Více
  23 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022

  PGA Championship vládne po prvním kole McIlroy, hrozivý start prožil Tiger Woods

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Na golfovém hřišti v americké Tulse se včera rozjel prestižní turnaj PGA Championship. O dotaci 12 milionů korun soutěží ti nejlepší z nejlepších, ne všem se ale v prvním kole dařilo. Tiger Woods zahrál katastrofálně, se 74 ranami mu patří až dělené 99. místo. Naopak dvojnásobný vítěz Rory McIlroy vede.

  Spojené státy americké v těchto dnech hostí turnaj, který má v golfovém světě mimořádný zvuk. Na PGA Championship se sjeli elitní hráči světového žebříčku a nechybí ani Tiger Woods. Bývalá světová jednička, která se před 14 měsíci podruhé narodila. Po hrozivé nehodě mu dokonce hrozila amputace.

  Pravá noha nakonec vydržela a patnáctinásobný vítěz Majoru se vrátil zpátky na hřiště. Před pěti týdny si zahrál na Masters, teď se snaží divákům představit své golfové umění také v Tulse. Jenomže první kolo mu podle představ nevyšlo. Woods zahrál tři bogey a stěžoval si na bolesti při odpalech.

  „Noha mě bolí při odpalech, při chůzi i při otáčení. Ale co, je to jen golf. Snad to bude zítra lepší,“ doufá Woods, který prožil nejhorší vstup do turnaje od roku 2015. Prozatím mu patří 99. místo a na vedoucího McIlroye ztrácí se 74 ranami celkem dost. Severní Ir vede se skóre 65 a chce přidat třetí titul.

  McIlroy vede před americkým duem

  Nejlepší první kolo, jaké vůbec mohl zahrát, zahrál Rory McIlroy. Dvojnásobný šampion se prezentoval skvělým vstupem do turnaje, vlastně tím vůbec nejlepším od roku 2011. Tabulce kraluje před Američany Hogem a Zalatorisem a doufá, že bude tímto směrem jeho počínání v Tulse pokračovat i dál.

  https://twitter.com/PGATOUR/status/1527340935767818241

  „Už delší dobu hraju dobře a dobrou formu jsem si přivezl i sem, Teď jde jen o to držet se svého herního plánu a dělat všechno pro to, aby to takhle pokračovalo. Dnešek se mi opravdu povedl,“ byl rád McIlroy. Hrát se bude až do neděle, kdy se svět dozví jméno vítěze a majitele tučné finanční prémie.

  Celý podnik je dotován celkem 12 miliony dolary, což se v přepočtu rovná zhruba 280 milionům českých korun. O motivaci je tak postaráno.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ