5.2 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Pardubice přelstily Slovácko, na Baníku kouzlil talent Jurásek. Bránu Teplic strážil útočník

Slavia ukončila venkovní nezdary výhrou 2:0 na hřišti Baníku Ostrava, triumf zařídil dvěma góly během dvou minut devatenáctiletý talent Matěj Jurásek. Pardubice otočily utkání se Slováckem, vyhrály 3:1 a utíkají ze dna tabulky. A v Teplicích došlo na kuriózní situaci, do branky musel po červené kartě pro Grigara hráč z pole.

Česká nejvyšší fotbalová soutěž vrcholí, do nadstavbové části zbývají dvě kola. To první, devětadvacáté, už šest klubů odehrálo, největším šlágrem úterního programu byl duel mezi Baníkem a Slavií.

Do Ostravy přijel vršovický celek s nelichotivou bilancí, jeho poslední venkovní výhra se totiž datovala na začátek února. A ačkoliv to více než osmdesát minut vypadalo, že přijde čtvrtá remíza na hřišti soupeře v řadě, v 81. minutě rozjel svou střeleckou krasojízdu Matěj Jurásek a bylo, lidově řečeno, vymalováno.

Devatenáctiletá hvězda se nejprve prosadila po Zafeirisově rohu, kdy si na malém vápně zpracovala míč a poslala jej do branky, druhou trefou pak ohromila nejednoho fanouška na stadionu.

Provod prošel po pravé straně hrací plochy až do vápna a předložil Juráskovi. Mladý sešívaný poklad si míč převzal, nachystal na levačku a vypálil na vzdálenější tyč. Slavia vyhrála 2:0 a vede ligu před Spartou o tři body.

Pardubice pomohly družebním klokanům

Na stále ještě novém svatostánku Pardubic byl k vidění úctyhodný obrat. Slovácko, které si dělá zálusk na čtvrtou příčku v tabulce, vedlo na východě Čech 1:0 po trefě Reinberka, v 55. minutě ale nastartoval Janošek svou pohotovou střelou nečekaný obrat.

V 57. minutě si dal autor první branky hostí vlastní gól, neboť se nedomluvil s golmanem a míč si pro šohaje nešťastně srazil do své sítě. Pardubickou výhru 3:1 pak podtrhl gólem Pikul, jenž si po narážečce s mnoha spoluhráči pohrál i s brankářem Nguyenem.

Kuriózní moment v Teplicích

Na Stínadlech hrála Mladá Boleslav. Domácí remizovali se Škodou a spol. 1:1, nicméně nejzajímavějším momentem nebyl žádný z gólů, nýbrž vyloučení Grigara. Teplice už měly v 89. minutě vypotřebovaná všechna střídání, a tak musel chytat egyptský útočník Yasser. Svou roli však zvládl, gól nedostal, bod svému mužstvu zachránil.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.