David Pastrňák prožívá další mimořádnou kapitolu své kariéry. Český útočník pomohl Bostonu dvěma góly a asistencí k vítězství 5:3 nad Torontem. První trefou v utkání překonal hranici 400 branek v základní části NHL, čímž se stal po Jaromíru Jágrovi a Patriku Eliášovi teprve třetím Čechem, který tohoto milníku dosáhl. Oslava s celou střídačkou Bruins, která se k němu sjela na led, ho dojala k slzám.
Pastrňák skóroval ve velkém stylu. V úniku přehodil puk z bekhendu na forhend a poslal ho za záda brankáře Toronta Hildebyho. Zvedl hokejku, čekal na gratulace spoluhráčů a v tu chvíli se stalo něco, co nečekal. Na led naskákala celá lavička Bostonu, včetně náhradního gólmana. „To mě dostalo úplně nejvíc. Je úžasné, že to pro mě udělali,“ přiznal český kanonýr.
David Pastrňák 🍝 se zasloužil dvěma góly a přihrávkou o výhru Bostonu nad Torontem. 🏒 První trefou v utkání překonal hranici 400 branek v základní části NHL. 💥
— ČT sport (@sportCT) November 12, 2025
Více 👉 https://t.co/CcHirkhlrT pic.twitter.com/RM7c1gccl6
Silný moment před zraky rodiny
Pastrňák popsal, že emoce byly silné i díky přítomnosti manželky a dcery v hledišti. „Když tam kluci naskákali a slavili se mnou, do toho jsem měl v hale rodinu, manželku a dceru, co mě tak moc podporují. Myslíte i na mámu, na bráchu… Navíc jsem to dokázal před našimi fanoušky, tím spíš to je speciální večer,“ řekl.
Podle jeho spoluhráčů šlo o naplánované překvapení, které před ním dokázali utajit. „Jen to ukazuje, jakou máme partu, jak držíme pospolu. Jsme šťastní, že ho tu máme. Vzhlížíme k němu,“ prohlásil útočník Morgan Geekie. Elias Lindholm doplnil: „Nikdo si to nezaslouží víc. Nikdo si to víc neodmakal.“
Boston slaví, Pastrňák míří k dalším rekordům
Pastrňák přidal v utkání i druhý gól, tentokrát v přesilovce, a uzavřel skóre na 5:3. Pomohl tak Bruins k sedmé výhře v řadě, což se týmu naposledy podařilo před více než dvěma lety. Zároveň se posunul na šesté místo v historickém pořadí střelců klubu. Před ním zůstávají Rick Middleton (402), Brad Marchand (422), Patrice Bergeron (427), Phil Esposito (459) a Johnny Bucyk (545).
„Všechno to jsou legendy, skvělí střelci i lidé. Tohle mi asi dojde později, možná až v momentu, kdy skončím. Dokud ale hraju, člověk hned otočí na další stránku, na další den,“ uvedl Pastrňák.
Bostonští trenéři nešetřili chválou. „Pasta je výjimečný hokejista. Znamená strašně moc pro nás všechny, pro celý klub i pro fanoušky. Dát v téhle soutěži 400 gólů, to je vážně něco,“ ocenil hlavní kouč Marco Sturm.
Další Češi se prosadili také
V úspěšný večer pro český hokej se proměnil i zápas Colorada s Anaheimem. Martin Nečas vstřelil jeden gól a pomohl Avalanche k vítězství 4:1 nad týmem Lukáše Dostála. Brankář Ducks čelil 35 střelám a třikrát inkasoval.
David Špaček na svůj debut v NHL zatím čeká. Obránce Minnesoty zůstal mezi náhradníky, zatímco jeho krajan David Jiříček odehrál za Wild deset minut. Jeho tým nakonec podlehl San Jose 1:2 po prodloužení.
Pastrňák ale i po tomto výjimečném večeru zůstává skromný. „Snažím se být každý den lepší. Miluju střílet góly a snad jich ve mně ještě pár zůstalo. Chci hlavně pomáhat týmu vyhrávat,“ uzavřel český střelec, který se opět zařadil mezi největší hvězdy celé ligy.

