Více
  19.1 C
  Czech
  Úterý 25. června 2024

  Pastrňák na fotce s Ovečkinem. Ostuda, zuří Hašek. Pasta post smazal

  Utkání hvězd byla opět velkou show. Na slunné Floridě se sešli nejlepší hokejisté současnosti, aby v náročné sezoně trochu vypli, zasmáli se a krásnými finesami bavili fanoušky. Ústřední tváří tohoto roku byl Alexandr Ovečkin. Geniální střelec, ale v poslední době také kontroverzní postava a přítel ruského prezidenta Vladimira Putina. Kapitán Washingtonu ovšem rozdával úsměvy na všechny strany a na společný snímek se s ním nechal zvěčnit i český kanonýr David Pastrňák. A pořádně to slíznul.

  Utkání hvězd má v zámoří velkou tradici, vždyť poprvé se hrálo už po Druhé světové válce. V posledních letech ale lesk už hodně vybledl. Zájem fanoušků se vytrácí. Samotná liga se snaží přijít a různými vychytávkami, jak tradiční program alespoň trochu zatraktivnit. Letošní ročník se tak rozjel trochu v módu, že „Alexandr Ovečkin je sympatický chlápek od vedle.“ Reportérkám rozdával úsměvy, po ledě se proháněl mezi ostatními star jeho čtyřletý syn a od ucha k uchu vtipkoval s věčným rivalem Sidneym Crosbym.

  Za normálních okolností by každý mávl nad trochu šroubovanou zábavou rukou. Jenže válečný konflikt na Ukrajině bude brzy slavit neslavné roční výročí. A přítelem agresora Vladimira Putina je právě Ovečkin. Už v roce 2014, když Rusko nepřátelsky anexovalo ukrajinský Krym, tak hokejista podobný postup schvaloval. Na svém instagramovém účtu už má několik let profilovou fotku, na které je zachycen právě se svým ruským prezidentem. A dodnes si úvodní snímek nezměnil. Ovečkin kontruje, že je proti válce a ať se ho na podobná témata neptají, protože je sportovec. Ale marná sláva, samotná ruská osmička několikrát v historii vystoupil na Putinovu podporu, takže jeho současná hlava v písku je dosti pokrytecká.

  Pokrytečtější je ovšem ještě NHL, která přísně trestá hráče, na které vyplave například šikana ze základní škola z před čtvrt stoletím, ale podpora masového vraha jim vůbec nevadí. Velkým kritikem tohoto dění je především legendární gólman Dominik Hašek, který bojuje za Ukrajinu, kde se dá. A Utkání hvězd, na kterém bylo k vidění hned 10 ruských hokejistů, tvrdě odsoudil a žádá hlavu komisionáře Garyho Bettmana. A když jsem u toho Instagramu, tak jediný český účastník akce, útočník David Pastrňák pověsil na sociální síť fotku právě s Ovečkinem. A odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. „Obrovská ostuda, vyhýbejte se těmto akcím,“ řekl právě Hašek. „Tady by nějaký PR pracovník neškodil,“ přidal se Vilém Franěk, marketingový specialista, který pomáhal s kampaní například kandidátce na prezidenta Danuší Nerudovou. „Pastrňák je geniální hokejista, ale primitiv,“ volil hodně ostrá slova novinář Tomáš Etzler.

  Pasta raději fotku stáhnul, čímž si nakonec vysloužil nějaké body navíc. Narozdíl od Ovečkina, který má svého v blízkého přítele na profilovce i nadále. Je dobře, že se znovu rozjela NHL, letošní Utkání hvězd zanechalo spoustu rozpaků. Pastrňák jde do akce v sobotu. A soupeřem mu bude právě Ovečkinův Washington.

  Sledujte nás na sítích

  Drama v Dortmundu. Francie remizovala s Polskem v dramatickém zápase skupiny D

  Francie sice díky proměněné penaltě Kyliana Mbappého pomýšlela na vítězství, Poláci ale pozdním gólem z penalty Roberta Lewandowského a díky skvělému výkonu brankáře Łukasze Skorupského urvali remízu 1:1. Francouzi tak nečekaně končí skupinu D na druhém místě.

  Drama v Dortmundu. Francie remizovala s Polskem v dramatickém zápase skupiny D

  Francie sice díky proměněné penaltě Kyliana Mbappého pomýšlela na vítězství, Poláci ale pozdním gólem z penalty Roberta Lewandowského a díky skvělému výkonu brankáře Łukasze Skorupského urvali remízu 1:1. Francouzi tak nečekaně končí skupinu D na druhém místě.