Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Omikron trýzní NHL. Odložených zápasů je skoro 50, hokejisté o Vánocích vydechnou

  Pokud je něco pro vánoční čas v USA a Kanadě typické, jsou to hokejové zápasy. Ty se hrají téměř nepřetržitě a diváci si přijdou na své třeba i na Štědrý den. Letos však nikoliv, za oceánem totiž sílí strach z koronaviru a varianty omikron. Aktuálně se v NHL odložilo už 49 zápasů a hrát se nebude od středy do neděle.

  Řada hokejistů i fanoušků si myslela, že s očkováním strach z nemoci covid-19 zmizí. Opak je ale v případě NHL pravdou. Několik týmů nehraje, netrénuje, je v izolaci, ti šťastnější hrají bez diváků. Do akce se v dohledné době dostanou ze 32 týmů pouhé čtyři.

  Vedení už má koronaviru a jeho nakažlivější varianty omikron plné zuby. Počet odložených zápasů se aktuálně dostal na číslo 49, vánoční pauza se prodloužila od středy do neděle a diváci tak za obvyklou porci hokeje o svátcích mohou zapomenout. Poslední týmy vlétnou do akce v noci z úterý na středu.

  Mezi šťastlivce se dostaly výběry Washingtonu, Philadelphie, Vegas a Tampy Bay. Ostatní se na led nepodívají až do 28. prosince. Vedení se snaží předejít šíření nemoci a vyhnout se potížím. Kromě funkcionářů štve současná situace samozřejmě také hokejisty.

  „Covid se šíří opravdu hodně. Spousta týmů má lockdown a během posledních čtyř dnů se nakazila velká spousta hráčů. Je to opravdu otravné. Člověk si myslel, že už je všechno za námi, protože celá liga je proočkovaná,“ prozradil pro Nova Sport útočník Tomáš Hertl.

  Co bude s Pekingem?

  Bude olympiáda s hráči NHL? Nebo je něco podobného naprosto nepředstavitelné? O tomto tématu se v současné době vedou v zámoří sáhodlouhé debaty. Někteří jsou pro, jiní zase proti, faktem ale je, že nadějně to zatím moc nevypadá.

  Samotní hokejisté se děsí karantény, která by v Číně mohla trvat až pět týdnů, řada dalších nechce nic riskovat pro sezonu NHL. Vedení olympijských výprav se těšilo, že by konečně mohli ti nejlepší hokejisté opět přijet pod pět kruhů. Plány ale zřejmě naplněné nebudou.

  „Stále jsem chlap, který chce hrát na olympiádě. Ale také se chceme ujistit, že je to bezpečné pro všechny. Pro všechny sportovce, nejen pro hokejisty,“ prohlásil nedávno hvězdný tahoun Edmontonu Connor McDavid.

  Tak se nechme překvapit.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.