Bojové sportyO konci v UFC se dozvěděl přes email, teď vzal Američana pod...

O konci v UFC se dozvěděl přes email, teď vzal Američana pod křídla Chabib. Beru víc, dme se bijec

Ještě v srpnu loňského roku se bojovník Kevin Lee rval o peníze a slávu v UFC. Pak ale přišla rána, ve své emailové schránce našel vzkaz od vedení UFC, že končí. Naštvání ale vystřídala radost, Američan totiž dostal nabídku připojit se k nově vzniklé organizaci Chabiba Nurmagomedova. A právě tam rozhodně strádat nebude.

Teď už bývalý zápasník prestižní společnosti UFC má za sebou vzestupy i pády. Součástí nejlepší organizace bojových umění planety byl od roku 2014 do roku 2021 a do povědomí veřejnosti se zapsal nesmazatelným písmem. Dvakrát režíroval nejlepší fight galavečera, sahal i po titulu.

Od toho ho před pěti lety odrazil Tony Ferguson, čímž vlastně Leemu nastartoval postupný pád. Američan několikrát nesplnil váhový limit, při poslední porážce v srpnu byl dokonce pozitivně testován na látku zvanou adderall, která mu měla pomoct svou schopností zvýšit bdělost a aktivitu.

Konec tak byl z jeho pohledu nevyhnutelný. „Udělali to mailem, který mi ani neposlal Dana White nebo někdo jemu podobný. Nejprve jsem si myslel, že jde o vtip, pak jsem se ale spojil se svým manažerem a ten mi řekl, že je to tak,“ vzpomínal nedávno Lee.

Vlasy si ale moc dlouho trvat nemusel. Nedlouho poté mu totiž hodil laso Chabib Nurmagomedov. Bývalý šampion a neporažený borec, který si podmanil UFC. Právě on založil novou organizace Eagle FC.

Debut ho čeká v březnu

Lee by se měl stát jednou z největších hvězd ruské organizace, která chce konkurovat těm největším v zemi. Za sebou už má několik eventů, další má Eagle FC před sebou. Mimo jiné i ten, na kterém si odbude premiéru zmiňovaný americký rváč. Už 11. března mu bude soupeřem Diego Sanchez.

Bojovat se bude na Floridě, oba si navíc přijdou na slušné peníze. Chabib prý svým svěřencům platí královské peníze, kterým se nemusí vyrovnat ani o dost slavnější UFC. „Jsem naprosto spokojený, vydělávám spoustu peněz. Dokonce beru víc než řada šampionů UFC. Minimálně co se týče prvního zápasu. Dobře se bavím,“ prozradil Lee pro MMA Junkies.

„Nejlepší bojovníci nejsou jen v UFC,“ myslí si. Sám se chce zapsat mezi nejlepší bojovníky Eaglu co nevidět. První šanci dostane v březnu. Kromě Leeho se na galavečeru představí třeba také Impa Kasanganay, další veterán UFC.

Nejčtenější tento týden

Sabalenka může přijít o tenisový trůn, její náskok se rychle rozplývá

Aryna Sabalenka se po dlouhých měsících na vrcholu dostala pod vážný tlak. Osmadvacetiletá Běloruska může po turnaji v Cincinnati přijít o pozici světové jedničky. Na její místo útočí Elena Rybakina, které k posunu do čela stačí postup do finále. Sabalenka si situaci zkomplikovala předčasným koncem v osmifinále a před blížícím se US Open navíc řeší kolísavou formu i vlastní emoce.

Carlos Sainz překvapil. S Williamsem podepsal novou víceletou smlouvu

Carlos Sainz bude pokračovat ve Williamsu i po sezoně 2026. Španělský pilot podepsal s britskou stájí novou víceletou smlouvu, přestože v posledních měsících otevřeně pochyboval o své budoucnosti v týmu. Williams si tak krátce po prodloužení kontraktu s Alexem Albonem pojistil kompletní jezdeckou sestavu.

Konec spekulací kolem Verstappena. V Red Bullu zůstane až do roku 2030

Max Verstappen má o své budoucnosti jasno. Čtyřnásobný mistr světa formule 1 prodloužil smlouvu s Red Bullem až do konce roku 2030. Původní kontrakt platil do konce sezony 2028. Osmadvacetiletý Nizozemec tak ukončil spekulace, které ho spojovaly především s Mercedesem a McLarenem.

Česká senzace v Cincinnati! Sára Bejlek skolila světovou jedničku, vypadl i Zverev

Turnaj v Cincinnati přišel v osmifinále o obě nasazené jedničky. Největší senzaci obstarala teprve dvacetiletá Češka Sára Bejlek, která ve dvou setech vyřadila Arynu Sabalenku. Mezi muži se s turnajem rozloučil Alexander Zverev, jehož po velkém obratu zastavil Tommy Paul.

Nick Kyrgios měl pozitivní test na kokain. Australská hvězda nesmí hrát a hrozí jí dlouhý trest

Nick Kyrgios čelí dalšímu vážnému problému. Australský tenista měl během červnového turnaje na Mallorce pozitivní dopingový test na metabolit kokainu a od začátku srpna je předběžně suspendován. Bývalý třináctý hráč světa se k situaci veřejně přiznal, omluvil se a označil své jednání za obrovskou chybu.

Harry Kane se chystá jednat o nové smlouvě. V Bayernu může pokračovat i po příští sezoně

Harry Kane má před sebou poslední rok současné smlouvy s Bayernem Mnichov, odchod z Německa ale zatím neplánuje. Anglický kanonýr potvrdil, že se s vedením bundesligového šampiona chystá zahájit jednání o prodloužení kontraktu. Rozhovory by mohly začít už během několika následujících dnů.

FIFA si podle šéfa Premier League kope vlastní hrob. Masters kritizuje Infantina a žádá změnu

Napětí kolem vedení světového fotbalu dál roste. Výkonný ředitel Premier League Richard Masters ostře zkritizoval prezidenta FIFA Gianniho Infantina kvůli kontroverznímu plánu na částečný prodej komerčních práv. Podle něj si organizace způsobila současnou krizi sama a potřebuje kandidáta, který dokáže fotbal znovu sjednotit.

Hadjar by mohl přijít o Velkou cenu Nizozemska, Red Bull chystá návrat Lawsona

Red Bull řeší krátce před Velkou cenou Nizozemska nečekanou komplikaci. Isack Hadjar si při tréninku v posilovně poranil zápěstí a jeho start v Zandvoortu je vážně ohrožený. Stáj zatím jeho absenci oficiálně nepotvrdila. Pokud však Francouz závod vynechá, do vozu Red Bullu by měl usednout Liam Lawson.

Bejlek a Bouzková slaví postup v Cincinnati, Siniaková končí

Český tenis má na turnaji v Cincinnati další dvě osmifinalistky. Sára Bejlek otočila zápas s Jekatěrinou Alexandrovovou a Marie Bouzková zvládla dvě dramatické zkrácené hry proti Ivě Jovic. Kateřina Siniaková naopak nestačila na Madison Keys a v singlu končí.

Jamal Musiala během čtyř dnů dvakrát zkolaboval na hřišti

Fotbalista Bayernu Mnichov Jamal Musiala během čtyř dnů dvakrát zkolaboval přímo na hřišti. Třiadvacetiletý německý reprezentant následně uvedl, že lékaři zjistili krátké a léčitelné záchvaty spojené s neurologickou poruchou. Přesto chce dál pokračovat ve fotbalové kariéře.

Newcastle získal posilu za téměř miliardu. Dedič se znovu potká se známým trenérem

Newcastle pokračuje v posilování kádru před startem nové sezony Premier League. Z Benfiky přivedl bosenského reprezentanta Amara Dediče, za kterého podle britských médií zaplatí 29,5 milionu liber. Čtyřiadvacetiletý obránce podepsal na St James' Parku smlouvu na pět let a mohl by debutovat už v neděli proti Liverpoolu.

Menšík a Nosková jsou v Cincinnati v osmifinále, Lehečka končí

Český tenis má na turnaji v Cincinnati dva zástupce v osmifinále. Jakub Menšík zvládl ve dvou setech duel s Rinkym Hijikatou a znovu se mohl spolehnout na výborný servis. Linda Nosková otočila nepříznivý vývoj první sady proti Claře Tauson a dál pokračuje bez ztráty setu. Jiří Lehečka naopak nestačil ve třech sadách na Arthura Filse.

Sestry Williams se po čtyřech letech vrátily bok po boku. V Cincinnati padly po dramatické bitvě

Serena a Venus Williams se po čtyřech letech znovu představily společně ve čtyřhře. Na turnaji Cincinnati Open dostaly divokou kartu a proti Martě Kostyuk a Peyton Stearns sahaly po velkém obratu. Dramatický duel nakonec rozhodl až super tie-break, v němž slavné Američanky podlehly 8:10.

Vlastnická revoluce v Chelsea? Boehly a Walter zvažují prodej svých podílů

Chelsea může čekat výrazná změna ve vlastnické struktuře. Předseda klubu Todd Boehly a miliardář Mark Walter začali podle britských médií zkoumat možnost prodeje svých podílů většinovému vlastníkovi Clearlake Capital. Ve hře jsou stovky milionů liber a další oslabení Boehlyho vlivu na Stamford Bridge.

Manažer FIFA Kevin Lamour odchází po kritice Infantinova plánu

Mezinárodní fotbalovou federaci FIFA opustil provozní ředitel Kevin Lamour. Stalo se tak necelé tři týdny poté, co veřejně kritizoval prezidenta Gianni Infantina kvůli plánu na prodej podílu v nové firmě spravující turnaje včetně mistrovství světa. FIFA mezitím od kontroverzního projektu ustoupila.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama