1.9 C
Czech
Sobota 7. února 2026
FotbalOd Schickovy parády proti Skotsku uplynul přesně rok. Jeho gól baví doteď

Od Schickovy parády proti Skotsku uplynul přesně rok. Jeho gól baví doteď

Reklama

Ač tomu možná nebudete chtít věřit, už je to celý 1 rok od doby, kdy se Česká republika představila v rámci mistrovství Evropy v zápase proti Skotsku. Češi vyhráli na glasgowském stadionu jasně 2:0, svět ale tehdy nežasnul jen nad výsledkem. Trefa Patrika Schicka z půlky hřiště vyhrála anketu o nejhezčí gól EURA.

Hampden Park ve skotském Glasgow, 14. červen roku 2021, utkání mistrovství Evropy mezi Skotskem a Českou republikou. Tak vypadá čas a místo, během které svět jen mlčky sledoval první záblesk geniality českého útočníka Patrika Schicka. Byl to on, kdo řídil triumf 2:0, byl to on, kdo dal hned v úvodním zápase nejlepší gól celého EURA.

Kanonýr Leverkusenu nejprve otevřel skóre hlavou ve 42. minutě, v 52. pak předvedl něco, o čem se ještě hodně dlouho mluvilo. A mluví až doteď. Do balonu kopl ve vzdálenosti 49,7 metru od branky a nachytal gólmana Skotska. Už, když se radoval, věděl, že tenhle gól nezůstane bez povšimnutí.

To se pak následně potvrdilo. Na jeho hlavu se snášela chvála ze všech stran, gratuloval třeba bývalý vynikající anglický útočník Gary Lineker. Zdaleka nebyl jediný, Schickovu parádu ocenilo také vedení šampionátu nebo FIFA. Dalekonosný lob proti Skotsku dokonce figuroval ve výběru nejhezčího gólů celé sezony, nakonec skončila s 800 tisíci hlasy mimo první místo.

Prostě jsem to tam prásknul, usmíval se Schick

Jak ke všemu došlo? „Byl tam odražený balon, už jsem během zápasu koukal, kde gólman stojí, byl hodně vysoko. Periferně jsem se podíval, viděl jsem, že je venku a prásknul jsem to tam,“ smál se český útočník v pozápasovém rozhovoru do mikrofonů České televize.

Jeho týmu se EURO povedlo více než slušně. Češi hráli dobrý fotbal, přes skupinu, ve které byli giganti typu Anglie, Chorvatsko a Skotsko, postoupili až do vyřazovací fáze, tam pak přešli také před silné Nizozemsko. Bohužel pro české fanoušky pouť EUREM skončila ve čtvrtfinále.

Vedro, Baku v Ázerbájdžánu, rozjeté Dánsko. Tak vypadala končená stanice českého národního týmu na loňském mistrovství Evropy. Parádní turnaj prožil také zmiňovaný Schick, který se s Cristianem Ronaldem dělil o špici tabulky nejlepších střelců turnaje.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Bejlek vyhrála v Abú Zabí první titul WTA

Sára Bejlek si v Abú Zabí došla pro premiérový titul na okruhu WTA. Ve finále turnaje kategorie WTA 500 porazila Ekaterinu Alexandrovou 7:6, 6:1. Dvacetiletá Češka zvládla celý týden včetně kvalifikace bez ztráty jediného zápasu.

Emma Raducanu pokračuje suverénně, po výhře nad Chwalinskou je v semifinále Transylvania Open

Emma Raducanu si na turnaji Transylvania Open zajistila postup do semifinále po přesvědčivém vítězství 6:0 a 6:4 nad Polkou Majou Chwalinskou. Britská jednička a turnajová nasazená jednička potvrdila roli favoritky a na rumunských kurtech znovu předvedla velmi vyspělý výkon.

Michael Van Gerwen ovládl úvodní noc Premier League 2026. Littler skončil už ve čtvrtfinále

Michael van Gerwen vstoupil do Premier League Darts 2026 ve velkém stylu. Vítězstvím 6:4 nad krajanem Gianem van Veenem ve finále úvodního večera v Newcastlu potvrdil roli jednoho z hlavních favoritů soutěže a připsal si maximální bodový zisk i prémii 10 000 liber.

Vladař zářil, ale Flyers padli v prodloužení, Hertl pomohl Vegas k výhře

Poslední hrací den před olympijskou přestávkou přinesl výraznou stopu českých hokejistů. Brankář Dan Vladař zapsal 25 zákroků a stal se druhou hvězdou zápasu, Philadelphia ale doma podlehla Ottawě 1:2 po prodloužení. Tomáš Hertl zase přihrál v přesilovce na gól a Vegas porazilo Los Angeles 4:1, tři body nasbíral Mark Stone. V noci uspěli i NY Islanders s Ondřejem Palátem, naopak Floridu potkal tvrdý derby večer, do kterého naskočil i debutant Mikuláš Hovorka.

České hokejistky začaly olympiádu porážkou s USA, ale našly i povzbuzení

České hokejistky vstoupily do turnaje na olympiádě v Miláně porážkou 1:5 s USA. Přesto po utkání mluvily i o věcech, které jim mohou pomoct do dalších zápasů. „Prohra nic neznamená,“ řekla útočnice Tereza Plosová. Autorka jediného gólu Barbora Juříčková přidala: „Dařilo se nám s nimi fyzicky hrát.“

Luke Littler míří vysoko. Šipkařských cílů má skutečně hodně 

Luke Littler má za sebou rekordní účast v Premier League Darts, ale místo bilancování už míří výš. Přestože v roce 2025 prohrál ve finále s Lukem Humphriesem, jeho tažení soutěží přepsalo statistiky. Šest vítězství během jednotlivých večerů a nejvyšší počet maximů 180 znamenaly historický zápis, který však devatenáctiletý mistr světa bere spíš jako odrazový můstek než konečný cíl.

Lando Norris varuje. Nová pravidla promění závody formule 1 v chaos

Úřadující mistr světa Lando Norris očekává, že letošní sezona formule 1 přinese výrazně více nepředvídatelných momentů a zmatku přímo na trati. Důvodem jsou zcela nové technické předpisy, které podle něj zásadně mění chování monopostů a kladou mnohem větší nároky na samotné jezdce. Formule 1 totiž vstupuje do největší regulační změny ve své historii.

Vejmelka zazářil před olympiádou a Pastrňák stihl ještě jednu asistenci

Předposlední hrací den NHL před olympijskou přestávkou přinesl deset zápasů a českou stopu hlavně v brankovišti. Karel Vejmelka dotáhl Utah k výhře 4:1 nad Detroitem a stal se první hvězdou večera. David Pastrňák přihrál v duelu Bostonu na Floridě, Bruins ale padli 4:5 po nájezdech.

Snooker přišel o výraznou osobnost. John Virgo zemřel ve věku 79 let

Svět snookeru zasáhla smutná zpráva. Ve věku 79 let zemřel bývalý elitní hráč a později uznávaný televizní komentátor John Virgo. Jeho úmrtí potvrdila organizace World Snooker, zatímco hráči i funkcionáři z celého světa vzdávají hold muži, který se stal jednou z nejvýraznějších postav tohoto sportu.

Krejčí poprvé oblékl dres Portlandu a hned dal pět bodů

Vít Krejčí má za sebou premiéru v dresu Portlandu. Při domácí porážce s Phoenixem 125:130 odehrál 13 minut, zapsal pět bodů, dva zisky a jednu asistenci. Trail Blazers přitom začali výborně a vedli až o 19 bodů, jenže v druhé půli náskok ztratili. Tým navíc nastoupil bez zraněného Deniho Avdiji a protáhl sérii porážek už na šest zápasů.

Adrian Newey přiznal zpoždění. Aston Martin byl před sezonou 2026 čtyři měsíce pozadu

Šéf týmu Aston Martin a legendární konstruktér Adrian Newey otevřeně přiznal, že britská stáj vstupuje do nové éry formule 1 s výrazným časovým mankem. V přípravě monopostu AMR26 byl Aston Martin podle Neweyho zhruba čtyři měsíce pozadu oproti hlavním konkurentům.

Palát bodoval proti Crosbymu, Vladař s Dostálem slavili výhry

Česká stopa v úterních zápasech NHL byla výrazná hlavně v brankovištích. Daniel Vladař dovedl Philadelphii k domácí výhře 4:2 nad Washingtonem a Lukáš Dostál pomohl Anaheimu stejným výsledkem proti Seattlu, navíc sahal po čistém kontu. V poli se připomněl Ondřej Palát, jeho přihrávka pomohla Islanders k dramatu proti Pittsburghu, který skončil vítězstvím 5:4 v prodloužení.

Pastrňák dorazí do Milána už v pátek a chce stihnout i zahájení her

David Pastrňák změnil plán a do dějiště zimních olympijských her v Miláně přiletí už v pátek. Původně měl dorazit až v neděli spolu s dalšími hráči z NHL. Lídr hokejové reprezentace se těší i na páteční slavnostní zahájení na stadionu San Siro. S mírným předstihem má přiletět také brankář Lukáš Dostál, který počítá s delší aklimatizací.

James Vowles zůstává klidný. Vynechaný test Williams neznervózňuje

Šéf stáje Williams James Vowles tvrdí, že ho vůbec neznepokojuje skutečnost, že jeho tým minulý týden vynechal první předsezonní test formule 1. Zdržení při výrobě nového vozu způsobilo, že Williams byl jediným týmem, který se neobjevil na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya.

Spor o Rusko ve fotbale. FIFA mluví o zrušení zákazu

Prezident světové fotbalové federace FIFA Gianni Infantino čelí ostré kritice z Ukrajiny poté, co prohlásil, že FIFA se bude zabývat možným zrušením zákazu startu ruských týmů v mezinárodních soutěžích. Ukrajinský ministr sportu označil jeho výroky za „nezodpovědné“ a „dětinské“.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama