HokejOvečkin už je lepší než Jágr. Pokračuj, možná se do NHL vrátím,...

Ovečkin už je lepší než Jágr. Pokračuj, možná se do NHL vrátím, vzkázal český útočník

Nejlepší hokejová soutěž planety má nového lídra historické tabulky evropských střelců. Svým gólem číslo 767 překonal Jaromíra Jágra ruský kanonýr Alex Ovečkin a osamostatnil se v čele. Legendární český hokejista svému sokovi gratuloval, zároveň ale prozradil velké plány. Mimo jiné nevyloučil návrat do NHL.

Na začátku sezony si kapitán Washingtonu vytyčil jasný cíl, postoupit tabulkou střelců NHL co nejvýše. K Jaromírovi Jágrovi, který během své kariéry v zámoří nasázel 766 branek a byl nejlepším evropských střelcem, scházelo Ovečkinovi 36 zásahů. Manko ale dokázal naprosto v klidu smazat.

Rus už minulý týden Jágrův účet vyrovnal. Zpomalovat se nechystal a přesně o týden později svá slova potvrdil. Gólem do sítě New Yorku Islanders přepsal Ovečkin historii a důležitý milník, který až doteď držel ve své moci hráč a majitel Kladna, teď bude mít ve vlastnictví právě Ovečkin.

„Je to něco mimořádného. Kdyby nešel do KHL, byl by na druhém a možné i prvním místě. Ale je to, jak to je, a jsem šťastný, že jsem nejlepší mezi evropskými hráči,“ hodnotil po utkání, které bylo na programu v noci na středu, Ovečkin. Před sebou už má jen Kanaďany Howea a Gretzkyho.

Co na to Jágr?

Ovečkin v NHL nikdy nehrál za jiný tým, nikdy neoblékl jiný dres, co se týče sítí, těch už ale rozvlnil nespočet. Poprvé se Rus trefil při své debutu v roce 2005, kdy dvěma góly rozhodl o výhře nad Columbusem. Od té doby platí za stroj na góly, který na tempu stoprocentně ubírat nechce.

Gratulace přijímá Ovečkin ze všech stran a své už k jeho výkonu řekl také Jaromír Jágr. Až do včerejška nejlepší evropský střelec NHL se nechal slyšet, že nevylučuje návrat do Ameriky. Ani ti největší optimisté ale jeho slovům nevěří. Nutno říct, že v 50 letech by to bylo více než náročné.

„Alexi, velká osmičko, gratuluji ti k noci, kdy ses stal nejlepším evropským střelcem v NHL. Pokračuj ve střílení gólů, protože dobře víš, že jsem ještě s hokejem neskončil. Pořád je tu šance, že se vrátím do NHL a budu nahánět já tebe,“ vzkázal Jágr ruskému hokejistovi.

Pořadí nejlepších střelců NHL všech dob:

  1. Wayne Gretzky – 894 gólů
  2. Gordie Howe – 801 gólů
  3. Alex Ovečkin – 767 gólů
  4. Jaromír Jágr – 766 gólů

Nejčtenější tento týden

„Mám toho dost.“ Max Verstappen po dalším selhání ostře kritizoval Red Bull

Max Verstappen po Velké ceně Velké Británie nešetřil kritikou vlastního týmu. Čtyřnásobný mistr světa označil technickou závadu svého monopostu za nebezpečnou a přiznal, že už má opakujících se problémů plné zuby. Podle něj může podobná porucha v rychlých zatáčkách skončit vážnou nehodou.

Leclerc v Silverstonu ukončil téměř dvouleté čekání na vítězství

Charles Leclerc ovládl Velkou cenu Británie a připsal si první triumf ve formuli 1 od října 2024. Jezdec Ferrari využil skvělý start, udržel vedení po většinu závodu a v cíli slavil před Georgem Russellem a týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Dramatický průběh ovlivnily technické potíže Kimiho Antonelliho i závěr za safety carem.

Lesní požáry změní Tour de France. Třetí etapa se pojede bez diváků

Pořadatelé Tour de France museli kvůli rozsáhlému lesnímu požáru na jihu Francie přijmout bezprecedentní opatření. Třetí etapa se sice pojede podle plánu, diváci ale nedostanou povolení postavit se podél trati ani fandit v cíli.

Muchová zvládla české derby a ve Wimbledonu je ve čtvrtfinále

Karolína Muchová vyhrála jedno z největších českých derby letošního Wimbledonu. V osmifinále porazila Barboru Krejčíkovou 7:5, 5:7, 6:3 a po bitvě dlouhé dvě hodiny a 45 minut postoupila do čtvrtfinále. Předloňská šampionka turnaje sice ve druhém setu předvedla velký návrat, ale Muchová se z nepříjemného výpadku rychle oklepala.

Čeští volejbalisté do 22 let vyhráli mistrovství Evropy

Čeští mladí volejbalisté dosáhli na největší úspěch své generace. Ve finále evropského šampionátu v portugalské Albufeiře porazili Polsko 3:1 na sety a poprvé v historii ovládli mistrovství Evropy do 22 let. Po vyrovnaném průběhu rozhodli ve svůj prospěch především skvělým závěrem zápasu.

Antonelli odstartuje do Velké ceny Británie z pole position

Andrea Kimi Antonelli má za sebou mimořádně povedený víkend v Silverstonu. Devatenáctiletý pilot Mercedesu nejprve ovládl sobotní sprint a následně vyhrál i kvalifikaci na dnešní Velkou cenu Británie. Do první řady se vedle něj postaví Charles Leclerc, hned za nimi odstartují Lewis Hamilton a George Russell.

Bartůňková bere Wimbledon jako velký krok dopředu

Nikola Bartůňková opustila Wimbledon ve třetím kole, ale z Londýna neodjíždí se sklopenou hlavou. Dvacetiletá česká tenistka podlehla Barboře Krejčíkové 3:6, 5:7, přesto svůj první start v hlavní soutěži dospělých na travnatém grandslamu hodnotila velmi pozitivně.

Wimbledon nabídne ostré osmifinále. Aryna Sabalenka vyzve rozjetou Osaku

Centrální kurt ve Wimbledonu se může těšit na jeden z nejatraktivnějších zápasů letošního turnaje. Světová jednička Aryna Sabalenka zvládla souboj s Lotyškou Jelenou Ostapenko a v osmifinále narazí na čtyřnásobnou grandslamovou šampionku Naomi Osaku, která zatím na travnatých dvorcích září.

Klopp je připraven převzít Německo

Jürgen Klopp se může vrátit k trenérské práci v nejviditelnější možné roli. Bývalý kouč Liverpoolu a Dortmundu potvrdil, že jedná s Německým fotbalovým svazem o převzetí reprezentace. Národní tým hledá nového trenéra po rezignaci Juliana Nagelsmanna, který skončil po neúspěchu na mistrovství světa.

Hamilton ovládl jediný trénink v Silverstonu

Lewis Hamilton zajel nejrychlejší čas jediného volného tréninku před Velkou cenou Británie formule 1. Na domácí trati porazil vedoucího muže šampionátu Kimiho Antonelliho a naznačil, že Ferrari může o víkendu bojovat o přední příčky.

Daniel Vladař má o budoucnosti ve Flyers jasno

Český brankář Daniel Vladař si prodloužení smlouvy s Philadelphií vysnil už po své první sezoně v klubu. Nový pětiletý kontrakt začne platit od ročníku 2027 až 2028 a podle gólmana byla dohoda otázkou okamžiku. Flyers mu navíc dali jasně najevo, že s ním počítají jako s jednou z klíčových postav budoucnosti.

Konec jedné cyklistické éry. Chris Froome po těžké nehodě ukončil slavnou kariéru

Jeden z nejúspěšnějších silničních cyklistů moderní historie oznámil konec profesionální kariéry. Brit Chris Froome, čtyřnásobný vítěz Tour de France, se rozhodl definitivně uzavřít svou sportovní cestu poté, co se už nedokázal vrátit po vážné nehodě z loňského roku. Za sebou zanechává kariéru plnou rekordů, nezapomenutelných momentů i několika kontroverzí.

Jakub Dobeš prodloužil smlouvu s Montrealem do roku 2030

Český brankář Jakub Dobeš si po výborné sezoně v NHL výrazně finančně polepší. Montreal s pětadvacetiletým gólmanem uzavřel novou tříletou smlouvu, která začne platit od sezony 2027 až 2028. Celková hodnota kontraktu dosahuje 16 milionů dolarů, což představuje téměř 340 milionů korun.

Táborsko odmítlo první ligu, šanci nyní zvažuje Artis Brno

Táborsko nevyužije mimořádnou možnost zahrát si v příští sezoně nejvyšší fotbalovou soutěž. Vedení klubu nabídku po důkladném zvážení odmítlo. Hlavními důvody byly nevyhovující stadion, nejistota kolem domácích zápasů v Českých Budějovicích i krátký čas na sestavení konkurenceschopného týmu. Dalším osloveným klubem je nyní Artis Brno.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama