TenisO tragédii na Haiti ví i Ósakaová, do země pošle odměny z...

O tragédii na Haiti ví i Ósakaová, do země pošle odměny z akce v Cincinnati

Na konec uplynulého týdne nebudou obyvatelé Haiti vzpomínat v dobrém. Zemi v Karibiku zasáhlo zemětřesení o síle 7,2 stupně, o život přišlo téměř 500 lidí a tisíce ztratily střechu nad hlavou. O všem ví také tenistka Naomi Ósakaová, která se rozhodla, že do země pošle peníze vyhrané na turnaji.

Nejchudší zemi na světě zasáhla přírodní tragédie obrovských rozměrů. Zemřely stovky lidí, další tisíce byly zraněny či přišly o své domovy. Karibský stát se nachází v tíživé situaci, což teď umocnilo i rozsáhlé zemětřesení. Někde bylo naměřeno až 7,2 stupně Richterovy škály.

Země se dostala do nouzového stavu a premiér Ariel Henry ví, že klíčová teď bude záchrana. „Nejdůležitější je dostat z trosek co nejvíce přeživších,“ řekl. „Dozvěděli jsme se, že místní nemocnice, zejména ta v Les Cayes, jsou zaplněny zraněnými a lidmi se zlomeninami,“ doplnil.

Důležité jsou ale také finanční prostředky, které budou použity na obnovu domů, chod nemocnic a rehabilitačních zařízení. Pomocnou ruku chce podat i japonská tenistka Naomi Ósakaová, která patří mezi nejlépe vydělávající hráčky planety.

To, co vyhraji, daruji!

„Když jsem viděla tu spoušť, zasáhlo mě to,“ začala Japonka, jejíž otec ale z Haiti pochází. „Teď se chystám na turnaj a všechny finanční odměny z něj věnuji na pomoc Haiti. Vím, že krev našich předků je silná a opět se zvedneme,“ dodala.

Ósakaová se chystá na Western & Southern Open v Cincinnati, které představuje přípravu pro nadcházející US Open. Druhá tenistka světového žebříčku bude chtít navázat na úspěch z loňska, kdy postoupila až do finále.

V průběhu posledních měsíců patří Naomi mezi kontroverzní postavy světového tenisu. Z několika akcí odstoupila kvůli duševnímu zdraví, přitom se ale fotila na obaly časopisů a pózovala pro nejrůznější sponzory a jejich prodejní akce.

Na olympijských hrách chtěla Ósakaová všechny své kritiky zaskočit parádním výkonem a medailí. Od té ji ale už v osmifinále odřízla česká tenistka Markéta Vondroušová, která nakonec získala stříbro. Japonka teď bude chtít uspět v Cincinnati i na US Open.

K tomu ale také předvedla krásné gesto, kterým snad alespoň minimálně pomůže těm, kteří to teď potřebují nejvíce.

Nejčtenější tento týden

České finále ve Wimbledonu je skutečností! Nosková výhrou nad Kostyuk doplnila Muchovou

Český tenis čeká mimořádná událost. Linda Nosková zvládla své první grandslamové semifinále, když porazila Martu Kostyuk 6:4, 6:4, a zajistila si premiérovou účast ve finále Wimbledonu. V sobotu ji čeká souboj s Karolínou Muchovou, takže vítězkou slavného turnaje se po finále jistě stane česká tenistka. Takové finále se na grandslamu uskuteční vůbec poprvé.

Karolína Muchová si poprvé zahraje finále Wimbledonu

Karolína Muchová si poprvé v kariéře zahraje finále Wimbledonu. Česká tenistka po obrovské bitvě porazila Coco Gauff 6:2, 1:6, 7:6, když v rozhodujícím super tie breaku odvrátila mečbol a zvítězila 12:10. V sobotu tak zabojuje o svůj premiérový grandslamový titul.

Souboj Tyson Fury vs. Anthony Joshua může přepsat historii. Ve Wembley by se boxovalo až nad ránem

Očekávaný střet dvou největších britských boxerských hvězd se blíží. Tyson Fury a Anthony Joshua by se mohli utkat v londýnském Wembley, organizátoři ale zvažují netradiční začátek galavečera. Kvůli milionům televizních diváků v zámoří by hlavní zápas mohl odstartovat až v časných ranních hodinách.

UFC nesmí na své hvězdy zapomínat. Cody Garbrandt žádá větší podporu pro bojovníky po kariéře

Sláva, vyprodané arény a miliony fanoušků. Tak vypadá vrchol kariéry elitních zápasníků UFC. Jenže po posledním zápase často přichází nejistota. Bývalý šampion bantamové váhy Cody Garbrandt nyní vyzval vedení organizace, aby svým bojovníkům nabízelo lepší zdravotní i finanční zabezpečení po konci aktivní kariéry.

Pohádka pokračuje! Arthur Fery senzačně postoupil do semifinále Wimbledonu

Britský tenista Arthur Fery dál přepisuje historii Wimbledonu. Třiadvacetiletý držitel divoké karty vyřadil Itala Flavia Cobolliho a jako první britský hráč s divokou kartou v otevřené éře postoupil do semifinále grandslamového turnaje.

Linda Nosková sní o wimbledonském triumfu po vzoru Petry Kvitové

Linda Nosková prožívá životní turnaj. Po premiérovém postupu do semifinále Wimbledonu mluvila o inspiraci Petrou Kvitovou, o nečekaném ranním rituálu i o přání zahrát si historické české finále s Karolínou Muchovou. Už ve čtvrtek navíc poprvé nastoupí na slavném centrálním kurtu.

Tadej Pogačar přišel o žlutý trikot. Pekelné vedro zamíchalo pořadím na Tour de France

Čtvrtá etapa Tour de France nabídla nejen vítězství Madse Pedersena, ale také výrazný zvrat v celkovém pořadí. Obhájce titulu Tadej Pogačar přišel v extrémním vedru o žlutý trikot, který nově oblékne norský cyklista Torstein Træen. Závodníci se navíc museli vypořádat s teplotami atakujícími čtyřicet stupňů Celsia.

Djokovič po pětihodinové bitvě postoupil do semifinále Wimbledonu

Novak Djokovic zvládl jeden z nejtěžších zápasů své kariéry a po více než pěti hodinách porazil Felixe Augera Aliassimeho. Sedminásobný šampion Wimbledonu zvítězil 7:6, 3:6, 6:3, 6:7 a 7:6 a v semifinále vyzve obhájce titulu Jannika Sinnera.

Pogačar ovládl třetí etapu Tour de France a oblékl žlutý trikot

Obhájce loňského triumfu Tadej Pogačar vyhrál třetí etapu Tour de France a poprvé v letošním ročníku se dostal do čela průběžného pořadí. Ve stoupání do cíle soupeřům ujel krátkým, ale drtivým nástupem. Závod navíc výrazně ovlivnily extrémní vedra a rozsáhlé lesní požáry na jihu Francie.

„Mám toho dost.“ Max Verstappen po dalším selhání ostře kritizoval Red Bull

Max Verstappen po Velké ceně Velké Británie nešetřil kritikou vlastního týmu. Čtyřnásobný mistr světa označil technickou závadu svého monopostu za nebezpečnou a přiznal, že už má opakujících se problémů plné zuby. Podle něj může podobná porucha v rychlých zatáčkách skončit vážnou nehodou.

Leclerc v Silverstonu ukončil téměř dvouleté čekání na vítězství

Charles Leclerc ovládl Velkou cenu Británie a připsal si první triumf ve formuli 1 od října 2024. Jezdec Ferrari využil skvělý start, udržel vedení po většinu závodu a v cíli slavil před Georgem Russellem a týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Dramatický průběh ovlivnily technické potíže Kimiho Antonelliho i závěr za safety carem.

Lesní požáry změní Tour de France. Třetí etapa se pojede bez diváků

Pořadatelé Tour de France museli kvůli rozsáhlému lesnímu požáru na jihu Francie přijmout bezprecedentní opatření. Třetí etapa se sice pojede podle plánu, diváci ale nedostanou povolení postavit se podél trati ani fandit v cíli.

Muchová zvládla české derby a ve Wimbledonu je ve čtvrtfinále

Karolína Muchová vyhrála jedno z největších českých derby letošního Wimbledonu. V osmifinále porazila Barboru Krejčíkovou 7:5, 5:7, 6:3 a po bitvě dlouhé dvě hodiny a 45 minut postoupila do čtvrtfinále. Předloňská šampionka turnaje sice ve druhém setu předvedla velký návrat, ale Muchová se z nepříjemného výpadku rychle oklepala.

Čeští volejbalisté do 22 let vyhráli mistrovství Evropy

Čeští mladí volejbalisté dosáhli na největší úspěch své generace. Ve finále evropského šampionátu v portugalské Albufeiře porazili Polsko 3:1 na sety a poprvé v historii ovládli mistrovství Evropy do 22 let. Po vyrovnaném průběhu rozhodli ve svůj prospěch především skvělým závěrem zápasu.

Antonelli odstartuje do Velké ceny Británie z pole position

Andrea Kimi Antonelli má za sebou mimořádně povedený víkend v Silverstonu. Devatenáctiletý pilot Mercedesu nejprve ovládl sobotní sprint a následně vyhrál i kvalifikaci na dnešní Velkou cenu Británie. Do první řady se vedle něj postaví Charles Leclerc, hned za nimi odstartují Lewis Hamilton a George Russell.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama