HokejOvečkin za zenitem? V žádném případě. Další trefou překonal rekord Gretzkého

Ovečkin za zenitem? V žádném případě. Další trefou překonal rekord Gretzkého

Více než sportovní výkony se v souvislosti s ruským hokejistou Alexandrem Ovečkinem řešila v posledních týdnech spíše kontroverze spojená s ruskou agresí na Ukrajině. Faktem ale je, že na ledě Rus stále září. V noci na dnešek se postaral o další gólový zápis, díky kterému překonal rekord legendárního Wayna Gretzkého.

Je tomu už pár let od doby, kdy se po ledové ploše proháněl nejlepší hokejista všech dob. Wayne Gretzky se zapsal do historie hokeje jako ten vůbec nejlepší. Dal nejvíc gólů, má nejvíc asistencí a hlavně jeho zásluhou v zámořské NHL zažil roky největší slávy Edmonton Oilers. Jen málokdo v novodobém hokeji se mu může rovnat.

Jedním z těch, kteří se mu alespoň přibližují, je ale Alexander Ovečkin. Kapitán a hvězdný kanonýr Washingtonu se v minulé sezoně stal nejlepším evropským střelcem v dějinách slavné ligy a připsal si i několik dalších rekordů. Ten nejaktuálnější letos, ve druhé polovině března, kdy dal svůj 40. gól sezony. Už potřinácté v kariéře.

Čímž Ovečkin kanadskou hokejovou ikonu překonal. Nikdo nikdy v NHL nedokázal dát minimálně 40 branek v sezoně během 13 různých ročníků. Ovečkin na startu zápasu s Columbusem slavil vzestup historickým žebříčkem střelců, když nedávno překonal Gordieho Howa. Za pár dalších minut překonal další milník.

Číslo 4

K tomu všemu může Ovečkin připočíst ještě jednu specialitu. Tím, že dal v noci na dnešek gól proti Columbusu, překonal nejen rekord Gretzkého, navíc se ale stal teprve čtvrtým hráčem v historii NHL, kterému je více než 37 let a za jednu sezonu nasázel 40 branek. Naposledy se něco takového povedlo Brendanu Shanahanovi v ročníku 2005/06.

„Snažím se jen užívat si to a dělat to nejlepší, co umím. Jo, je to docela fajn moment. Nezáleží na tom, jaký je to rekord,“ pronesl po zápase pro server NBC Sports ruský střelec. Z jeho přínosu pro tým je nadšený také trenér Peter Laviolette. „Dělá to každý rok soustavně od svého příchodu do ligy, a nezdá se, že by u něj došlo k nějakému zpomalení,“ řekl kouč Capitals. „Hraje rychle, hraje tvrdě,“ popsal jeho hlavní přednosti.

Ovečkin je v současné době mezi střelci NHL až na osmém místě a nepředpokládá se, že by atakoval špici, kterou má v moci Connor McDavid z Edmontonu s 58 góly. Rekordy jsou ale věcí úplně jinou.

Nejčtenější tento týden

Luke Littler děsí soupeře. V Blackpoolu předvádí výkony jako z jiné planety

Luke Littler pokračuje na World Matchplay v Blackpoolu v mimořádných výkonech. Obhájce titulu bez větších problémů postoupil do semifinále přes Joshe Rocka a podle expertů hraje šipky, na které momentálně nikdo nestačí.

Krejčíková a Bejlek jsou ve čtvrtfinále Prague Open, Bartůňkovou zastavilo bolestivé drama

Barbora Krejčíková a Sára Bejlek potvrdily na domácím turnaji v Praze roli favoritek a postoupily mezi osm nejlepších. Krejčíková zvládla české derby s Lucií Havlíčkovou, Bejlek jasně přehrála Marii Timofejevovou. Naopak Nikola Bartůňková nevyužila ve třetím setu vedení 5:1 ani čtyři mečboly a po více než tříhodinové bitvě skončila.

Carapaz ovládl horskou etapu Tour de France a Vacek byl vidět v úniku

Richard Carapaz se dočkal druhého etapového triumfu na Tour de France. Ekvádorský cyklista rozhodl osmnáctou etapu únikem v závěrečném stoupání do střediska Orciéres Merlette. Žlutý trikot bez problémů uhájil Tadej Pogačar, který dál míří za celkovým vítězstvím. V průběhu etapy na sebe upozornil také český reprezentant Mathias Vacek, jenž dlouho figuroval v úniku.

Tyson Fury výrazně zhubl. Před zápasem v Thajsku bude čelit nejtěžšímu soupeři kariéry

Tyson Fury absolvoval oficiální vážení před pátečním duelem s polským obrem Mariuszem Wachem. Přestože britský boxer pokračuje ve zlepšování kondice, na váze byl proti svému soupeři výrazně lehčí. Zápas v Thajsku má být poslední prověrkou před očekávaným střetem s Anthonym Joshuou.

Gerwyn Price míří za titulem. World Matchplay ale poznamenal kolaps Menziese

Gerwyn Price potvrdil roli jednoho z hlavních favoritů World Matchplay a po přesvědčivém vítězství nad Robem Crossem postoupil do čtvrtfinále. Večer v Blackpoolu však poznamenal kolaps Camerona Menziese, který musel svůj zápas kvůli zdravotním problémům předčasně ukončit.

Miami omylem zveřejnilo video naznačující možný návrat LeBrona Jamese

Miami Heat rozvířilo spekulace o budoucnosti LeBrona Jamese. Klub na YouTube omylem zveřejnil odkaz na tiskovou konferenci, která měla představit jeho návrat. Video rychle zmizelo, ale fanoušci si ho všimli a začali řešit, zda se slavný basketbalista chystá zpět na Floridu.

Tereza Valentová otočila těžký zápas a Šalková zářila bleskovým postupem

České tenistky prožily na turnaji Livesport Prague Open mimořádně povedený den. Tereza Valentová po nepovedeném vstupu otočila duel proti Maya Joint a vybojovala čtvrtfinále. Dominika Šalková naopak nedala Océane Dodin žádnou šanci a po dominantním výkonu zvítězila za pouhých 49 minut. Obě hráčky po zápase neskrývaly spokojenost a už vyhlížejí další výzvy.

Philipsen vyhrál 17. etapu a zdramatizoval boj o zelený trikot

Jasper Philipsen se konečně dočkal prvního etapového triumfu na letošní Tour de France. Belgický sprinter zvládl hromadný dojezd vedoucí skupiny po náročné a velmi živé etapě z Chambéry do Voironu. Díky vítězství navíc výrazně snížil ztrátu na Madse Pedersena v boji o zelený trikot.

Luke Littler předvedl neskutečný výkon. Devítišipkovým legem okouzlil Blackpool, Van Gerwen končí

Luke Littler znovu potvrdil, proč je považován za největší hvězdu současných šipek. Angličan vstoupil do osmifinále World Matchplay devítišipkovým legem a po fantastickém výkonu porazil Nathana Aspinalla 11:8. Na turnaji naopak překvapivě končí Michael van Gerwen, kterého vyřadil krajan Dirk van Duijvenbode.

Marie Bouzková postoupila na Štvanici do čtvrtfinále

Obhájkyně titulu Marie Bouzková zvládla i druhý zápas na turnaji v Praze. S americkou kvalifikantkou Carol Lee sice dlouho bojovala a v obou setech musela otáčet nepříznivý vývoj, nakonec ale zvítězila 7:5 a 6:4. Ve čtvrtfinále ji může čekat české derby s Terezou Valentovou.

Red Bull registruje zájem dalších jezdců. Verstappen ale zůstává prioritou, tvrdí šéf stáje

Budoucnost Maxe Verstappena je i nadále jedním z největších témat formule 1. Šéf stáje Red Bull Laurent Mekies přiznal, že stáj kontaktují i další špičkoví jezdci, zároveň je ale přesvědčený, že zlepšující se forma monopostu udrží čtyřnásobného mistra světa v týmu.

Všichni zbývající jezdci Tour de France podstoupili antidopingové krevní testy

Všech 166 cyklistů, kteří zůstávají na letošní Tour de France, muselo během volného dne odevzdat krevní vzorek. Mezinárodní testovací agentura tím rozšířila kontroly biologického pasu. Pozornost ale dál budí hlavně noční testování, které některým jezdcům narušilo spánek a regeneraci.

Anthony Joshua to nebude mít jednouché. Prenga může šokovat jako Ruiz, tvrdí jeho sparingpartner

Anthony Joshua je před sobotním duelem s Kristianem Prengou jasným favoritem. Přesto se objevují hlasy, že britského boxera může čekat nepříjemné překvapení. Sparingpartner albánského boxera Brandon Moore věří, že Prenga má šanci zopakovat senzaci, kterou v roce 2019 předvedl Andy Ruiz.

Krejčí a Beková získali na mistrovství světa stříbro v časovce kayakcrossu

Čeští vodní slalomáři Jakub Krejčí a Kateřina Beková vstoupili do mistrovství světa v americkém Oklahoma City ziskem stříbrných medailí v časovce kayakcrossu. Oba navíc potvrdili výbornou formu před hlavní částí šampionátu a vybojovali si výhodnou pozici pro sobotní vyřazovací závody.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama