2.6 C
Czech
Středa 18. března 2026
FotbalOld Trafford se chystá na éru po Solskjaerovi. Lavičky United se má...

Old Trafford se chystá na éru po Solskjaerovi. Lavičky United se má chopit Pochettino

Krize Manchesteru United nebere konce. Nejúspěšnější anglický klub všech dob vyhrál jen jeden z posledních sedmi ligových zápasů, tenze mezi vedením klubu a fanoušky se zvyšuje a Ďáblové jsou od včerejška bez trenéra. Po konci Oleho Gunnara Solskjaera se mluví o řadě jmen, nejžhavějším kandidátem by ale měl být pařížský kouč Mauricio Pochettino.

Víkend se z pohledu United nesl v duchu změn. Tedy minimálně, co se týče osazenstva v trenérském týmu. Výkon na hřišti naopak byl starou známou písničkou posledních týdnů. Manchester United nestačil na nováčka soutěže z Watfordu, na jehož hřišti prohrál vysoko o tři góly.

Což byla pro vedení poslední kapka. Norský trenér Ole Gunnar Solskjaer si sbalil kufry. Hned po zápase se loučil s fanoušky, další den si vyklidil v tréninkovém centru skříňku, kancelář a dal sbohem svým svěřencům. Na závěr ještě stihl usednout do křesla a natočit emotivní vzkaz.

„Bylo mi ctí pracovat pro Manchester United. Každý ví, že jsem dělal pro klub, co je v mých silách. Tenhle klub pro mě znamená všechno a dohromady jsme dobrá dvojka, ale bohužel jsem nedosáhl výsledků, které jsme potřebovali – je tak čas, abych ustoupil,“ pronesl Solskjaer.

Když končil v Molde, jeho bývalý zaměstnavatel o rok později vyhrál titul. Solskjaer doufá, že se podobná věc odehraje i v případě Rudých ďáblů, ti však nejprve budou potřebovat odpovědět na otázku, kdo bude příštím trenérem.

Nejprve Carrick, pak Pochettino

United mají nabitý program. Hned v úterý je totiž čeká bitva v Lize mistrů proti Villarrealu. Lavička zet prázdnotou nebude, neboť na ní alespoň na krátký čas usedne asistent a bývalý záložník Michael Carrick. Ten by ale měl být právoplatnou náhradou, tu zatím vedení jen hledá.

Nejpravděpodobněji teď vypadá povolání Mauricia Pochettina. Ten sice trénuje slavné Paris Saint-Germain, v klubu prý ale není spokojený. Jeho rodina bydlí v Londýně, on v hlavním městě Francie na hotelu. Plus vedení kabiny, ve které jsou hvězdy jako Mbappé, Neymar a Messi? To Argentinci nevyhovuje.

„Myslím si, že by mohl klidně odejít z PSG a podepsat v United smlouvu na pět let,“ pronesl bývalý obránce Manchesteru Gary Neville. Pochettino má stále platnou smlouvu, volání Ostrovů, kde dříve vedl Tottenham, by ale podle zákulisních informací vyslyšel. Smlouvu má do července 2022, možná už by ale klub opustil nyní.

Ve hře jsou i další. Zidana ale brzdí manželka, která nechce žít v Londýně, Ten Hag chce s Ajaxem dokončit rozdělanou práci a Luis Enrique, někdejší trenér Barcelony, nemá o vedení anglického klubu zájem.

Nejčtenější tento týden

Americká boxerská naděje míří do Británie. Jared Anderson poprvé zabojuje v Manchesteru

Jedna z nejzajímavějších postav současné těžké váhy se chystá na premiéru na britské půdě. Jared Anderson by měl 9. května nastoupit v Manchesteru na velkém galavečeru, který vyvrcholí titulovým duelem Fabia Wardleyho s Danielem Duboisem.

Emma Raducanu vynechá Miami Open. Nemoc ji nepustí na kurt

Turnaj Miami Open přichází o jedno z výrazných jmen. Emma Raducanu se kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům odhlásila, mimo hru je i Sonay Kartal. Pozornost tak poutá především návrat legendy Venus Williams.

Praha bude hostit část hokejového Světového poháru 2028

Praha se v únoru 2028 zařadí mezi dějiště hokejového Světového poháru. Turnaj se vrátí po dvanácti letech a vedle české metropole se bude hrát také v Calgary a Edmontonu. O2 arena nabídne zápasy základní skupiny i jedno utkání vyřazovací části, což pro české fanoušky znamená další velkou akci s účastí nejlepších hráčů planety.

Dva góly Pastrňáka a trefa Zachy na výhru nestačily, Boston prohrál s Devils

David Pastrňák a Pavel Zacha byli v ofenzivě Bostonu stoprocentní. Česká dvojice se postarala o všechny tři branky Bruins, jenže ani to na výhru nestačilo. Boston padl na ledě New Jersey 3:4 v prodloužení. Pastrňák navíc zapsal další výrazný večer a po dvou gólech si odnesl i ocenění pro druhou hvězdu utkání.

Aryna Sabalenka dobyla Indian Wells po epickém finále s Rybakinou

Finále prestižního turnaje BNP Paribas Open nabídlo tenisovou bitvu, která splnila očekávání. Světová jednička Aryna Sabalenka porazila po více než dvou a půl hodinách dramatického boje svou velkou rivalku Elenu Rybakinu 3:6, 6:3, 7:6 (8:6) a poprvé v kariéře ovládla turnaj v Indian Wells.

Krejčího devět bodů Portlandu nestačilo, New York otočil velkou ztrátu

Portland v dalším programu NBA padl na palubovce Philadelphie 103:109. Český reprezentant Vít Krejčí trefil tři trojky a zapsal devět bodů, hosté ale v koncovce znovu doplatili na slabší produktivitu z dálky. Ve stejné noci zaujal i výrazný obrat New Yorku proti Golden State a nečekané zaváhání Detroitu v Torontu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře proti Montrealu, Edmontonu se zranil Draisaitl

Lukáš Dostál pomohl Anaheimu 27 zákroky k výhře 4:3 na ledě Montrealu. Český souboj brankářů se nekonal, Jakub Dobeš zůstal mezi náhradníky. Nepříjemný večer zažil Edmonton, kterému v duelu s Nashvillem nedohrál Leon Draisaitl.

Sinner vyhrál Indian Wells a vyrovnal rekord Federera a Djokoviče

Jannik Sinner vyhrál poprvé v kariéře prestižní turnaj Indian Wells. Ve finále porazil Daniila Medvedeva ve dvou tiebreacích a potvrdil, že patří k absolutní špičce světového tenisu. Italský hráč zároveň vyrovnal historický rekord Rogera Federera a Novaka Djokoviče na tvrdém povrchu.

Drama do poslední chvíle, Sparta skolila Kladno a postupuje

Sparta je posledním čtvrtfinalistou extraligového play off. V rozhodujícím pátém duelu předkola porazila Kladno 3:2 po prodloužení a sérii ovládla 3:2 na zápasy. Postup domácím vystřelil v přesilovce kapitán Filip Chlapík, který rozhodl v čase 76:54. Pražany teď čeká čtvrtfinále proti Plzni.

Medveděv v Indian Wells ukončil Alcarazovu vítěznou sérii

Carlos Alcaraz letos poprvé narazil. V semifinále turnaje v Indian Wells nestačil na skvěle hrajícího Daniila Medveděva, který vyhrál 6:3 a 7:6. Očekávaný souboj Alcaraze s Jannikem Sinnerem se tak nekoná. Ruský tenista potvrdil velkou formu z posledních týdnů a znovu připomněl, že s ním musí špička ATP vážně počítat.

Adamczyková byla při návratu do Světového poháru osmá

Eva Adamczyková se po olympijském stříbru vrátila do seriálu Světového poháru osmým místem. V rakouském Montafonu prošla jako jediná z českého týmu až do vyřazovacích jízd a dlouho držela naději na výraznější výsledek. Nakonec ji zastavil nepovedený závěr semifinále a pád v malém finále. Vítězství slavila Švýcarka Sina Siegenthalerová.

Nosková v Indian Wells ožila a uznání si vysloužila i od Sabalenky

Linda Nosková do finále v Indian Wells neprošla, ale z Kalifornie odjíždí s turnajem, který jí může výrazně pomoct. Po slabším vstupu do sezony se znovu chytla, došla do semifinále a proti světové jedničce ukázala, že s elitou umí držet krok. Aryna Sabalenka sice vyhrála 6:3 a 6:4, česká tenistka ale favoritce zápas rozhodně neulehčila.

Chmelař rozhodl, Nečas skóroval a Rittich slavil výhru

Jaroslav Chmelař zařídil Rangers cennou výhru v Minnesotě. Martin Nečas korigoval porážku Colorada ve Winnipegu a David Pastrňák s Pavlem Zachou pomohli Bostonu k vítězství po nájezdech. Ze čtveřice českých brankářů se radoval jen David Rittich.

Antonelli vyhrál v Číně a vrátil Itálii triumf

Andrea Kimi Antonelli proměnil rekordní kvalifikaci v premiérové vítězství ve formuli 1. Devatenáctiletý jezdec Mercedesu ovládl Velkou cenu Číny, porazil George Russella a po dvaceti letech vrátil Itálii triumf v závodě mistrovství světa.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama