Bojové sportyOktagon psal dějiny, Frankfurt šílel. Zářili Vémola a Pütz, Keita urval titul

Oktagon psal dějiny, Frankfurt šílel. Zářili Vémola a Pütz, Keita urval titul

Legendární frankfurtská Festhalle, hvězdní bojovníci, bezmála deset tisíc fanoušků a ohromující bitvy. Oktagon 33 zbořil veškeré hranice, československá organizace MMA totiž dokázala vůbec poprvé vyjet za hranice a rovnou vyprodat celý turnaj smíšených bojových umění. V kleci zazářil Losene Keita, Karlos Vémola, Christian Jungwirth či Stephan Pütz.

Donedávna ještě nemyslitelné se nyní stalo skutečností! Stále rostoucí organizace Oktagon MMA opustila hranice Česka a Slovenska a uspořádala vůbec první oficiální turnaj v Německu. Úspěšně. Dorazily tisíce lidí a zejména během bitev domácích zápasníků vytvořily nezapomenutelnou kulisu. Hala se, dle slov zúčastněných, třese ještě teď.

Hlavním lákadlem byla „Bitva o Německo“, v níž se utkaly dvě legendy svého sportu Martin Zawada se Stephanem Pützem. Na body uspěl druhý jmenovaný. Další zápas, jenž museli rozhodovat až bodoví sudí, byl ten mezi Jaroslavem Pokorným a Ahmedem Vilou. Radoval se právě Bosňan.

Další klíčové bitvy následně už končily před limitem. Ať už submisemi nebo technickými K.O. v podání Christiana Jungwirtha či nového šampiona lehké váhy Losene Keity. Keita svým triumfem mimochodem připravil slovenskou star Ivana Buchingera o pás. Show rozpoutal i domácí oblíbenec a obrovská německá celebrita Christian Eckerlin. Ten vyhrál technickým K.O. nad Nevesem de Olivierou z Brazílie.

Čeští diváci napjatě očekávali boj mezi navrátilcem do oktagonu Karlosem Vémolou a známým bijcem Michalem Pasternakem. Český „terminátor“ ale nezklamal a hned v prvním kole Poláka uškrtil.

Bonus za výkon večera, v hodnotě 2000 Eur, na tiskové konferenci následně převzal právě vítěz titulového zápasu Losene Keita.

Splněný sen, hlásí promotéři

Poturnajové rozhovory zahájil jeden z promotérů Pavol Neruda: „Byl to neskutečný turnaj, jsme plni emocí, splnil se nám sen. Dokázali jsme spolu s bojovníky, že si tak parádní sport jako MMA zaslouží velkou pozornost. A německé publikum bylo naprosto úžasné. Děkujeme všem,“ přidal Neruda.

Ke slovu se dostala i hlavní tvář celé organizace a druhý z promotérů Ondřej Novotný: „Před chvílí jsem se o té neskutečné atmosféře bavil s domácím Christianem Jungwirthem a oba jsme byli unešení. Dnešek si budeme pamatovat už asi do konce života.“

Zmíněný promotér Ondřej Novotný na závěr vtipně okořenil tiskovou konferenci s jedním z bojovníků, jenž mluvil o konci profesionálního zápasení, Martinem Zawadou. Novotný nejprve vyzdvihl kariéru německého veterána, ale zároveň prozradil, že se Oktagon chystá do Düsseldorfu a že by byla škoda, kdyby u této akce Zawada nebyl…

A Martin Zawada se hned chopil mikrofonu: „O konci s MMA jsem přemýšlel,“ začal tajemně, načež se usmál a po krátkém rozmýšlení řekl: „ale jestli budete v Düsseldorfu, tak se o pokračování rozhodně můžeme bavit,“ dodal a všechny rozesmál.

Turnaj tak povedl po všech stránkách a celému týmu, který dokázal vybudovat dnes již evropskou značku Oktagon MMA, patří veliká poklona.

Nejčtenější tento týden

Evenepoel ovládl horskou etapu Tour de France, Vingegaard po pádu odstoupil

Remco Evenepoel vyhrál patnáctou etapu Tour de France a v přímém souboji porazil Tadeje Pogačara i Isaaca del Tora. Belgický cyklista se navíc posunul na druhé místo průběžného pořadí, protože dosavadní vicelídr Jonas Vingegaard po tvrdém pádu závod předčasně ukončil. Pogačar si před volným dnem upevnil vedení a výrazně se přiblížil pátému celkovému triumfu.

Antonelli zvládl drama ve Spa a bere další triumf

Andrea Kimi Antonelli potvrdil skvělou formu a vyhrál Velkou cenu Belgie. Devatenáctiletý pilot Mercedesu si připsal už šesté vítězství v letošní sezoně a upevnil první místo v průběžném pořadí mistrovství světa. Ve Spa Francorchamps porazil Charlese Leclerca z Ferrari, třetí skončil Max Verstappen. Závod výrazně ovlivnily dva režimy virtuálního safety caru i kolize George Russella s Lewisem Hamiltonem hned po startu.

Antidopingová kontrola připravila Pogačara před etapou o spánek

Tadej Pogačar strávil noc před patnáctou etapou Tour de France výrazně jinak, než by si vedoucí jezdec závodu představoval. Kolem páté hodiny ráno ho v hotelu probudila antidopingová kontrola. Slovinský cyklista po testu už neusnul a podle vlastních slov odpočíval pouze čtyři hodiny.

Sami Pajari vyhrál Estonskou rallye a slaví první triumf ve WRC

Sami Pajari získal v Estonsku první vítězství v mistrovství světa v rallye. Čtyřiadvacetiletý finský jezdec Toyoty vedl soutěž od první rychlostní zkoušky až do cíle a svého týmového kolegu Olivera Solberga porazil o 19,5 sekundy. Třetí skončil Adrien Fourmaux z Hyundaie se ztrátou 53,8 sekundy.

Pogačar ovládl horskou etapu a výrazně navýšil vedení na Tour de France

Tadej Pogačar potvrdil roli největšího favorita letošní Tour de France. Ve 14. etapě zaútočil v závěrečném stoupání, do cíle dorazil osamoceně a připsal si už čtvrté etapové vítězství v tomto ročníku. V průběžném pořadí navíc navýšil svůj náskok před Jonasem Vingegaardem na čtyři a půl minuty.

Antonelli ovládl kvalifikaci ve Spa před Verstappenem

Andrea Kimi Antonelli vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Belgie formule 1. Devatenáctiletý jezdec Mercedesu zajel na okruhu Spa-Francorchamps čas 1:44,361 a porazil Maxe Verstappena o 317 tisícin sekundy. Třetí skončil Lando Norris, kvůli trestu za výměnu části pohonné jednotky však do závodu odstartuje až z dvanáctého místa.

Schmid ovládl nejdelší etapu Tour de France a slavil životní triumf

Švýcarský cyklista Mauro Schmid vyhrál třináctou etapu Tour de France, která byla se svými 205,8 kilometru nejdelší v letošním ročníku. O vítězství rozhodl až závěrečný sprint s Kolumbijcem Haroldem Tejadou. Favorité na celkové pořadí dorazili do cíle s výraznou ztrátou a Tadej Pogačar bez problémů udržel žlutý trikot.

Harlem Eubank cítí životní šanci. Výhra nad Papotem mu může otevřít cestu k boji o titul mistra světa

Harlem Eubank stojí před jedním z nejdůležitějších zápasů své kariéry. Pokud v sobotu na londýnské Copper Box Areně porazí zkušeného Francouze Davida Papota, mohl by se výrazně přiblížit titulové šanci organizace IBF. Britský boxer věří, že právě tento duel rozhodne o jeho další budoucnosti.

Lewis Hamilton překvapil hodnocením šampionátu. Mercedes měl být podle něj dávno ve vedení

Lewis Hamilton před Velkou cenou Belgie překvapil upřímným hodnocením průběhu letošní sezony formule 1. Sedminásobný mistr světa uznal, že Mercedes si měl díky výkonnosti svého monopostu vybudovat mnohem větší náskok. Ferrari však těží ze spolehlivosti a britský jezdec zůstává navzdory papírově pomalejšímu vozu v boji o mistrovský titul.

Krejčíková a Valentová doplnily Bejlek ve čtvrtfinále v Aténách

Českým tenistkám se na turnaji WTA v Aténách daří. Barbora Krejčíková i Tereza Valentová zvládly své zápasy druhého kola bez větších problémů a postoupily do čtvrtfinále. Společně se Sárou Bejlek tak budou mít české barvy v závěrečné fázi turnaje hned trojnásobné zastoupení.

Král bude pokračovat v kariéře v dánské Kodani

Český reprezentační záložník Alex Král našel po odchodu z Unionu Berlín nové angažmá. Osmadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu s FC Kodaň a do dánského velkoklubu přichází jako volný hráč. Pro zkušeného středopolaře jde už o šesté zahraniční působiště.

Sunderland získal belgického obránce Thomase Meuniera

Sunderland přivedl zkušeného belgického obránce Thomase Meuniera. Čtyřiatřicetiletý reprezentant podepsal dvouletou smlouvu a do Anglie přichází po konci angažmá ve francouzském Lille. Klub si od něj slibuje zkušenosti z nejvyšší úrovně i pomoc při návratu do evropských pohárů.

Tadej Pogačar ovládl slavnou etapu na Den dobytí Bastily. V Tour de France zvýšil náskok na více než tři minuty

Tadej Pogačar znovu potvrdil, proč je největším favoritem letošní Tour de France. Slovinský cyklista ovládl náročnou horskou desátou etapu, připsal si už třetí etapové vítězství v letošním ročníku a v celkovém pořadí navýšil svůj náskok před Jonasem Vingegaardem na více než tři a půl minuty.

Bejlek zvládla vstup do turnaje v Aténách a zahraje si o čtvrtfinále

Sára Bejlek zvládla první překážku na turnaji WTA v Aténách. Česká tenistka přehrála v úvodním kole Slovenku Viktórii Morvayovou 6:0 a 7:5. Po jednoznačném prvním setu ale musela ve druhé sadě otáčet nepříznivý vývoj. O postup mezi nejlepší osmičku si nyní zahraje proti talentované Rakušance Lilli Tagger.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama