14.4 C
Czech
Sobota 14. března 2026
HokejPastrňák hattrickem „rozmetal“ Islanders. Jeho Boston se ujal vedení v sérii

Pastrňák hattrickem „rozmetal“ Islanders. Jeho Boston se ujal vedení v sérii

Kdyby se mělo hodnotit po jedno zápase, může se s klidem říct, že Boston směřuje vstříc dalšímu kolu play-off NHL. Čeští Davidové Pastrňák a Krejčí režírovali vítězství nad Islanders třemi góly, respektive třemi asistencemi. Boston se ujal vedení v sérii.

Vyřazovací fáze NHL je v plném proudu a vynikající formu vykazují „Medvědi“ z Bostonu. Ti nejprve hladce přešli přes Washington, teď jim v cestě do dalšího kola stojí New York Islanders. První zápas vyšel lépe Bostonu, který zvítězil 5:2.

Lví podíl na vítězství měl opět David Pastrňák. Rodák z Havířova dal hattrick a fanoušci, kteří už konečně mohou v plném počtu na stadion, házeli na led čepice. 17 a půl tisíce diváků sledovalo „show“, kterou jim Boston v prvním zápase s „Ostrovany“ vykouzlil.

„Je úžasné, že se fanoušci mohli vrátit v takovém počtu, s plnými tribunami je to úplně jiný sport. Dnes byli naším sedmým hráčem,” nechal se po utkání slyšet Pastrňák. Činil se i jeho kolega Krejčí, který naopak tři trefy připravil.

Pastrňák slyšel chválu ze všech stran. “Jsem rád, že se dostal do takové formy. V úvodu série proti Washingtonu se nemohl střelecky prosadit, ale ve čtvrtém zápase to prolomil a nyní týmu hodně pomáhá. Celá první formace hraje v posledních zápasech výborně,” chválil kouč Cassidy.

„Pasta“ dal hattrick v play-off naposledy v roce 2018, kdy pomohl k výhře nad Torontem.

Montreal se nechce vzdát bez boje

Když už zmiňujeme Toronto, i to se pere o postup do dalšího kola play-off zámořské NHL. Proti rivalům z Montrealu zatím hraje vyrovnanou sérii, i přes to, že už vedl 3:1 na zápasy. Canadiens včera srovnali krok a srovnali na 3:3.

Góly padaly až ve třetím dějství, kdy nejprve dvakrát udeřil Montreal, pak se ale do zápasu obulo i Toronto. Po základní hrací době svítilo na tabuli skóre 2:2. A tak se šlo do prodloužení, které nakonec „rozsekl“ Montreal.

O soupeři pro Winnipeg se rozhodne v noci z pondělí na úterý v sedmém zápase. Ve stejný den vyzve znovu na domácím ledě „Ostrovany“ Boston.

Nejčtenější tento týden

Jack Draper vypadl v Indian Wells po kontroverzním momentu, Medveděv postupuje

Britský tenista Jack Draper skončil na turnaji v Indian Wells ve čtvrtfinále, když podlehl Daniilu Medveděvovi 1:6 a 5:7. Zápas však poznamenal kontroverzní moment ve druhém setu, kdy rozhodčí přisoudila bod ruskému hráči kvůli údajnému rušení soupeře.

Jonny Clayton ovládl šestý večer Premier League Darts, přestože byl zraněný

Velšský šipkař Jonny Clayton vyhrál šestý večer soutěže Premier League Darts 2026 v Nottinghamu, když ve finále jasně porazil Luka Humphriese 6:1. Clayton tak získal své druhé prvenství v letošní sezoně, když navázal na triumf z třetího večera v Glasgow.

Russell ovládl sprintovou kvalifikaci v Číně před Antonellim a Norrisem

Mercedes potvrdil v Šanghaji výborný vstup do nové sezony. Sprintovou kvalifikaci vyhrál George Russell, druhé místo bral Andrea Kimi Antonelli a třetí skončil Lando Norris. Stáj z Brackley tak znovu ukázala, že na úvod ročníku patří k nejrychlejším týmům v poli.

Český večer v NHL, Nečas a Hronek slavili výhry

Čeští hokejisté byli v noci v NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas pomohl Coloradu gólem a asistencí k jasné výhře v Seattlu a poprvé v kariéře dosáhl na metu 30 branek v sezoně. Dva body zapsal také Filip Hronek, který zachránil Vancouver v závěru základní hrací doby. David Pastrňák se podílel na obou gólech Bostonu, porážku se San Jose ale neodvrátil.

Mondo Duplantis překonal rekord ve skoku o tyči. Už popatnácté

Švédský tyčkař Armand Duplantis znovu posunul hranice svého sportu. Na domácím mítinku v Uppsale překonal laťku ve výšce 6,31 metru a už popatnácté v kariéře vylepšil světový rekord. Fenomén přezdívaný Mondo dál potvrzuje svou dominanci.

Berger za nakopnutí Kuchty trest nedostane, Slavia ale čelí řízení

Disciplinární komise nemůže potrestat slávistického fyzioterapeuta Daniela Bergera za incident z poločasové přestávky derby se Spartou. Důvod je prostý, není členem FAČR. Případ tím ale nekončí. Komise už zahájila řízení se Slavií a čeká, jak klub zareaguje na selhání svého zaměstnance.

Jiří Tuž poprvé v kariéře vystoupal na pódium Světového poháru

Český běžec na lyžích Jiří Tuž prožil v Drammenu životní večer. Ve sprintu klasickou technikou dojel druhý a poprvé v kariéře se dostal na stupně vítězů ve Světovém poháru. Jednadvacetiletý reprezentant navázal na silné výsledky z této sezony a potvrdil, že už patří mezi nejužší sprintařskou špičku.

Jack Draper šokoval Djokoviče v Indian Wells, Kartal kvůli zranění odstoupila 

Britský tenista Jack Draper zaznamenal jedno z největších vítězství své kariéry, když v osmifinále turnaje v Indian Wells porazil Novaka Djokoviče. Po více než dvou a půl hodinách dramatického boje zvítězil 4:6, 6:4, 7:6 a poprvé v kariéře dokázal srbského šampiona porazit.

Írán o účasti na fotbalovém mistrovství světa FIFA neuvažuje, uvedl tamní ministr sportu

Írán se podle ministra sportu a mládeže Ahmada Donjamalího v současné situaci nemůže zúčastnit fotbalového mistrovství světa 2026. Turnaj se má konat ve Spojených státech, Kanadě a Mexiku a začne 11. června, šance na účast íránského týmu je však mizivá.

Pastrňák rozhodl, Nečas skóroval a čeští brankáři slavili

Čeští hokejisté byli v úterním programu NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas sice pomohl Coloradu gólem, jenže jeho tým doma padl s Edmontonem 3:4. David Pastrňák naopak v prodloužení připravil vítěznou branku Bostonu proti Los Angeles. Radost měli i gólmani Jakub Dobeš a Lukáš Dostál, kteří své týmy podrželi při výhrách.

Ronda Rousey zpět v kleci. Po deseti letech vyzve Carano

Bývalá hvězda smíšených bojových umění Ronda Rousey chce podle svých slov „přepsat svůj konec“, když se po deseti letech vrátí do MMA zápasem proti Gině Carano. Souboj dvou amerických legend se uskuteční 16. května v aréně Intuit Dome.

Donald Trump by podle Infantina uvítal účast Íránu na mistrovství světa

Americký prezident Donald Trump podle prezidenta FIFA Gianniho Infantina uvedl, že íránská reprezentace je na letošním mistrovství světa ve fotbale ve Spojených státech vítána, a to i navzdory probíhajícímu vojenskému konfliktu mezi oběma zeměmi.

Šesti íránským fotbalistkám byl udělen azyl v Austrálii

Příběh íránského ženského fotbalového týmu během asijského šampionátu v Austrálii má nečekané pokračování. Několik hráček se rozhodlo nevrátit do vlasti a požádalo o ochranu. Australská vláda jim nabídla humanitární víza.

Vladař inkasoval šestkrát, Vaněček pomohl Utahu alespoň k bodu

Dva čeští brankáři zasáhli do pondělního programu NHL, ani jeden ale na výhru nedosáhl. Daniel Vladař prožil v dresu Philadelphie velmi těžký večer a po šesti inkasovaných gólech střídal. Vítek Vaněček naopak držel Utah dlouho ve hře, jeho tým však nakonec padl v Chicagu po prodloužení.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama