4.7 C
    Pondělí 22. dubna 2024

Pastrňák ve formě: Dvěma body přispěl k výhře Bostonu nad Ottawou

Český hokejista David Pastrňák se opět zapsal do statistik zápasu v NHL. Svým gólem a asistencí přispěl k výhře Boston Bruins 3:2 v prodloužení na ledě Ottawy.

„Pastrňák otevřel skóre v závěru úvodní třetiny, když využil přesilovou hru po vyhraném vhazování,“ uvedl zdroj blízký týmu. Tento gól byl pro českého útočníka 31. v sezóně a umístil ho na čtvrté místo v tabulce kanonýrů NHL.

Druhý gól Bostonu padl po české spolupráci. Pastrňák posunul puk ve středním pásmu Pavlu Zachovi, který následně přihrál Trentu Fredericovi. Ten se prosadil střelou z mezikruží přes obránce.

Ottawa sice vyrovnala trefami Thomase Chabota a Vladimira Tarasenka v přesilových hrách, ale zápas rozhodl v prodloužení z přečíslení dva na jednoho Brad Marchand.

Mrázek inkasoval dvě branky

V dalším zápase NHL pustil český brankář Petr Mrázek dvě branky z 33 střel v utkání proti Edmontonu. Edmonton nakonec porazil Chicago 3:0. Výhru Edmontonu řídil Connor McDavid, který vstřelil dvě branky a jednu připravil.

Mrázek, který nedávno prodloužil smlouvu s Chicagem o další dva roky, pokračuje ve spolehlivých výkonech. „Český gólman si připsal úspěšnost zásahů alespoň 90 procent v šestém utkání za sebou a v Edmontonu jej zvolili třetí hvězdou utkání,“ dodal zdroj.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.

Ženy v hokeji stále hrají první housle

V neděli bylo potřeba prodloužení, než Danielle Serdachny vystřelila přes Aerin Frankelovou v oslabení a zajistila Kanadě vítězství 6-5 nad týmem USA o zlatou medaili na Mistrovství světa žen IIHF 2024 v Utice, New York. Jeden rok předtím Američanky triumfovaly na kanadské půdě.

Lando Norris: Když bude Verstappen vyhrávat, fanoušci se začnou nudit

Lando Norris z McLarenu prohlásil, že pokračující dominance Maxe Verstappena ve formuli 1 by mohla odradit fanoušky. Vyjádřil se tak po závodě, ve kterém si nizozemský jezdec zajistil další pole position pro nadcházející Velkou cenu Číny.

Vitesse Arnhem sestoupil z Eredivisie po rekordním odečtu bodů

Vitesse Arnhem, dlouholetá stálice nizozemské nejvyšší soutěže, sestoupil z Eredivisie poté, co mu Nizozemský fotbalový svaz (KNVB) odečetl bezprecedentních 18 bodů. Klub byl obviněn z poskytování nepravdivých informací v rozporu s licenčními předpisy asociace, což vedlo k přísnému trestu.