FotbalO návratu do Plzně jednal, nakonec vyslyšel volání exotiky. Krmenčík zamířil do...

O návratu do Plzně jednal, nakonec vyslyšel volání exotiky. Krmenčík zamířil do Indonésie

Michael Krmenčík se mohl vrátit do známého prostředí. Po angažmá ve Slavii Praha byl v kontaktu s Plzní. Přiznal oťukávání s jejím šéfem Adolfem Šádkem. Místo toho ale zamířil do Indonésie. S Ondřejem Kúdelou bude hrát za Jakartu.

Angažmá ve Slavii se mu příliš nevyvedlo. Navíc si pošramotil vztah s fanoušky Viktorie Plzeň. Při vzájemném utkání plálo hodně emocí. Michael Krmenčík se pošťuchoval s bývalými parťáky a pak poté výhru Slavie výrazně slavil.

I přesto byl ve hře jeho návrat do Štruncových sadů. Vytáhlý útočník v rozhovoru pro iSport.cz přiznal, že byl v kontaktu s Adolfem Šádkem, majitelem Viktorie Plzeň. „Asi šlo o takové oťukávání. Jsem rád, že jsme si sedli, řekli si pár věcí, jak to bylo a co bychom do budoucna mohli společně udělat. Řeknu to upřímně – možná bych tam i chtěl, pan Šádek a lidé ve vedení taky. Ale nakonec jsem rád, že to dopadlo takhle a šel jsem do Jakarty. Vidíte, že fotbal umí být nevyzpytatelný,“ prozradil Krmenčík.

Do budoucna tak věří, že dveře do Viktorie nemá zavřené. V tuhle chvíli nechce předbíhat. Zároveň přiznal, že s šéfem Plzně má dobrý vztah. „Je to super člověk, pro Viktorku na správném místě. Plzni přeju i dál hodně štěstí,“ dodal devětadvacetiletý útočník.

Pro exotické angažmá se rozhodl také s rodinných důvodů. Přestože měl mít i jiné nabídky ze zahraničí. Volba na Indonésii mu ale přišla jako nejlepší řešení. Lákalo ho poznat nové prostředí a zažít jinou kulturu. Při rozhodování navíc myslel i na své dvě dcery. „Až budou velké, chci, aby řekly, že díky tomu umí mluvit třemi jazyky. Tímhle chci rodině něco předat, že můžeme cestovat, máme možnost poznat super místa, jako bylo předtím Řecko nebo Belgie,“ připomíná své minulé štace.

V Indonésii tak vstřebává úplně jiný styl života. Jediné negativum jsou pro něj zatím dopravní zácpy. „V Česku nadáváme, že opravují Barrandovský most a čekáme kvůli tomu u něj dvacet minut, ale tady stojíš dvacet minut na jednom místě, pak se posuneš o pět metrů. To je trošku na houby, ale dá se to skousnout,“ popisuje český reprezentant.

Cítí se jako basketbalista

Dalšího rozdílu si všiml už na tréninku. Svou výškou totiž výrazně vyniká. „Chlapi jsou tady oproti mně malincí, připadám si občas jako basketbalista,“ usmívá se Michael Krmenčík.

V novém působišti navíc nebude sám Čech. Chvíli před ním do Jakarty zamířil také Ondřej Kúdela, což v jeho rozhodování hrálo roli. „Navíc k tomu je tady s námi pan trenér Klíma (trenér gólmanů – pozn. autora). Řešili jsme spolu věci, co se týká bydlení, dojíždění na tréninky a podobně. Pokud jsou v týmu tři Češi, je to bomba. Oběma nám to hodně pomůže,“ popisuje.

Vedení Jakarty pak kromě Krmenčíka s Kúdelou plánuje přivést další cizince a tím výrazně posílit.

Nejčtenější tento týden

Colorado je krok od finále konference, Nečas přidal dvě asistence

Colorado zvládlo čtvrtý zápas série na ledě Minnesoty a po výhře 5:2 vede už 3:1. Martin Nečas pomohl dvěma asistencemi, Avalanche rozhodli čtyřmi góly ve třetí třetině a Wild teď musí vyhrát třikrát za sebou.

Kladno ulovilo reprezentačního brankáře Pavláta

Kladno pokračuje ve výrazném posilování kádru pro příští sezonu. Rytíři získali reprezentačního brankáře Dominika Pavláta, který se vrací do extraligy po dvou letech ve finském Ilvesu Tampere. Šestadvacetiletý gólman navíc figuruje v nominaci na mistrovství světa ve Švýcarsku.

Kimi Antonelli definitivně přebral kontrolu nad šampionátem. Russell ale ještě neřekl poslední slovo

Ve stáji Mercedes začíná nabírat na obrátkách nečekaný souboj o titul mistra světa Formule 1. Devatenáctiletý talent Kimi Antonelli vyhrál třetí Velkou cenu za sebou a dostal se do čela šampionátu před zkušenějšího George Russella. Šéf týmu Toto Wolff však věří, že britský pilot dokáže odpovědět už při nadcházejícím závodě v Montrealu.

Shane Mosley zaskočil favorita. V Las Vegas Bohačuk padl po tvrdé přestřelce už v šestém kole

Boxerský večer organizace Zuffa Boxing v Las Vegas nabídl překvapení, které čekal málokdo. Američan Shane Mosley Jr., jenž se v posledních letech spíše hledal, šokoval favorizovaného Serhije Bohačuka a po dominantním výkonu si připsal vítězství technickým knockoutem v šestém kole. Syn slavného šampiona tak vyslal jasný vzkaz střední váze: s Mosleym je znovu třeba počítat.

Barcelona porazila Real a slaví mistrovský titul

Barcelona si v El Clásicu došla pro sladkou tečku za ligovou sezonou. Real Madrid porazila 2:0 a tři kola před koncem má v čele tabulky náskok 14 bodů. Katalánský klub získal 29. španělský titul, večer však poznamenala osobní tragédie trenéra Hansiho Flicka, kterému krátce před zápasem zemřel otec.

Dobeš a Dostál vychytali výhry, Hertl se po dlouhém čekání trefil

Nedělní program play off NHL patřil českým brankářům. Jakub Dobeš pomohl Montrealu k výhře 6:2 nad Buffalem a Canadiens vedou v sérii 2:1. Lukáš Dostál dovedl Anaheim k triumfu 4:3 nad Vegas, čímž Ducks srovnali stav série na 2:2. Gólovou radost si užil také Tomáš Hertl, který skóroval poprvé v letošním play off.

Magnier na Giru znovu vyhrál a Silva udržel růžový dres

Paul Magnier vstoupil do Gira d’Italia výborně. Francouzský sprinter ze stáje Soudal Quick-Step vyhrál během tří dnů už druhou etapu a po triumfu v úvodním dojezdu v Burgasu ovládl také hromadný finiš třetí etapy do Sofie. Tentokrát se obešel bez pádu, což byla po předchozích dvou dnech skoro stejně dobrá zpráva jako samotný výsledek.

Češi padli se Švýcary historickým debaklem

Českým hokejistům generálka na mistrovství světa vůbec nevyšla. V závěrečném utkání Švédských her podlehli Švýcarsku 1:6 a utrpěli s tímto soupeřem nejvyšší porážku v samostatné historii. Tým Radima Rulíka zakončil přípravu čtvrtou prohrou z posledních pěti zápasů.

Nosková s Valentovou v Římě smetly elitní pár

Linda Nosková a Tereza Valentová vstoupily do čtyřhry na turnaji WTA 1000 v Římě ve velkém stylu. České duo v prvním kole porazilo Hao-Ching Chan a Fanny Stollár 6:1, 6:1. Zápas trval jen 57 minut a měl jasný směr skoro od začátku.

Krvavá válka v Manchesteru. Daniel Dubois přežil dva knockdowny a po brutální bitvě sesadil Wardleyho

Daniel Dubois je novým šampionem těžké váhy organizace WBO. V Manchesteru předvedl strhující obrat proti Fabiu Wardleymu, když po dvou knockdownech dokázal převzít kontrolu nad zápasem a v jedenáctém kole soupeře doslova umlátit k předčasnému ukončení. Fanoušci sledovali jeden z nejdivočejších duelů posledních let.

Vladař s Philadelphií končí, Colorado poprvé v play off padlo

Philadelphia se s play off NHL loučí už po druhém kole. Flyers doma podlehli Carolině 2:3 v prodloužení a sérii ztratili 0:4 na zápasy. Daniel Vladař držel svůj tým ve hře 37 zákroky, ale ani jeho výkon nestačil. Poprvé ve vyřazovací části naopak padlo Colorado, které schytalo porážku 1:5 na ledě Minnesoty.

Silva vyhrál druhou etapu Gira a vede celý závod

Thomas Silva prožil na Giru d’Italia životní den. Čtyřiadvacetiletý Uruguayec ze stáje Astana vyhrál druhou etapu slavného závodu a po těsném finiši se posunul do čela průběžného pořadí. Po 221 kilometrech z Burgasu do Veliko Tarnova porazil Floriana Storka a Giulia Cicconeho.

Nosková v Římě hladce prošla do osmifinále

Linda Nosková zvládla třetí kolo turnaje WTA 1000 v Římě bez větších potíží. Česká dvojka porazila Oleksandru Oliynykova 6:1, 6:3 a poprvé v kariéře prošla ve Foro Italico do osmifinále. Na kurtu strávila jen 69 minut.

Češi po špatném startu zabrali, na Finy to ale nestačilo

Čeští hokejisté nenavázali na povedený výkon proti Švédsku. Ve druhém utkání Švédských her prohráli s Finskem 2:3, i když dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu. Zápas rozhodla finská přesilovka v závěru třetí třetiny.

Dobeš zazářil proti Buffalu, Dostál střídal už po první třetině

České brankáře čekaly v play off NHL naprosto rozdílné večery. Jakub Dobeš pomohl Montrealu k výhře 5:1 nad Buffalem a po 28 zákrocích si vysloužil ocenění pro druhou hvězdu zápasu. Lukáš Dostál naopak zažil s Anaheimem těžký start proti Vegas. Ducks prohráli 2:6 a český gólman po třech inkasovaných brankách z první třetiny přepustil místo Ville Husso.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama