Ostatní sportyO české softbalisty mají zájem v zámoří. Na supermany čekají prestižní akce

O české softbalisty mají zájem v zámoří. Na supermany čekají prestižní akce

Čeští reprezentační nadhazovači dostávají nabídky od amerických týmů a zahrají si v nejprestižnějších softbalových soutěžích. Michal Holobrádek by měl v příští sezoně nastoupit za kanadský tým Hill United Chiefs, Jakub Osička se už domluvil s New York Gremlins. Turnaje a soutěže se hrají v USA během letních měsíců, v tom letošním si oba zahráli ten nejslavnější ISC turnaj. „V Americe čelíte nejlepším pálkařům na světě. Jsem moc rád, že tam budu pokračovat,“ prohlásil Osička, který společně s Holobrádkem na domácí scéně hraje za Losos Břeclav. Ty rozehrají o víkendu v extralize semifinálovou sérii proti Hrochům Havlíčkův Brod.

Také v letošní sezoně zavítali břeclavští nadhazovači mezi elitu. Osička byl na soupisce týmu AWP Lumberjacks a na turnaji ISC pro nejlepší kluby skončili na devátém místě. To Holobrádkovi se dařilo více: „Na všech turnajích, na kterých jsme se s týmem Hill United Chiefs představili, jsme skončili mezi top 3 týmy a dva turnaje jsme vyhráli. Na tom hlavním ISC jsme z 36 týmů skončili čtvrtí. Je pravda, že po celé sezoně jsme pomýšleli trochu výš, ale s odstupem se to dá hodnotit jako úspěch,“ dodal elitní evropský nadhazovač.

Koncem letních měsíců už skauti slovují potenciální posily. Vyhodnocují, zda současné hráče v kádru ponechat nebo je vyměnit. „Na 99 procent bych se měl v týmu udržet. S vedením ještě ale jednám,“ dodal Holobrádek. To jeho parťák by se měl přesunout do jiného týmu. „Finalizuji dohodu s New York Gremlins, což je tým, který to ISC letos vyhrál. Chci si zahrát na nejvyšší úrovni, co jde. A také se tam učit od nejlepších hráčů, naučit se třeba jinak o hře přemýšlet,“ doplnil Osička.

Český nadhazovač se tak se softbalem dostane do velkoměsta, kde jsou pálkovací sporty velmi oblíbené a kde působí slavní baseballoví Yankees. „Bude krásné v tomto městě hrát pálkovací sport. Hodně se těším,“ doplnil Osička. To Holobrádek je v kanadském týmu velmi spokojen. „Beru tu jako příležitost hrát v jednom týmu s tolika špičkovými hráči v čele s Adamem Folkardem, který byl dlouhou dobu považován za nejlepšího nadhazovače světa. Extrémně přínosné tak pro mě bylo s těmito hráči trávit běžný den, vidět jak se připravují na zápasy a co všechno pro svůj výkon řeší,“ tvrdil Holobrádek.

Oba mají nyní myšlenky na domácí extraligu, kde se rozehraje semifinálová série o víkendu. A Locos se střetnou s Hrochy Havlíčkův Brod. Sebevědomí jim jednoznačně dodala výhra v prestižním SuperCupu. „Vítězství na SuperCupu byl zážitek obrovský, a to zvlášť pro to, že se nám to podařilo vyhrát s naší břeclavskou partou. V Holandsku se nám všechno sešlo,“ dodal Holobrádek, který řešil rovněž také náročný program.

Jsem trochu rád, že nastoupíme až do semifinále. Pro mě osobně byla sezona náročná, jelikož během závěru americké sezony se nám zranili ostatní dva nadhazovači a všechny zápasy jsem tak házel sám. Trocha volna po SuperCupu tak vítám, ale zároveň se všichni v týmu těšíme na to, až se budeme moct poprat o obhajobu titulu.“ První zápas se rozehraje v sobotu od 13:00, v neděli je pak druhý duel od 15:00 u Hrochů.

Nejčtenější tento týden

Češi proti Finům vsadí na Kořenáře

Čeští hokejisté vstoupí v sobotu do druhého utkání na Švédských hrách. Po výhře nad domácím Švédskem chtějí potvrdit dobrou formu také proti Finsku. V brance nastoupí Josef Kořenář, kterému bude krýt záda Petr Kváča. Hrát se začne ve 12:00.

Oleksandr Usyk otevřel dveře k velkému britskému souboji. Fabio Wardley ale nejdřív musí projít tvrdou zkouškou   

Fabio Wardley má před sebou nejdůležitější zápas kariéry. Pokud v Manchesteru porazí nebezpečného Daniela Duboise, může si otevřít cestu k životnímu souboji. Oleksandr Usyk totiž dal jasně najevo, že britského ranaře začíná brát vážně a v budoucnu ho může čekat bitva o sjednocení titulů těžké váhy.

Philadelphia s Vladařem prohrává 0:3 a v NHL stojí nad propastí

Hokejisté Philadelphie nezvládli ani třetí duel druhého kola play off NHL a po porážce 1:4 s Carolinou jim hrozí rychlý konec sezony. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyřikrát z 30 střel. Hurricanes zatím v letošním play off neprohráli a od postupu do finále Východní konference je dělí jediná výhra.

Luke Littler v Leedsu porazil Humphriese a vyrovnal rekord Premier League

Fenomenální Luke Littler je k nezastavení. V bouřlivé atmosféře v Leedsu ovládl už šestý večer letošní Premier League a vyrovnal vlastní rekord z minulého roku. Ve finále porazil po dramatické bitvě Luka Humphriese 6:5 a znovu potvrdil, že v současnosti nemá na okruhu konkurenci.

Shakira představila oficiální song pro mistrovství světa ve fotbale 2026

Shakira se vrací na fotbalové mistrovství světa s další oficiální písní. Kolumbijská zpěvačka představila skladbu „Dai Dai“, která bude hymnou šampionátu v roce 2026. Turnaj společně uspořádají Spojené státy, Kanada a Mexiko.

Luxus za miliony. VIP vstupenky na UFC v Bílém domě mají stát přes 30 milionů korun

Historicky první profesionální sportovní akce v areálu Bílého domu bude mimořádná nejen svým prostředím, ale i cenami. Za nejluxusnější balíčky na galavečer UFC Freedom 250 mají fanoušci zaplatit částku, za kterou by si mohli pořídit luxusní vilu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře ve Vegas

Lukáš Dostál prožil další silný večer v play off NHL. Český brankář chytil 21 střel a pomohl Anaheimu k výhře 3:1 na ledě Vegas. O čisté konto přišel až šest sekund před koncem. Montreal s Jakubem Dobešem naopak padl v Buffalu 2:4.

Gianni Infantino podráždil fanoušky. Za lístek za 50 milionů vám osobně donese hot dog i colu

Ceny vstupenek na fotbalové mistrovství světa dál budí emoce. Prezident FIFA Gianni Infantino nyní rozvířil debatu dalším výrokem, když prohlásil, že fanouškovi, který zaplatí miliony za finálový lístek, osobně přinese občerstvení.

České trio slaví v Římě postup do druhého kola

Český tenis má na antuce v Římě tři další postupující. Vít Kopřiva, Kateřina Siniaková a Tereza Valentová zvládli vstup do turnaje ve dvou setech. Naopak Sára Bejlek končí po porážce s Laurou Siegemund.

Nečas pomohl Coloradu k další výhře nad Minnesotou

Martin Nečas prožil nejlepší večer v letošním play off NHL. Český útočník otevřel skóre, přidal asistenci a výrazně pomohl Coloradu k domácí výhře 5:2 nad Minnesotou. Avalanche vedou v sérii druhého kola už 2:0 a v letošní vyřazovací části stále nepoznali porážku.

Arsenal je po dvaceti letech ve finále Ligy mistrů

Arsenal zvládl semifinále Ligy mistrů a vrací se mezi evropskou elitu. Londýnský klub porazil Atlético Madrid 1:0 a po výsledku 2:1 z obou zápasů slaví postup do finále. Rozhodl Bukayo Saka jediným gólem, který přišel těsně před přestávkou.

O účast na londýnském maratonu 2027 se uchází rekordních 1,3 milionu lidí

Zájem o londýnský maraton dál roste a láme rekordy. Do losování pro ročník 2027 se přihlásilo přes 1,33 milionu lidí. Organizátoři tak hlásí historicky nejvyšší číslo a potvrzují, že závod patří k nejžádanějším na světě.

Francis Ngannou si brousí zuby na Paula. Zároveň také tipnul vítěze bitvy Fury vs. Joshua

Francis Ngannou znovu míchá kartami světa bojových umění. Po návratu do MMA připustil, že ho láká boxerský souboj s Jakem Paulem. A rozhodně nešetří sebevědomím. Vedle toho přidal i svůj pohled na dlouho očekávaný střet Furyho s Joshuou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama