Více
  1.8 C
  Czech
  Úterý, 30 listopadu, 2021

  Od velkého ragbyového skandálu uteklo 12 let. Výhru měla zajistit umělá krev

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V první polovině dubna roku 2009 se konalo čtvrtfinále Heineken Cupu mezi Harlequins a výběrem Leinster. Zbývalo 5 minut do konce zápasu, když mladý ragbista odcházel na lavičku s krví na obličeji. To, že byla krev umělá a měla týmu zajistit pouze zdržení času, v tu chvíli nikdo nevěděl.

  Lidé pro vítězství udělají cokoliv. Touto větou se zřejmě řídilo vedení týmu Harlequins při důležitém zápase proti Leinsteru. Šlo o všechno, výhra byla na dosah. A se skóre 6-5 pro Harlequins byli nakonec všichni moc spokojení. Tedy až do chvíle, než se ukázala pravda.

  Peníze dokáží člověka hodně ovlivnit a právě na to spoléhal klubový manažer Dean Richards. Pod slibem zvýšení platu dal mladému ragbistovy ampulku s umělou krví. Tom Williams bohužel pro něj neodmítl a udělal krok, který mu navždy změnil život.

  „Udělal jsem hloupou chybu, na kterou myslím každý den svého života. Byl jsem zbabělec, neměl jsem odvahu odmítnout,“ uvedl v rozhovoru pro Sky Sports Tom Williams.

  Ampulka s krví v ponožce

  Do incidentu bylo zatažené celé vedení, ale i například fyzioterapeut. Tom si měl ampulku nejprve strčit do ponožky, poté vyndat a rozkousnout v pusu. Tím se zastaví čas a domácí budou mít delší chvíli na přípravu a následné skórování.

  První problém nastal při vyndávání ampulky z boty. Umělá krev mu vypadla na trávník, a tak se celý proces musel opakovat znovu. Nakonec se mu to však povedlo a s krví po celém obličeji odešel ze hřiště pryč. To by ale nebyli lidé, kdyby nezačali zkoumat zvláštnost celého incidentu.

  Nakonec se celé vedení včetně Toma přiznalo. Ampulka byla skutečně naplněna umělou krví. Sám Tom byl vyřazen na rok z týmu (následně mu trest byl zmírněn na čtyři měsíce), zatímco trenér Dean Richards byl suspendován na čtyři roky. Samotný klub dostal pokutu 260 tisíc liber a incident ho navždy ovlivnil.

  Williams prozradil, že nyní nemá žádný vztah k Deanovi a zůstávají si vzdálení. Vždy když se ale potkají, podají si ruku a necítí k sobě žádný vztek.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Florbal ženy

  Porazily Švýcarky, přehrály i Polky. Českým florbalistkám se vstup do šampionátu vydařil

  Do světového šampionátu ve švédském univerzitním městě Uppsala vstoupily české florbalistky velmi dobře. Na úvod dokázaly přehrát silné Švýcarky a následně si poradily také s Polkami. V základní skupině je čeká ještě jedno utkání.
  Mark Williams

  Vůbec jsem nevěděl, která bije. Mistr světa řeší ostudu, během zápasu si zdříml

  Hanba, trapas, ostuda. Takhle nějak píší na Ostrovech o zápase Marka Williamse, trojnásobného mistra světa ve snookeru. Ten prodělal v minulých měsících covid, ze kterého se stále ne a ne vzpamatovat. Legendární borec usnul přímo během zápasu, který nakonec ke své smůle i prohrál.
  Tom Daley

  Zlatý olympionik vydává svoji kolekci pleteného oblečení. Každý si ji však musí uplést sám

  Zlatý olympionik Tom Daley, který se proslavil díky pletení na olympijských hrách v Tokiu posílá na trh svoji kolekci pleteného oblečení. Těšit se můžete na čepice, vesty, deky, vánočních punčochy a dokonce i vycpaného plameňáka. Vše má však jeden malý háček, věci si musí každý uplést sám.
  Kevin Sinfield

  Krásné gesto někdejšího ragbisty Anglie. Během 24 hodin uběhl 163 kilometrů pro charitu

  O kráse sportu by se dalo mluvit v souvislosti v počinem, který měl na svědomí bývalý anglický ragbista Kevin Sinfield. Jeho někdejší týmový kolega trpí nemocí motorického neuronu a potřebuje zaplatit drahou léčbu. Stejně jako řada dalších. Ragbista se tak rozhodl, že vše vezme do svých rukou. Nebo spíš nohou. Díky charitativním běhům už dokázal vybrat přes 4 miliony liber.
  Iman Shumpert

  Bývalý hráč NBA vyměnil palubovku za parket. Ovládl prestižní taneční soutěž

  Vítězem 30. ročníku americké taneční soutěže Dancing with the Stars se stal bývalý hráč NBA Iman Shumpert. V showse každoročně vyšvihuje několik známých amerických celebrit, které okouzlují svět tanečními kremacemi. Shumpert výhru věnoval své matce.
  Mike Tyson

  Při prvním zdrogování jsem zemřel, řekl Mike Tyson. Jed z ropuchy mu změnil život

  Pětapadesátiletá boxerská legenda Mike Tyson se v rozhovoru pochlubila tím, že poté co vykouřila jed z coloradské ropuchy, život se jí obrátil naruby. Zápasník, který se minulý rok v listopadu vrátil zpět na místo činu v zápase proti Royi Jonesovi Jr., uvedl v rozhovoru pro New York Post, že během svého prvního tripu zemřel.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama