5.2 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Oba chtěli medaili a byli stejně dobří. Zlato si rozdělíme, shodli se výškaři

Letošní olympijské hry v japonském Tokiu budou mít ve skoku do výšky dva vítěze. Netradiční situace nastala po více než sto letech, protože dva atleti na prvním místě se rozhodli, že místo rozeskakování se o nejcennější medaili rozdělí.

Napínavé finále, které nakonec neurčilo vítěze. Tedy určilo, ale hned dva. Ve skoku do výšky útočili Mutaz Issa Baršim a Gianmarco Tamberi na světový rekord Američana Charlese Austina z roku 1996. Jenže oba na výšce 239 centimetrů třikrát shodili a měli tak pokračovat v rozeskakování.

Nastala ovšem nevšední situace. Katarský reprezentant Baršim se zeptal rozhodčího, zda by bylo možné, aby první místo obsadili oba skokani. Sudí s tímto řešením souhlasil a u obou reprezentantů tak vybuchla obrovská radost. V atletice se tak stalo vůbec poprvé od roku 1912, kdy se ze zlata radovali dva sportovci.

„Je to naprosto úžasné. Připadám si jako ve snu, ze kterého se nechci nikdy probudit,“ radoval se Baršim, který jinak neprožíval dobrou sezonu. Na závodech se skoro neobjevoval, jeho maximum bylo 230 centimetrů. Stejně jako před minulými olympiádami ovšem dokázal skvěle načasovat formu a po bronzu z Londýna a stříbra z Ria získal také nejcennější kov.

Ital Gianmarco Tamberi přišel o olympiádu v Brazílii na poslední chvíli, kdy ho zastavilo zranění. Tentokrát dokázal všechny výšky do 237 centimetrů stejně jako jeho největší konkurent skočit na první pokus, což mu v konečném důsledku přineslo dělenou první příčku. Bronz získal Bělorus Nědosekov.

Americkému obojživelníkovi smělý plán nevyšel

Neúspěšně skončilo počínání amerického atleta JuVaughna Harrisona. Dvaadvacetiletý rodák z Alabamy před hrami vyhlásil boj na dvě medaile, protože se kvalifikoval jak na skok do výšky, tak na skok do dálky.

V neděli ovšem o svůj cíl a sen přišel. Jeho maximum totiž bylo 233 centimetrů a konečné sedmé místo. Alespoň jednu medaili tak bude moct získat hned v pondělí, kdy se představí ve skoku dalekém. Jak moc se na něm projeví zklamání z úvodního závodu, se ukáže v odpoledních hodinách středoevropského času.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.