do Světového poháru pátým místem v Cervinii

Eva Adamczyková se po mateřské pauze vrátila do Světového poháru ve snowboardcrossu pátým místem v Cervinii. V kvalifikaci zajela nejrychlejší čas, na medaili ale nedosáhla. V malém finále však zvítězila a připsala si důležité body směrem k olympijské kvalifikaci. Z vítězství se radovali Francouzi Léa Casta a Jonas Chollet.

Gian van Veen konečně zvítězil v Ally Pally

Gian van Veen si v pátek večer připsal své vůbec první vítězství na pódiu Alexandra Palace a postoupil do druhého kola mistrovství světa PDC. Společně s ním slavili postup také Ricky Evans a Damon Heta, zatímco 12. nasazený Ross Smith se stal prvním vyřazeným nasazeným hráčem turnaje.

Šok před mistrovstvím světa. Fanoušci mluví o zradě, FIFA mlčí

Mistrovství světa ve fotbale má být svátkem pro fanoušky z celého světa. Turnajem, který spojuje národy, generace i různé sociální vrstvy. Jenže s blížícím se světovým šampionátem v roce 2026 se stále hlasitěji ozývá otázka: pro koho vlastně tento turnaj je? Nejnovější informace o cenách vstupenek totiž vyvolaly mezi fanoušky vlnu pobouření, jaká nemá v moderní historii šampionátů obdoby.

Luke Littler odstartoval cestu za druhým titulem dominantní výhrou 

Luke Littler zahájil obhajobu titulu mistra světa organizace PDC vítězstvím 3:0 na sety nad Litevcem Dariusem Labanauskasem. Osmnáctiletý světový hráč číslo jedna byl hlavní hvězdou úvodního večera šampionátu v londýnské Alexandra Palace.

Červenka narozeninovým gólem potvrdil sílu týmu před olympiádou

Česká reprezentace má za sebou vítězný vstup do posledního turnaje Euro Hockey Tour před olympijskými hrami. Výhra nad Finskem 3:1 v Liberci potvrdila konkurenceschopnost týmu i směrem k únorovému vrcholu sezony. Zápas nabídl řadu pozitivních signálů, které přesahují samotný výsledek.

Ledecká zahájila sezonu 22. místem ve Svatém Mořici, veteránka Vonn slavila návrat na vrchol

Ester Ledecká vstoupila do olympijské sezony ve Světovém poháru alpských lyžařek 22. místem ve sjezdu ve Svatém Mořici. Na vítěznou Lindsey Vonn ztratila 2,20 sekundy. Americká legenda ve 41 letech vybojovala první triumf po návratu do seriálu a zapsala se do historie jako nejstarší vítězka závodu SP ve sjezdovém lyžování.

Pastrňák znovu zářil a Boston díky němu vyhrál ve Winnipegu

David Pastrňák se po zranění vrátil ve velkém stylu a dvěma góly i dvěma asistencemi řídil výhru Bostonu 6:3 na ledě Winnipegu. Bruins vyhráli počtvrté v řadě a český kanonýr se navíc v klubové historii osamostatnil na pátém místě střelců, když dorovnal a předčil Ricka Middletona, na kontě má 404 branek. Ve stejný večer se mezi hvězdy dostal i brankář David Rittich, bodovali také Martin Nečas a Radek Faksa.

Ledecká ovládla trénink na Světový pohár

Ester Ledecká skončila druhá v závěrečném tréninku na páteční sjezd Světového poháru ve Svatém Mořici. Dlouho držela nejrychlejší čas, jenže domácí Joana Hählen s vysokým číslem 56 projela trať o třináct setin rychleji. Trénink pak ale narušil těžký pád Michelle Gisin, kterou vrtulník přepravil do nemocnice, informují švýcarská média.

Real Madrid vs. Manchester City 1:2. Haaland rozhodl, Guardiola slaví cenný triumf

Manchester City si výrazně posílil šance na umístění v elitní osmičce ligové fáze Ligy mistrů, když na stadionu Santiaga Bernabéua otočil zápas s Realem Madrid a zvítězil 2:1. Domácím zařídil vedení Rodrygo, ale ještě v prvním poločase odpověděli Nico O’Reilly a z penalty Erling Haaland.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama