HokejNový kouč repre má jasno. Kouzelník nejsem, ale cílem je zlato z...

Nový kouč repre má jasno. Kouzelník nejsem, ale cílem je zlato z MS, hlásí Kari Jalonen

Teprve včera se kouč Kari Jalonen oficiálně stal novým vůdcem národního týmu českých hokejistů, dnes už seděl na tiskové konferenci a prozrazoval, co od angažmá očekává. Podle svých vlastních slov nechce měnit identitu českého hokeje, zároveň ale míří vysoko. Cílem pro MS? Jednoznačně zlatá medaile.

Nečeká ho lehká práce, o tom má jasno asi každý. Po trapasu na olympijských hrách a neúspěších na posledních světových šampionátech přišel o místo na lavičce nároďáku trenér Filip Pešán. Generální ředitel týmu Petr Nedvěd měl do poloviny února za úkol najít náhradu. A to se mu nakonec povedlo.

Do služeb vlákali Češi zajímavé jméno. Kari Jalonen hrával NHL, uchytil se ale spíše až jako kouč. Ovládl juniorské MS s hokejisty Finska, áčko dovedl ke stříbru na mistrovství světa. K tomu vyhrál i ligu doma ve Finsku nebo ve Švýcarsku, kde trénoval Bern. Je jasné, že v medaile doufá i teď.

„Rozhodně nejsem žádný kouzelník. To je nutné říct hned pro začátek. Nebudu dělat velké změny. Věřím, že je tu spousta pozitivních věcí a ty si musíme udržet. Tenhle týden jsem analyzoval všechny olympijské zápasy: viděl jsem v nich spoustu pozitivních věcí, ale i těch, které potřebujeme trochu zlepšit. Identita ale musí být jasná – český hokej,“ řekl Jalonen na své první tiskovce.

Cílem pro MS bude medaile

Český národní tým čeká další velká akce v květnu. Právě ve Finsku, odkud Jalonen pochází, se bude hrát světový šampionát. A právě tam Jalonen zažije první ostřejší premiéru. Mířit nechce nikterak nízko, ba naopak. S Čechy chce zaútočit na ten nejcennější kov.

„Když jedete na šampionát, vždy má být jediným cílem vyhrát zlato. Musíme mít sny. A já ho chci mít taky. Nemůžu to slíbit, ale všechno je možné,“ myslí si Jalonen. Kromě toho, že stihl prostudovat všechny české zápasy na olympiádě, chce se zaměřit i také na českou nejvyšší soutěž a mládež.

„Hokej se změnil. Je už trošku jiný, než býval. A my ho musíme trochu také změnit,“ dodal sebevědomě. Tak přejme jemu i celému národnímu týmu hodně štěstí. Do budoucích týdnů a měsíců je budou obě veličiny moc a moc potřebovat.

Nejčtenější tento týden

Vydřený obrat a třetí titul, Bouzková uspěla v Bogotě

Marie Bouzková zvládla na antuce v Bogotě těžké finále s Pannou Udvardy a po obratu získala třetí titul na okruhu WTA. Česká tenistka po ztraceném prvním setu změnila hru, přidala na agresivitě a zápas převrátila ve svůj prospěch. Cenný týden pak podtrhl i posun ve světovém žebříčku, kde se vrátila na 24. místo.

Vladař dovedl Philadelphii k cenné výhře, Zacha se trefil po nahrávce Pastrňáka

Philadelphia zvládla důležitý duel s Bostonem a po výhře 2:1 po prodloužení si znovu pomohla v boji o play off. Daniel Vladař inkasoval jen jednou a patřil k hlavním postavám večera. Z českých hráčů se prosadili také Pavel Zacha, David Pastrňák a Jaroslav Chmelař.

Messi dal první gól na novém stadionu, Miami jen remizovalo

Inter Miami otevřelo nový stadion velkým večerem, ale bez velké tečky. Na Nu Stadium s kapacitou 26 tisíc diváků padl historicky první gól domácího klubu z kopačky Lionela Messiho, jenže vítězná premiéra se nekonala. Úřadující šampion MLS proti Austinu dvakrát dotahoval a nakonec bral jen remízu 2:2.

Barcelona vyhrála na Atléticu a po klopýtnutí Realu odskočila v čele ligy

Katalánský celek zvládl těžký večer v Madridu a po vítězství 2:1 navýšil náskok na první příčce už na sedm bodů. Barceloně pomohla i porážka Realu na Mallorce, sama se ale proti Atléticu na body pořádně nadřela. Dlouhou přesilovku nedokázala dlouho proměnit a rozhodnutí přinesla až smolná situace v samém závěru.

Bouzková je v Bogotě ve finále a může získat třetí titul

Marie Bouzková zvládla semifinále v Bogotě bez ztráty setu a po dvou letech si tam znovu zahraje o titul. Česká tenistka potvrdila roli nasazené jedničky, v Kolumbii zatím neprohrála ani jednu sadu a v neděli může vybojovat třetí trofej kariéry. Dobré zprávy přišly i od Sáry Bejlek, která po návratu na kurty znovu vyhrála zápas na okruhu WTA a posune se na nové kariérní maximum.

Nečas rozhodl v Dallasu a Canadiens dál rostou

Martin Nečas zařídil Coloradu cennou výhru 2:0 na ledě Dallasu. V závěru dal vítězný gól a pak ještě připravil pojistku pro Nathana MacKinnona. Do sobotního programu NHL se výrazně zapsal také Jaroslav Chmelař, který skóroval za Rangers. Dařilo se i českým brankářům, Karel Vejmelka pomohl Utahu a Jakub Dobeš zase podpořil rozjetý Montreal.

Vladař pomohl Philadelphii k cenné výhře, Dostál šestkrát inkasoval

Daniel Vladař zvládl důležitý zápas v boji o play off a dovedl Philadelphii k výhře 4:1 na ledě New York Islanders. Český brankář zapsal 21 zákroků a napravil poslední nepovedený start. Naopak Lukáš Dostál prožil těžší večer, při domácí porážce Anaheimu 2:6 se St. Louis pustil šest branek.

Hudáček ocenil přesilovky Třince po výhře nad Vary

Třinečtí hokejisté vstoupili do semifinále extraligy vítězně a po výsledku 3:1 proti Karlovým Varům udělali první krok k postupu. Ocelářům výrazně pomohly přesilovky, které v pravý čas zabraly, i když podle Libora Hudáčka nešlo o nic předem nalajnovaného. Soupeř totiž změnil způsob bránění a domácí museli reagovat za pochodu.

Sáblíková se rozloučí s fanoušky v Praze

Martina Sáblíková uzavře svou mimořádnou kariéru ještě jedním domácím momentem. Po oficiálním konci na ledě v nizozemském Heerenveenu chystá rozlučku i před českými fanoušky. Stane se hlavní tváří červnového festivalu Offseason v pražských Holešovicích.

Gerwyn Price slaví drtivé vítězství v Manchesteru

Velšský „Iceman“ Gerwyn Price předvedl dominantní výkon a ovládl devátý večer Premier League Darts. Turnaj v Manchesteru však kromě špičkových výkonů nabídl i vyhrocený střet mezi Lukem Littlerem a Gianem van Veenem.

Emoce v Manchesteru. Gian van Veen porazil Littlera a obvinil ho z nesportovního chování

Vyhrocený duel v Premier League Darts nabídl nejen překvapivý výsledek, ale i kontroverzní průběh. Gian van Veen po vítězství nad Lukem Littlerem nešetřil kritikou a označil chování světové jedničky za nenormální. 

Jiřího Procházku čeká mimořádně náročný duben

Jiří Procházka stojí před jedním z nejnáročnějších týdnů kariéry i osobního života. Už 11. dubna 2026 nastoupí v hlavním zápase UFC 327 proti Carlosi Ulbergovi a bude usilovat o titul v polotěžké váze. Jen o pár dní později navíc očekává narození prvního dítěte. Český bojovník tak půjde do klíčového období pod obrovským tlakem, který ale sám bere i jako silný motor.

Pastrňák a Hronek zapsali asistenci, Vejmelka dovedl Utah k výhře

Čeští hokejisté se v dalším programu NHL znovu výrazně připomněli. David Pastrňák i Filip Hronek si připsali po jedné asistenci, body jejich týmům ale nestačily. O poznání lepší večer prožil brankář Karel Vejmelka, který po nepovedeném úvodu zamkl branku a pomohl Utahu k přesvědčivé výhře 6:2 v Seattlu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama