Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Pastrňák nastartoval motory, gólem rozhodl o výhře Bruins. Mezi Čechy už vládne

  Noční porce NHL nabídla celkem čtyři zápasy, ve kterých se představilo, jako obvykle, hned několik Čechů. Nejvýraznější postavu ztělesňoval útočník David Pastrňák, který rozhodl o výhře Bruins svým sedmým gólem a v nejlepší lize světa už bodově vládne českým hokejistům. Po pomalejším rozjezdu konečně nachází tu správnou formu.

  Top hokejová soutěž planety zatím divákům nabízí parádní podívanou. Padá spousta branek, týmy si nedají nic zadarmo a atraktivita je na vysoké úrovni. Komu se ale zatím letos nedaří podle představ, je Boston. Ten si už několik sezon brousí zuby na Stanley Cup, po 18 zápasech je ale za očekáváním.

  Kolísavá forma Bruins je něčím, na co fanoušci nejsou úplně zvyklí. Pastrňákovi a spol. patří v tabulce Východní konference až 10. místo, což není žádným ideálem. Svým příznivcům ale udělali hokejisté v černožlutých dresech radost. V noci z neděle na pondělí porazili Vancouver.

  A to i díky Davidu Pastrňákovi, který měl na svědomí klíčový gól na 3:2. Řečený „Pasta“ měl letos slabší start, dlouho se nedokázal prosazovat a výkony nebyly tak konstantní, jak tomu bývalo dříve. Naštěstí pro něj i pro celý Boston už si ale vede lépe. S 18 body je neproduktivnějším Čech.

  Spolu s Jakubem Voráčkem z Columbusu, ten má ale méně gólů, takže v tabulce kanadského bodování je až za havířovským rodákem.

  • Boston vs. Vancouver 3:2 (1:1, 0:1, 2:0). Góly: 6. Blidh, 49. B. Marchand, 57. Pastrňák – 4. Pearson, 33. Garland.

  Slavil i Hertl, Kämpf a Zacha

  Také v dalších nočních zápasech se rvali za Atlantským oceánem Češi. Útočník New Jersey Pavel Zacha sice tentokrát vyšel naprázdno, jeho tým ale dokázal jasným způsobem přehrát Philadelphii. Zacha je ale i tak v 8 góly a 4 asistencemi čtvrtým nejlepším Čechem v NHL.

  Třetí místo okupuje Tomáš Hertl. Ten se dostal do akce proti Chicagu, za které hraje Dominik Kubalík. Výsledek? 2:0 pro Sharks. San Jose má letos, podobně jako Boston, kolísavé výsledky. „Žraloci“ vyhráli devětkrát, stejné číslo ale svítí i u porážek.

  Posledním šťastným Čechem byl v noci David Kämpf. Jeho Torontu chyběl zraněný gólman Mrázek a útočník Ondřej Kaše, i bez nich si ale hokejisté Maple Leaves dokázali poradit s Anaheimem. Na jeho ledě zvítězili rozdílem třídy o čtyři góly.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.