5.8 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

O soupeři Česka pro osmifinále olympiády rozhodly USA, báječný obrat předvedli Finové

Další den olympijského hokejového turnaje, další strhující zápasy. Spojené státy americké přetlačily v napínavé bitvě Německo, čímž určily soupeře České republice pro osmifinále her. V dalších soubojích kralovalo Slovensko, které porazilo Lotyšsko 5:2, Kanada nedopustila překvapení a smlsla si na Číně 5:0 a o možná nejlepší zápas dne se postarali Finové. Vybruslili z takřka bezvýchodné situace a vyhráli nad Švédy 4:3 v prodloužení.

Karty byly rozdané. Pokud v souboji Německa s USA zvítězí tým z Evropy, reprezentanti Česka se utkají v osmifinále se Slováky. Pokud uspějí Američané, čeká nás nedávný soupeř ze skupiny, tedy Švýcarsko.

Němci výborně začali, gólový účet otevřel Patrick Hager, nicméně Spojené státy kontrovaly trefou Stevena Kampfera. V druhé dvacetiminutovce se navíc ujaly vedení, prosadil se Matthew Knies. A třetí branku přidal Nathan Smith. To, že v závěru rozvlnil síť USA německý reprezentant Kuhnhackl, už nic neznamenalo, a Američané tak zvítězili 3:2. Tím zároveň přisoudili českému národnímu týmu do osmifinále turnaje Švýcarsko.

Úžasné chvíle prožívá teprve sedmnáctiletý člen slovenského výběru Juraj Slafkovský. Nejenže debutuje na olympijských hrách, ale také střílí jednu branku za druhou. Mezi tři tyče poslal puk dvakrát v bitvě s Finy, uspěl i proti Švédům a byl i jedním ze strůjců výhry nad Lotyši. Slovensko vyhrálo 6:2.

Severská bitva se vším všudy

Když už byly zmíněny obě tradiční hokejové země, které se potkaly ve skupině se Slováky, nelze pochopitelně opomenout jejich vzájemný souboj. Byla to opravdu skandinávská řežba. Švédsko na své sousedy nastoupilo v ohromném tempu a rychle vedlo 3:0.

Avšak „Suomi“ jsou známí tím, že se nikdy nevzdávají. Ve třetí třetině snížili na 1:3, následně, a to je třeba zdůraznit, šest minut před koncem odvolali brankáře, dali i druhý gól a pár minut před koncem skóre dotáhli. Vzestup ze dna dokonal Pesonen, tým se lvem na prsou dokonal neuvěřitelný obrat.

Poslední utkání dne obstarala Kanada, která v případě neočekávané prohry s Čínou mohla zamíchat kartami. Javorové listy ale nenechaly nic náhodě a domácí k ničemu nepustily. Puk do branky pořadatelské země dostali postupně Street, Tabellini, O´Dell, Johnson a Knight, Kanada vyhrála pohodlně 5:0.

Češi si tedy zahrají osmifinále se Švýcarskem, v případě postupu půjdou na Finy.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?