Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Odměna pro šipkařskou špičku. Turnaj těch nejlepších The Masters začíná

  Začíná major turnaj The Masters. V Milton Keynes vrcholí přípravy, čtyřiadvacet nejlepších hráčů na žebříčku dostane tento víkend možnost zahrát si o cennou trofej a možná poslední místo v Premier League. Titul obhajuje Joe Cullen.

  Nová šipkařská sezona 2023 je v plném proudu, Michael Smith je novou jedničkou a úřadujícím mistrem světa, „BullyBoy“ zároveň vyhrál i Bahrain Darts Masters. Peter Wright se oklepal z hrozivého konce roku a opanoval podnik hraný v Kodani, jenž nese název Nordic Darts Masters.

  PDC zorganizovala další Q-School, v níž uspěl i český reprezentant Karel Sedláček. Mezi dalšími hráči, kteří získali Pro Tour kartu, bychom našli například Keegana Browna, Coreyho Cadbyho, Arrona Munka, Maika Kuivenhovena či Jeffreyho de Zwaana.

  Nyní nastal čas na zahájení druhého majoru roku 2023, teď však, na rozdíl od MS, majoru nerankingového. To znamená, že peníze, které hráči vyhrají, se nepřičítají do žebříčku PDC Order of Merit, ale „pouze“ na účet.

  Hraje se však o zcela jinou věc. Loni ji na vlastní kůži pocítil Joe Cullen. Nejenže triumfem nad Davem Chisnallem vyhrál svůj první major titul v kariéře, což je samo o sobě úctyhodné, ale hlavně si zajistil místo v prestižní Premier League. A protože sestava této soutěže doposud nebyla oznámena, je téměř jasné, že letošního vítěze The Masters čeká něco podobného… Kdo ví…

  Nejvyšší ambice má Michael Smith

  Muž, jenž ohromil celý šipkařský svět na světovém šampionátu, chce vyhrát další turnaj. Michael Smith se netají touhou natáhnout šňůru zvládnutých major finále. Po osmi prohrách totiž nyní drží dvě cenné výhry. Z Grand Slamu 2022 a Mistrovství světa 2023.

  „BullyBoy“ je nasazen rovnou do druhého kola, utká se s jedním z dvojice Damon Heta – Ross Smith. Michael van Gerwen, finalista MS, bude čekat na lepšího ze zápasu mezi Josém de Sousou a překvapením toho největšího šipkařského svátku roku Gabrielem Clemensem. Němec letos hrál v Alexadra Palace semifinále.

  Mezi hity prvního kola lze jednoznačně zařadit duel mezi Dimitrim Van den Berghem a Garym Andersonem a také mezi Nathanem Aspinallem a Stephenem Buntingem. Diváci v Marshall Areně se těší i na loňského vítěze Joea Cullena. Ten změří své síly s Chrisem Dobeym.

  Turnaj začíná v pátek 27. ledna ve 20:10 anglickým derby Searle – Chisnall.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.