ZajímavostiOd treter k mikrofonu. Návrat pustil Bolt k vodě, chce být jako...

Od treter k mikrofonu. Návrat pustil Bolt k vodě, chce být jako Bob Marley

Mnohonásobný olympijský vítěz a světový rekordman Usain Bolt už si nemusí nic dokazovat. Teď ale přiznal, že před olympiádou v Tokiu přemýšlel o velkém comebacku. Nakonec z něj po rozmluvě s trenérem sešlo, Bolt tak přesedlal na odlišný obor – hudbu.

„Když jsem za trenérem přišel před olympiádou a svěřil jsem se mu se svým plánem, tak se na mě podíval a řekl mi, abych s tím vůbec nezačínal,“ přiznal Bolt s tím, že když něco řekne trenér, tak přes to nejede vlak.

„Ve chvíli, kdy se k tomu takhle postavil můj trenér, k němuž mám ohromnou důvěru, tak jsem to i já vzdal. I tak ale cukání měl,“ řekl slavný atlet.

Když Bolt ukončil kariéru, možná netušil, že si kvůli nesmlouvavému trenérovi zabouchl dveře ke comebacku. „Když jsem mu před lety sdělil, že chci ukončit kariéru, tak mi řekl, abych si to dobře rozmyslel,“ prozradil Bolt na nesmlouvaného trenéra.

Fotbal mu nevyšel, zkouší to jako hudebník

Vypadá to, že slavný Jamajčan svůj comeback opravdu vzdal a energii teď upíná jiným směrem. Nejde ale o fotbal, který miluje a s nímž koketoval. Zatrénoval si třeba se slavnou Borussií Dortmund, pak byl dokonce na zkoušce v australském Central Cost Mariners. Ale nevyšlo to.

Kromě atletiky Bolt vždy rád bavil lidi a šlo mu to. S tím souvisí i oblast, v níž se chce prosadit. Věnuje se hudbě a dokonce už natočil album, které si sám produkoval a zároveň na něm Bolta uslyšíte i zpívat. Vzhledem k tomu, že pochází z Jamajky, tak žánr nemůže být jiný než reggae. Tedy styl, který proslavil ikonický Bob Marley.

Ve všem, co dělá, chce být nejlepší a hudba není výjimkou. „Mířím nejvýš, jak to jde. Chci vyhrát Grammy a natočit platinové album,“ řekl Bolt, který to myslí opravdu vážně a nedělá si jen legraci.

„Vím, že je to dlouhá cesta a musím se naučit spoustu věcí, ale baví mě to,“ řekl Bolt, který se věnuje i další projektům a jak sám říká „obchodním záležitostem“.

Slavný atlet obdivuje Ronalda. Je jako stroj, říká Bolt

I při tom všem mu ale neuniká, co se děje na milovaných fotbalových trávnících. O Boltovi se ví, že fandí anglickému Manchesteru United. Podobně jako všichni fanoušci Reds už se nemůže dočkat, až se na hřišti objeví Cristiano Ronaldo, který se do klubu po dlouhých letech vrátil.

„Vidět ho zpět, to je věc! Je to jiná třída než ostatní, je jako o stroj,“ neskrývá Bolt obdiv. Legendární atlet si navíc myslí, že Ronaldo bude hrát ještě několik dlouhých let. „Je v lepší formě, než mnohem mladší hráči. Má neuvěřitelný přístup a odhodlání, takže může hrát klidně do 42,“ předpovídá Bolt.

Nejčtenější tento týden

Carolina po dvaceti letech postoupila do finále NHL, Dobešův sen skončil

Hokejisté Caroliny porazili v pátém zápase finále Východní konference Montreal 6:1 a ovládli sérii 4:1 na utkání. Hurricanes si po dvaceti letech zahrají o Stanley Cup, kde narazí na Vegas s českým útočníkem Tomášem Hertlem. Český brankář Jakub Dobeš v rozhodujícím duelu inkasoval pět branek z 29 střel a s Canadiens se s play off rozloučil.

Arsenal před finále věří v další zápis do dějin

Arsenal má za sebou mistrovské oslavy v Premier League, ale Bukayo Saka a Martin Ödegaard už hledí k dalšímu velkému večeru. Londýnský klub čeká finále Ligy mistrů proti PSG a jeho lídři věří, že tým má dost síly i sebevědomí, aby sezonu posunul ještě výš. Odplatu za loňské vyřazení neřeší. V sázce vidí víc než jen jednu starou křivdu.

Náctiletá senzace! Fonseca šokoval, vyřadil Djokoviče z Roland Garros

Brazilský talent Joao Fonseca předvedl na Roland Garros životní výkon. Devatenáctiletý tenista otočil duel s Novakem Djokovičem z 0:2 na sety a po téměř pěti hodinách vybojoval největší vítězství kariéry. Srbská legenda tak přišla o další šanci zaútočit na rekordní 25. grandslamový titul.

Rusko uspělo s odvoláním proti zákazu IIHF

Ruský hokej slaví dílčí úspěch v boji o návrat na mezinárodní scénu. Disciplinární komise zrušila lednové rozhodnutí, které Rusku zakazovalo start v soutěžích IIHF v sezoně 2026/27. Nejde však o automatické otevření dveří. Rada IIHF musí celý případ znovu posoudit.

Čtyřnásobná šampionka Swiatek postoupila hladce do čtvrtého kola French Open

Iga Swiatek znovu potvrdila, že antuka v Paříži patří k jejím nejoblíbenějším povrchům. Čtyřnásobná vítězka Roland Garros postoupila do osmifinále po výhře nad krajankou Magdou Linette a dál živí naději na další titul z French Open.

Luke Littler porazil Humphriese a ovládl epické finále Premier League

Finále, na které budou fanoušci šipek vzpomínat ještě dlouhé roky. Luke Littler a Luke Humphries předvedli v londýnské O2 areně strhující podívanou plnou maximálních náhozů, vysokých zavření i obrovských emocí. Po napínavé bitvě rozhodoval až poslední leg a právě v něm mladý mistr světa ukázal, proč je aktuálně největší hvězdou tohoto sportu.

Luke Humphries míří mezi legendy. Obhájce titulu věří, že předvádí životní výkon

Luke Humphries zažil v letošní Premier League dramatický obrat. Ještě před měsícem byl mimo postupové pozice, dnes ale vstupuje do finálového večera jako jeden z největších favoritů. Úřadující šampion navíc tvrdí, že nikdy v kariéře nehrál lépe.

Oscar Piastri a Red Bull? Australská hvězda zůstává věrná McLarenu

Oscar Piastri se stal jedním z nejžádanějších jezdců současné Formule 1. Podle zákulisních informací by právě mladý Australan mohl být hlavním kandidátem stáje Red Bull pro případ, že by tým opustil Max Verstappen. Pilot McLarenu však spekulace vyvrací a tvrdí, že o změně stáje vůbec neuvažuje.

Crystal Palace ovládl Konferenční ligu a míří do Evropské ligy

Fotbalisté Crystal Palace prožili historický večer. Ve finále Konferenční ligy v Lipsku porazili Rayo Vallecano 1:0 a hned při své premiéře v evropských pohárech získali trofej. Rozhodl Jean Philippe Mateta, který po změně stran dorazil vyraženou střelu Adama Whartona. Londýnský klub si tím zajistil účast v příštím ročníku Evropské ligy.

Carolina vynulovala Montreal a sahá po finále Stanley Cupu

Hokejisté Caroliny zvládli čtvrtý zápas finále Východní konference ve velkém stylu. Na ledě Montrealu vyhráli 4:0, v sérii vedou 3:1 a od postupu do finále Stanley Cupu je dělí jediný krok. Canadiens nepomohl ani Jakub Dobeš, který předvedl 39 zákroků.

Jake Paul po těžkém knockoutu znovu míří na vrchol. Ve hře je Ngannou i odveta s Furym

Jake Paul se po vážném zranění čelisti pomalu vrací. Kontroverzní americký boxer podle svého promotérského týmu plánuje návrat ještě letos a ve hře jsou hned velké zápasy: odveta s Tommym Furym i střet s Francisem Ngannouem. Přestože Paul po porážce s Anthonym Joshuou mluvil o pochybnostech nad pokračováním kariéry, nyní znovu míří k největším jménům bojových sportů.

Je to tady. Tyson Fury se předvede už v srpnu v Dublinu

Tyson Fury znovu rozvířil vody světového boxu. Britský šampion oznámil, že se 1. srpna představí v Dublinu, kde absolvuje přípravný duel před očekávanou listopadovou bitvou s Anthonym Joshuou. Souboj dvou největších britských těžkých vah poslední dekády se tak zase o krok přiblížil.

Vegas zametlo s Coloradem a zahraje si finále Stanley Cupu

Hokejisté Vegas Golden Knights jsou po třech letech znovu ve finále Stanley Cupu. Tým s Tomášem Hertlem porazil Colorado 2:1 a finále Západní konference ovládl jasně 4:0 na zápasy. Avalanche nestačila ani asistence Martina Nečase u jediné branky hostů.

Mercedes řeší napětí mezi piloty. Toto Wolff chce přibrzdit souboje Antonelliho s Russellem

Souboj dvou týmových kolegů baví fanoušky formule 1, vedení Mercedesu už ale tak nadšené není. Kimi Antonelli a George Russell si během víkendu v Kanadě několikrát nebezpečně překáželi a šéf stáje Toto Wolff připustil, že podobně tvrdé souboje nemusí tým do budoucna tolerovat.

Dobeš předvedl 35 zákroků a jednu asistenci, Montreal přesto prohrál

Jakub Dobeš znovu držel Montreal ve hře. Český brankář proti Carolině předvedl 35 zákroků a přidal i asistenci u vyrovnávacího gólu. Canadiens však doma prohráli 2:3 v prodloužení a ve finále Východní konference ztrácejí v sérii 1:2 na zápasy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama