10.2 C
    Čtvrtek 28. března 2024

Ostrované kráčí vstříc semifinále Ligy mistrů. Nezaváhal Liverpool, k výhře došli i Citizens

Fotbaloví fanoušci se dočkali, včera večer se rozběhly čtvrtfinálové boje milionářské Ligy mistrů. Postup mezi nejlepší čtyřku má dobře rozehraný Liverpool, který porazil portugalskou Benficu, slavit mohli také fotbalisté Manchesteru City. Těm Atlético nechtělo nic usnadnit, i tak ale za svá záda jeden gól pustilo.

Tři týmy z Britských ostrovů, tři Španělé, jeden portugalský celek a jeden německý. Přesně takhle vypadá rozložení čtvrtfinálových bojů v nejlepší evropské klubové soutěži, Lize mistrů. Bitva o „ušatou“ trofej byla už v předešlých kolech ohromně zajímavá a je jasné, že bude v tomto duchu pokračovat.

Liverpool v Portugalsku dominoval

Do akce se ze všeho nejdříve dostaly na kluby, které v Premier League nejhlasitěji promlouvají do boje o mistrovský titul. Liverpool je druhý, na Manchester City ztrácí jediný bod, od anglické ligy se ale chtěl na výletě do Portugalska oprostit. A to se mu povedlo na výbornou, Reds vyhráli jasně 3:1.

Už v 17. minutě se trefil stoper Konaté, ještě do poločasu obstaral další gól Mané, který se vrátil do klubu po tom, co jeho Senegal postoupil v kvalifikaci na mistrovství světa přes Egypt. Benfica dobře rozjela poločas a dala kontaktní gól, na ten ale dokázal odpovědět tři minuty před koncem Díaz.

Právě o poslední brance se mluví i kvůli reakci fandů Benficy, kteří po úspěšném střelci házeli zapalovače a dokonce kovovou tyč. Kolumbijec se vrátil do Portugalska poprvé od svého zimního přesunu a dostal pořádně zabrat. Liverpool ale i tak poveze domů slušný náskok dvou gólů a bude chtít nahlédnout do semifinále.

City vysvobodil De Bruyne

Jednoduchá práce nečekala ani fotbalisty Manchesteru City, které čekal nepříjemný soupeř z Madridu. Atlético už ze soutěže vyprovodilo Manchester United, teď ve čtvrtfinále čelí městskému rivalovi. Domů ale pojede zklamané, taktika nevyšla, remíza k vidění nebyla, Citizens udeřit dokázali.

A to díky Kevinovi De Bruynemu, který v 70. minutě vytěžil maximum z individuální akce v podání Fodena a zakončil přesně na zadní tyč. Manchester City neprohrál doma v Lize mistrů už úctyhodných 19 zápasů a do Španělska pojede s náskokem jednoho gólu.

Obě odvety jsou na programu příští středu, Liga mistrů ale nabídne další dva zápasy už dnes. Chelsea hostí Real Madrid, Bayern bude hrát na půdě Villarrealu.

• Benfica Lisabon vs. Liverpool 1:3 (0:2). Góly: 49. Núňez – 17. Konaté, 34. Mané, 87. Díaz.
    • Manchester City vs. Atlético Madrid 1:0 (0:0). Gól: 70. De Bruyne.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.