TenisNovinář urážlivě komentoval ve vysílání vzhled Krejčíkové. Ta se ozvala

Novinář urážlivě komentoval ve vysílání vzhled Krejčíkové. Ta se ozvala

Wimbledonská šampionka Barbora Krejčíková kritizovala „neprofesionální komentář“ amerického novináře, který ve vysílání pronesl poznámku o jejím vzhledu.

Krejčíková tento týden startovala na finále WTA v Rijádu, kde ji v semifinále porazila 6-3 7-5 olympijská vítězka Zheng Qinwen.

Během pátečního přenosu Tennis Channel z této události se novinář Jon Wertheim, zřejmě nevědomky, vyjádřil o čele Krejčíkové. Spustil tak lavinu kritiky na sociálních sítích.

Wertheim uvedl, že jeho komentáře „hluboce lituje“ a že se Krejčíkové omluvil. Kvůli incidentu byl na neurčito stažen z vysílání, uvedl Tennis Channel pro agenturu Reuters.

Je potřeba respekt a profesionalita

„Možná jste slyšeli o nedávných komentářích na Tennis Channel během přenosu z finále WTA, které se zaměřovaly spíše na můj vzhled než na mé výkony,“ napsala osmadvacetiletá Krejčíková na platformě X. „Pro mě jako sportovkyni byl tento typ neprofesionálního komentáře zklamáním.“

„Není to poprvé, co se něco takového ve světě sportu děje. Většinou jsem se rozhodla nevyjadřovat, ale myslím, že je načase zabývat se potřebou respektu a profesionality ve sportovních médiích.“

„Tyto momenty odvádějí pozornost od skutečné podstaty sportu a od oddanosti, kterou všichni sportovci přinášejí na hřiště.“

Nevěděl, že se vysílá

V nedělním prohlášení Wertheim uvedl, že komentář pronesl při zkoušce, která byla „nedopatřením“ odvysílána.

„Během pátečního pořadu ve studiu Tennis Channel jsem mimo vysílání pronesl několik hluboce politováníhodných poznámek. Uznávám to. Omlouvám se za ně. Hráčku jsem okamžitě oslovil a omluvil se jí,“ uvedl na platformě X.

„Co se stalo? Do pořadu jsem se zapojil prostřednictvím Zoomu. Při zkoušce nám ukázali grafiku hráčky během zápasu. Ukazovala ji v úhlu, který přehnaně zvýrazňoval její čelo.“

„O několik okamžiků později mi bylo řečeno, abych si upravil záběr na Zoomu. Podíval jsem se na nízký úhel kamery a zažertoval jsem, že díky tomu se mé čelo podobá fotografii dotyčné hráčky.“

„Uvědomuji si, že já tu nejsem oběť. Nebylo to ani profesionální, ani laskavé, ani to neodráželo člověka, kterým se snažím být. Jsem za to zodpovědný. Je mi to líto.“

Nejčtenější tento týden

Tenisté na Wimbledonu ukončí protest, obnoví kontakt s médii

Nejlepší světoví tenisté po víkendových jednáních s pořadateli Wimbledonu ukončí protest proti médiím. Sporné otázky kolem rozdělování peněz a postavení hráčů ale zůstávají otevřené a jednání budou pokračovat i po skončení turnaje.

George Russell znovu útočí na titul. Po vítězství v Rakousku přiznal, že si sáhl na dno

Ještě před několika týdny ztrácel George Russell na týmového kolegu Kimiho Antonelliho propastných 68 bodů a přiznával, že prožívá jedno z nejtěžších období své kariéry. Po triumfu na Velké ceně Rakouska je ale zpět ve hře o titul mistra světa formule 1 a do další části sezony hledí s novou dávkou sebevědomí.

Manuel v Paříži znovu posunula osobní rekord a vládne Evropě

Lurdes Gloria Manuel pokračuje ve skvělé sezoně. Na mítinku Diamantové ligy v Paříži doběhla podruhé, znovu si výrazně vylepšila osobní rekord a časem 49,37 sekundy se zařadila na čtvrté místo letošních světových tabulek. Rychlejší letos nebyla žádná evropská čtvrtkařka.

Šok pro domácí fanoušky. Emma Raducanu kvůli zranění odstoupila z Wimbledonu

Velká rána pro britský tenis i samotný Wimbledon. Emma Raducanu se jen několik hodin před svým úvodním zápasem odhlásila z turnaje. Lékaři u domácí jedničky odhalili únavovou zlomeninu pravé nohy, která jí nedovolí nastoupit před domácím publikem.

Ronaldinho se vrací na trávník, jeho novým klubem je Ravenna

Brazilská legenda Ronaldinho se stala hráčem italské Ravenny a zároveň vstoupila do projektu klubu jako jeho spolumajitel. Šestačtyřicetiletý bývalý vítěz Zlatého míče potvrdil, že by měl nastoupit alespoň do jednoho soutěžního zápasu. Kdy přesně se tak stane, zatím není jasné, zájem fanoušků je ale obrovský.

Krpálek získal na Grand Prix v Číně bronz

Lukáš Krpálek potvrdil na Grand Prix v čínském Čching taou dobrou formu a vybojoval bronzovou medaili v kategorii nad 100 kilogramů. Český judista zvládl tři ze čtyř zápasů a napravil dojem z předchozího turnaje v Ulánbátaru, kde skončil těsně pod stupni vítězů.

Chelsea chce přivést Xhaku zpět do Londýna

Chelsea pracuje na přestupu, který by v Premier League vyvolal pořádný rozruch. Londýnský klub se zajímá o Granita Xhaku, bývalého kapitána Arsenalu a současného lídra Sunderlandu. Švýcarský záložník má být s Chelsea ústně domluvený na podmínkách smlouvy, hotovo ale zdaleka není.

Jedničkou draftu NHL se stal Gavin McKenna, Novotný míří do Vancouveru

Kanadský útočník Gavin McKenna naplnil očekávání a jako první hráč letošního draftu NHL zamířil do Toronta. Český hokej měl v úvodním kole jediného zástupce. Útočníka Adama Novotného si z 24. místa vybral Vancouver, který po něm sáhl při své druhé volbě v prvním kole.

Wimbledon v ohrožení? Emma Raducanu vynechala trénink, start britské hvězdy je nejistý

Domácí fanoušci mají důvod k obavám. Emma Raducanu několik dní před startem Wimbledonu vynechala plánovaný trénink a stále se potýká se zraněním pravé nohy. Času na návrat do plné kondice rychle ubývá a nad účastí bývalé vítězky US Open se vznáší stále větší otazník.

David Kozma před Štvanicí vyzval Christiana Eckerlina a myslí na další titul

David Kozma se po únorovém návratu na vítěznou vlnu znovu hlásí o velké zápasy. Ještě před duelem s Davidem Zawadou na pražské Štvanici veřejně vyzval Christiana Eckerlina a dal jasně najevo, že by rád bojoval o speciální titul krále Německa na stadionovém turnaji ve Frankfurtu.

Mercedes mění pravidla hry. Antonelli s Russellem dostali jasný pokyn kvůli Hamiltonovi

Souboj o titul mistra světa Formule 1 začíná nabírat nové obrátky. Mercedes před Velkou cenou Rakouska přiznal, že jeho jezdci Kimi Antonelli a George Russell už nebudou za všech okolností bojovat jeden proti druhému. Důvodem je sílící konkurence v čele šampionátu, především Lewis Hamilton, který se po rozpačitém úvodu sezony dostává zpět do špičkové formy.

Tyson Fury vs. Anthony Joshua zůstává na britské půdě. Přesun do Las Vegas není bez nové dohody možný

Spekulace o dějišti boxerského megazápasu nabírají na síle. Anthony Joshua a Tyson Fury mají podle smlouvy nastoupit ve Velké Británii, jenže stále častěji se skloňuje i Las Vegas. Promotér Eddie Hearn nyní vysvětlil, proč přesun není tak jednoduchý.

Nečas poprvé ovládl Zlatou hokejku a ukončil vládu Pastrňáka

Martin Nečas získal za sezonu 2025 až 2026 poprvé v kariéře Zlatou hokejku pro nejlepšího českého hokejistu. Útočník Colorada Avalanche v tradiční anketě předčil Davida Pastrňáka i Tomáše Hertla a ukončil tak tříletou dominanci bostonské hvězdy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama