FotbalPelé stejný, problémy nové. Brazilský velikán stále nedostal povolení opustit nemocnici

Pelé stejný, problémy nové. Brazilský velikán stále nedostal povolení opustit nemocnici

Už mu táhne na 82 let, není tak divu, že v nemocnici tráví snad více času než doma. Legendární brazilský fotbalista Pelé pobývá v nemocnici už řadu dní a týdnů a stále se neví, kdy ji opustí. Podle zdrojů z kliniky už se tak stát mělo, jenomže při vyšetření lékaři odhalili další zdravotní problémy. Pobyt na lůžku se tak ještě prodlouží.

Během své dlouhé kariéry hrával Pelé proti desítkám i stovkám soupeřů, teď ale zápasí s něčím úplně jiným. Pokročilý věk jeho zdravotnímu stavu zrovna neprospívá a Brazilec se potýká s řadou zdravotních komplikací. Času v nemocnici v Sao Paulu tráví více než dost.

Pelého stav má k ideálu při nejmenším daleko. Nejprve mu byl v září zjištěn zhoubný nádor na tlustém střevě, který musel být operativně odstraněn. Povedlo se, brazilský kanonýr se lepšil, i když musel několik dní zůstat na jednotce intenzivní péče. Během následujících měsíců navíc musel několikrát do nemocnice znovu. Ať už kvůli stále probíhající chemoterapii či prohlídkám.

Naposledy se tak stalo 13. února, pár hodin před začátkem Super Bowlu. „Dělám to každý měsíc, abych pokračoval v léčbě. Už jsem si objednal popcorn a velkou televizi, ať můžu sledovat Super Bowl,“ napsal Pelé na sociální sítě. Pobyt si ale musel výrazně prodloužit.

Další komplikace, tentokrát infekce

Pelé často navštěvoval nemocnici už v minulosti. Dost možná nejtěžší chvíle prožívat při operaci kyčle, po které je limitován ve volném pohybu. Teď by měla být situace o něco lepší, infekce močových cest ale odjezd domů opět oddálí.

„Při běžném vyšetření byla zjištěna přítomnost infekce a tato skutečnost prodlouží setrvání pacienta v nemocnici. Jeho klinický stav je stabilizovaný a v nejbližších dnech by měl být propuštěn,“ informovali zástupci kliniky brazilské novináře.

Jeden z nejlepších fotbalistů historie se tak po zdravotní stránce trápí dál a dál. Trojnásobný mistr světa z let 1958, 1962 a 1970, který na klubové úrovni hrával za brazilský Santos a americký tým New York Cosmos, už zkrátka není nejmladší. Ve druhé polovině ledna oslaví už své 82. narozeniny.

Nejčtenější tento týden

Tyson Fury výrazně zhubl. Před zápasem v Thajsku bude čelit nejtěžšímu soupeři kariéry

Tyson Fury absolvoval oficiální vážení před pátečním duelem s polským obrem Mariuszem Wachem. Přestože britský boxer pokračuje ve zlepšování kondice, na váze byl proti svému soupeři výrazně lehčí. Zápas v Thajsku má být poslední prověrkou před očekávaným střetem s Anthonym Joshuou.

Gerwyn Price míří za titulem. World Matchplay ale poznamenal kolaps Menziese

Gerwyn Price potvrdil roli jednoho z hlavních favoritů World Matchplay a po přesvědčivém vítězství nad Robem Crossem postoupil do čtvrtfinále. Večer v Blackpoolu však poznamenal kolaps Camerona Menziese, který musel svůj zápas kvůli zdravotním problémům předčasně ukončit.

Miami omylem zveřejnilo video naznačující možný návrat LeBrona Jamese

Miami Heat rozvířilo spekulace o budoucnosti LeBrona Jamese. Klub na YouTube omylem zveřejnil odkaz na tiskovou konferenci, která měla představit jeho návrat. Video rychle zmizelo, ale fanoušci si ho všimli a začali řešit, zda se slavný basketbalista chystá zpět na Floridu.

Tereza Valentová otočila těžký zápas a Šalková zářila bleskovým postupem

České tenistky prožily na turnaji Livesport Prague Open mimořádně povedený den. Tereza Valentová po nepovedeném vstupu otočila duel proti Maya Joint a vybojovala čtvrtfinále. Dominika Šalková naopak nedala Océane Dodin žádnou šanci a po dominantním výkonu zvítězila za pouhých 49 minut. Obě hráčky po zápase neskrývaly spokojenost a už vyhlížejí další výzvy.

Philipsen vyhrál 17. etapu a zdramatizoval boj o zelený trikot

Jasper Philipsen se konečně dočkal prvního etapového triumfu na letošní Tour de France. Belgický sprinter zvládl hromadný dojezd vedoucí skupiny po náročné a velmi živé etapě z Chambéry do Voironu. Díky vítězství navíc výrazně snížil ztrátu na Madse Pedersena v boji o zelený trikot.

Luke Littler předvedl neskutečný výkon. Devítišipkovým legem okouzlil Blackpool, Van Gerwen končí

Luke Littler znovu potvrdil, proč je považován za největší hvězdu současných šipek. Angličan vstoupil do osmifinále World Matchplay devítišipkovým legem a po fantastickém výkonu porazil Nathana Aspinalla 11:8. Na turnaji naopak překvapivě končí Michael van Gerwen, kterého vyřadil krajan Dirk van Duijvenbode.

Marie Bouzková postoupila na Štvanici do čtvrtfinále

Obhájkyně titulu Marie Bouzková zvládla i druhý zápas na turnaji v Praze. S americkou kvalifikantkou Carol Lee sice dlouho bojovala a v obou setech musela otáčet nepříznivý vývoj, nakonec ale zvítězila 7:5 a 6:4. Ve čtvrtfinále ji může čekat české derby s Terezou Valentovou.

Red Bull registruje zájem dalších jezdců. Verstappen ale zůstává prioritou, tvrdí šéf stáje

Budoucnost Maxe Verstappena je i nadále jedním z největších témat formule 1. Šéf stáje Red Bull Laurent Mekies přiznal, že stáj kontaktují i další špičkoví jezdci, zároveň je ale přesvědčený, že zlepšující se forma monopostu udrží čtyřnásobného mistra světa v týmu.

Všichni zbývající jezdci Tour de France podstoupili antidopingové krevní testy

Všech 166 cyklistů, kteří zůstávají na letošní Tour de France, muselo během volného dne odevzdat krevní vzorek. Mezinárodní testovací agentura tím rozšířila kontroly biologického pasu. Pozornost ale dál budí hlavně noční testování, které některým jezdcům narušilo spánek a regeneraci.

Anthony Joshua to nebude mít jednouché. Prenga může šokovat jako Ruiz, tvrdí jeho sparingpartner

Anthony Joshua je před sobotním duelem s Kristianem Prengou jasným favoritem. Přesto se objevují hlasy, že britského boxera může čekat nepříjemné překvapení. Sparingpartner albánského boxera Brandon Moore věří, že Prenga má šanci zopakovat senzaci, kterou v roce 2019 předvedl Andy Ruiz.

Krejčí a Beková získali na mistrovství světa stříbro v časovce kayakcrossu

Čeští vodní slalomáři Jakub Krejčí a Kateřina Beková vstoupili do mistrovství světa v americkém Oklahoma City ziskem stříbrných medailí v časovce kayakcrossu. Oba navíc potvrdili výbornou formu před hlavní částí šampionátu a vybojovali si výhodnou pozici pro sobotní vyřazovací závody.

Zemřela legenda Newcastlu, Liverpoolu a anglické reprezentace Kevin Keegan

Ve věku 75 let zemřel Kevin Keegan, jedna z nejvýraznějších postav anglického fotbalu. Bývalý kapitán i trenér reprezentace podlehl rakovině, kterou mu lékaři diagnostikovali v pokročilém stadiu. Během kariéry získal dva Zlaté míče, slavil velké úspěchy s Liverpoolem a nesmazatelně se zapsal také do historie Newcastlu.

Drama v boxech Ferrari. Lewis Hamilton nechtěně srazil mechanika, tým tvrdě zaplatil

Velká cena Belgie přinesla dramatický okamžik i mimo samotný souboj na trati. Lewis Hamilton během zastávky v boxech nechtěně narazil do mechanika Ferrari, kterého zasáhl předním kolem svého monopostu. Incident se naštěstí obešel bez zranění, přesto komisaři udělili italské stáji vysokou pokutu. Sedminásobný mistr světa po závodě přiznal, že se v první chvíli obával toho nejhoršího.

Evenepoel ovládl horskou etapu Tour de France, Vingegaard po pádu odstoupil

Remco Evenepoel vyhrál patnáctou etapu Tour de France a v přímém souboji porazil Tadeje Pogačara i Isaaca del Tora. Belgický cyklista se navíc posunul na druhé místo průběžného pořadí, protože dosavadní vicelídr Jonas Vingegaard po tvrdém pádu závod předčasně ukončil. Pogačar si před volným dnem upevnil vedení a výrazně se přiblížil pátému celkovému triumfu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama