FotbalPenaltový hattrick! Valencia zaskočila kuriózním způsobem Real Madrid

Penaltový hattrick! Valencia zaskočila kuriózním způsobem Real Madrid

Poslední zápas devátého kola španělské nejvyšší fotbalové soutěže, to byla velká podívaná. Do té doby celkem jistý tým madridského Realu nestačil na doposud slabou Valencii a prohrál o 3 góly. To by nebylo zase tak hrozné. Jenomže domácí se trefili třikrát z pokutového kopu.

Kolo s pořadovým číslem 9 se jistě zařadí do kolonky „nevídané“. Real Madrid podruhé v sezoně, navíc premiérově na venkovním hřišti, padl. A vinu na tom nese vlastně jediný hráč. Úřadující mistry potopil 23letý záložník Carlos Soler. Proměnil tři penalty a k tomu si ještě dovolil jednu zahodit.

Soler se stal prvním hráčem ligy v 21. století, kterému se něco takového povedlo. Real nejprve zásluhou Benzemy vedl, ve 30. minutě ale začala jízda Valencie za třemi body. Nejprve rozhodčí nařídil penaltu poprvé. Soler ji zahodil a následnou dorážku plus gól neuznal. Celá situace se tak musela opakovat. 8čka Valencie druhou šancí nepohrdla.

Realu chyběli kvůli zraněním nebo nemoci covid-19 několik hráčů v čele s Belgičanem Hazardem, jinak ale postavil celkem slušnou sestavu. Nějak to ale prostě nešlo. Varane otočil vlastním gólem skóre a Soler se pak ještě dvakrát radoval z pokutového kopu.

„Po prvním gólu se naše hra rozpadla a dynamika se změnila. Všechno bylo proti nám – tři penalty a vlastní gól. Je těžké to vstřebat,“ nechal se po zápase slyšet kouč Realu Zinedine Zidane. „Nemyslím si, že Valencia byla takticky lepší než my,“ smutněl po porážce.

Výstupů z duelu je hned několik. Přepis historických kronik, potupná porážka, pád Realu v tabulce a posun „Netopýrů“ z Valencie. Reklama na fotbal byla při nedělním večeru ale naprosto jednoznačná.

Nejčtenější tento týden

Zidane se stal novým trenérem francouzské reprezentace

Francouzskou fotbalovou reprezentaci povede Zinédine Zidane. Někdejší hvězda světového fotbalu převzala národní tým po Didieru Deschampsovi a smlouvu má minimálně do mistrovství světa v roce 2030. Pro legendárního záložníka jde o první zkušenost v roli reprezentačního trenéra, na lavičku přichází po pětileté pauze od konce svého druhého angažmá v Realu Madrid.

Jack Draper znovu mimo hru. Zdravotní potíže ohrožují i jeho start na US Open

Zdálo se, že se Jack Draper konečně vrací do formy. Místo vytouženého návratu ale přišla další nepříjemná zpráva. Britský tenista se kvůli zranění levé paže odhlásil z turnaje ATP ve Washingtonu a jeho účast na závěrečném grandslamu sezony, US Open, je opět vážně ohrožena.

LeBron James bude hrát za Philadelphii s číslem 23

Basketbalová hvězda LeBron James oficiálně zamířila do týmu Philadelphia 76ers. Jedenačtyřicetiletý rekordman NBA bude nosit číslo 23 a pokusí se získat titul už se čtvrtým klubem. Philadelphia čeká na mistrovský triumf 43 let.

Anthony Joshua přežil šok v úvodu zápasu a pak soupeře zničil. Souboj s Furym je znovu o krok blíž

Anthony Joshua měl v Džiddě namále. Britský boxer se po pouhých dvaceti sekundách ocitl na podlaze a jeho vysněný duel s Tysonem Furym visel na vlásku. Olympijský vítěz ale předvedl skvělý obrat, Kristiana Prengu ukončil ve druhém kole a znovu přiblížil dlouho očekávaný britský souboj těžkých vah.

Luke Littler znovu dobyl Blackpool. Ve finále přepsal historické rekordy Phila Taylora

Luke Littler pokračuje v naprosto výjimečné sezoně. Devatenáctiletý Angličan ovládl World Matchplay podruhé za sebou, když ve finále jednoznačně porazil Gerwyna Price 18:9. K triumfu navíc přidal několik historických rekordů a znovu potvrdil, že je současnou jedničkou světových šipek.

Norris vyhrál v Maďarsku první závod sezony, Piastri po kolizi odstoupil

Lando Norris ovládl Velkou cenu Maďarska formule 1 a připsal si první vítězství v letošní sezoně. Úřadující mistr světa porazil Maxe Verstappena a lídra šampionátu Kimiho Antonelliho. Jeho týmový kolega Oscar Piastri po kontaktu s Carlosem Sainzem a následných technických problémech závod nedokončil.

Pogačar popáté vyhrál Tour de France a vyrovnal historický rekord

Tadej Pogačar završil další mimořádnou Tour de France ziskem pátého celkového triumfu. Slovinský cyklista se tím zařadil po bok největších legend závodu a vyrovnal rekord pěti vítězství. Závěrečnou etapu v Paříži ovládl po dramatickém finiši Mathieu van der Poel. Úspěch slavili také čeští cyklisté, Mathias Vacek pomohl stáji Lidl Trek k prvenství v hodnocení týmů.

Štvanice po 40 letech vzdala hold tenisovým legendám

Zaplněný centrální dvorec na pražské Štvanici přivítal československé finalistky Poháru federace z roku 1986. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnily Hana Mandlíková, Helena Suková, Regina Maršíková a Andrea Holíková-Musilová. Martina Navrátilová je pozdravila prostřednictvím videovzkazu.

Norris připravil Hamiltona o pole position, Brita pak trest odsunul na páté místo

Lando Norris ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1. Lewis Hamilton za ním zaostal o pouhých 12 tisícin sekundy, po dodatečném trestu však klesl z druhého na páté místo na startovním roštu. Sankci obdržel také lídr šampionátu Kimi Antonelli.

Požáry ve Francii zkrátily závěrečnou etapu Tour de France

Rozsáhlé lesní požáry ve Francii ovlivnily závěr Tour de France. Pořadatelé upravili nedělní trasu do Paříže, aby mohly být policejní a bezpečnostní složky přesunuty do oblastí bojujících s plameny. Závodní část etapy se zkrátí o 44 kilometrů.

České tenistky zažily na Štvanici rozdílný den

Barbora Krejčíková se do finále Livesport Prague Open neprobojovala. V téměř tříhodinovém semifinále podlehla osmnáctileté Rakušance Lilli Tagger 7:6, 3:6 a 6:7. České barvy však zůstaly ve hře alespoň ve čtyřhře, kde Lucie Havlíčková a Laura Samson postoupily do finále.

Carapaz ovládl královskou etapu Tour de France

Richard Carapaz vyhrál královskou 20. etapu Tour de France a přidal druhý triumf během tří dnů. Tadej Pogačar dojel čtvrtý a před nedělním finále drží náskok 6 minut a 26 sekund. K pátému celkovému vítězství mu stačí dokončit závěrečnou etapu v Paříži.

Poslední trénink v Maďarsku ovládl Lando Norris

Lando Norris zajel nejrychlejší čas závěrečného tréninku před Velkou cenou Maďarska. Úřadující mistr světa porazil Lewise Hamiltona o 0,117 sekundy, třetí skončil lídr šampionátu Kimi Antonelli. Výsledky slibují těsný boj o pole position.

Lyles prolétl stovku za 9,79. Na americkém šampionátu jasně zvítězil

Noah Lyles ovládl páteční finále stovky na americkém atletickém šampionátu v New Yorku. Olympijský vítěz časem 9,79 sekundy vyrovnal osobní rekord a zároveň zaběhl nejlepší světový výkon letošní sezony.

Z reprezentace vypadla, teď je mistryní světa. Kneblová ovládla slalom v Oklahomě

Tereza Kneblová proměnila návrat do české reprezentace v největší úspěch své kariéry. Třiadvacetiletá kanoistka vybojovala na mistrovství světa v Oklahoma City zlato a získala první individuální medaili z velké seniorské akce.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama