25.2 C
    Sobota 27. července 2024

Obří překvapení na vrchu Premier League. Spurs obrali City, bitka o čelo ligy se přiostřuje

Vypadali nedotknutelně. Vypadali, že s nikým neztratí a pohodlně si dokráčí pro titul. Cesta však bude ještě náročná. Fotbalisté Manchesteru City prohráli doma s Tottenhamem 2:3, zatímco jejich sousedé v tabulce brali všechny body. Chelsea vyhrála londýnské derby, Liverpool otočil proti Norwichi.

Manchester City. Pojem, ze kterého mají soupeři v poslední době strach. Hráči anglického velkoklubu v Premier League naposledy prohráli v říjnu minulého roku, v Lize mistrů navíc obdarovávají soupeře například pětigólovým debaklem. Naposledy jejich medicínu ochutnal Sporting Lisabon.

A kdo by to byl řekl, že rozjetou mašinu z průmyslového města na severu Anglie zastaví právě výběr s kohoutem ve znaku. Tottenham přijel do Manchesteru v roli outsidera, na trávníku však bojovností a nasazením ze sebe dokázal vymačkat maximum.

Duel otevřel už ve 4. minutě Kulusevski, kterému přihrával, mimochodem v zápase naprosto fenomenálně hrající, Son Heung-Min. Do poločasu Citizens srovnali, konkrétně zásluhou Gündogana. Zkraje půle druhé ale Tottenham díky hrdinnému Kaneovi znovu vedl. Asistoval opět Son Heung-Min.

Fanoušci pak byli svědky šíleného závěru. Kaneovi nejprve VAR neuznal branku kvůli ofsajdu, následně si nechal dát žlutou kartu golman Lloris za zdržování a ve druhé minutě nastavení byl nařízen pokutový kop pro domácí, který s přehledem proměnil Mahrez.

To ale nebylo vše. Autor prvního gólu Kulusevski přichystal v 90+5. minutě míč Kaneovi a kanonýr z Londýna se nemýlil. Tottenham vyloupil Etihad Stadium poměrem 3:2 a po třech nezdarech konečně naplno bodoval.

Výsledek City rozradostnil Chelsea i Liverpool

Modrobílý tým z Londýna zajížděl k boji na stadion rivala jménem Crystal Palace, kde se znovu osvědčilo známé rčení o tom, že derby nemá favorita. Domácí totiž Chelsea trápili do posledních chvil a dlouho drželi nadějnou remízu 0:0. I přesto však prohráli, v 89. minutě je gólem zaskočil pohotový Ziyech. Tým ze Stamford Bridge je třetí v tabulce a má 50 bodů.

Lépe jsou na tom na Anfield Road. Mužstvo Jürgena Kloppa sice s nepřesvědčivým Norwichem překvapivě prohrávalo, pak ale přeřadilo na vyšší rychlostní stupeň a klání zvládlo. Během čtvrthodinky skórovali postupně Sadio Mané, Mohamed Salah a Luiz Díaz a bylo takzvaně „vymalováno“.

Souboj o čelo tabulky tak může být v následujících dnech ještě zajímavý, protože náskok Citizens se zmenšil na rozdíl šesti bodů.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.