FotbalNová éra Sparty začala remízou. Nechci hledat výmluvy, zdůrazňuje trenér Priske

Nová éra Sparty začala remízou. Nechci hledat výmluvy, zdůrazňuje trenér Priske

Příprava je minulostí, přátelské zápasy zmizely v propadlišti dějin. Pražská Sparta včera zahájila úvodním duelem s Vikingem novou sezonu a zároveň také novou éru. Tu, kterou bude z pozice hlavního trenéra řídit dánský lodivod Brian Priske. Spokojenost po prvním zápase? S největší pravděpodobností ne.

Jako třetí nejlepší tým loňské sezony FORTUNA:LIGY dostala Sparta spolu s Plzní, Slavií a Slováckem možnost zahrát si o postup do evropských pohárů. Do 2. předkola Evropské konferenční ligy jí byl nalosován soupeř z Norska, Viking Stavanger. Sparta už má za sebou první domácí zápas a podle představ nedopadl.

Letenští nedokázali prolomit obranu soupeře a s Nory jen remizovali bez branek. Na severu Evropy mluví o parádní práci Vikingu, silné obraně a vynikající výchozí pozici pro odvetu, která se bude hrát už za týden. Tamní média také vyzdvihují výhodu Norů v tom směru, že už v zemi liga začala.

Nový kouč Sparty Brian Priske se ale na nic takového vymlouvat nechce. „Nechci hledat výmluvy, nic takového. Je to prostě fakt, naše soutěž ještě nezačala. Je také fakt, že Viking už má v nohou řadu zápasů, takže jsou sehraní. My jsme spolu zatím jen 5 týdnů, mohou nastat situace, které nebudou zcela jasné,“ nechal se slyšet po zápase.

Zatím je spokojený

Přístup bude klíčem, stejně tak i zužitkování zkušeností z tréninkového hřiště a přípravy, ve které Sparta třikrát vyhrála, nad chorvatskou Rijekou, Opavou a Duklou, remizovala s maďarským Paks a prohrála s rakouským Wolfsbergem. Priske říká, že už v úvodním duelu proti Vikingu dobré věci viděl.

„Jsme spokojení. Mám radost, jak se nám podařilo přípravu zužitkovat. Hráči se adaptovali vcelku dobře. Rychle jsme zjistili, že je musíme posunout. Chce to čas, aby se každý z hráčů dostal na požadovanou úroveň. Z dat ovšem plyne, že se tým zlepšuje a drží nastavený kurz,“ tvrdí Dán.

Druhá šance není. Pokud chce Sparta před norský celek přejít, musí v odvetě potvrdit kvalitu. „Musíme vyhrát a postoupit do dalšího předkola, což je samozřejmě i naším cílem. Uvědomujeme si, že není žádná druhá šance,“ doplnil nový trenér pražské Sparty. Jeho tým sehraje odvetu za týden.

Nejčtenější tento týden

Lando Norris po dvou výhrách krotí očekávání. Na boj o titul stále nemá dost dobré auto

Lando Norris ovládl druhou Velkou cenu v řadě a McLaren se po slabším úvodu sezony výrazně přiblížil špičce. Britský pilot ale odmítá předčasné řeči o útoku na mistrovský titul. Podle něj má monopost stále slabiny, které mohou být na některých tratích rozhodující.

Washingtonem poprvé burácely vozy IndyCar. Závod odstartoval prezident Trump

Americká metropole zažila neobvyklou podívanou. Vozy IndyCar se poprvé prohnaly ulicemi Washingtonu kolem Kapitolu, National Mallu i známých muzeí. Závod Freedom 250 Grand Prix uzavřel sérii letních akcí k 250. výročí Spojených států a osobně ho odstartoval prezident Donald Trump.

Manchester City se dohodl na příchodu Bouaddiho. Za teenagera může dát 100 milionů eur

Manchester City se dohodl s Lille na přestupu osmnáctiletého marockého záložníka Ayyouba Bouaddiho. Anglický klub má zaplatit 95 milionů eur a dalších pět milionů může přidat na bonusech. Transfer ještě není oficiálně dokončený, hráče čeká zdravotní prohlídka a podpis smlouvy.

Verstappen havaroval hned v prvním kole domácí Grand Prix

Domácí Velká cena Nizozemska skončila pro Maxe Verstappena prakticky dřív, než začala. Čtyřnásobný mistr světa nezvládl závěr prvního kola na vlhké trati v Zandvoortu, tvrdě narazil do bariér a ze závodu odstoupil. Nehoda vedla k přerušení závodu červenou vlajkou, Verstappen ale vyvázl bez zranění.

Bayern přetlačil Dortmund a podvanácté získal německý Superpohár

Bayern Mnichov přidal do své sbírky další trofej. V německém Superpoháru zvítězil na hřišti Borussie Dortmund 2:1 a soutěž ovládl už podvanácté. O náskoku hostů rozhodli v prvním poločase Nathaniel Brown a Michael Olise. Dortmund po přestávce snížil zásluhou Fábia Silvy, na vyrovnání už ale nedosáhl.

Nosková s Bouzkovou ovládly čtyřhru v Cincinnati

Linda Nosková a Marie Bouzková slaví společný úspěch na turnaji v Cincinnati. České tenistky ve finále čtyřhry jasně přehrály Magali Kempen a Alexandra Panova 6:1 a 6:2. Soupeřkám dovolily jen krátce pomýšlet na zdramatizování zápasu a po hodině hry získaly titul.

České volejbalistky smetly Rakousko a na domácím ME dál neztratily ani bod

České volejbalistky pokračují na mistrovství Evropy v Brně bez zaváhání. Po úvodním vítězství nad Řeckem si poradily také s Rakouskem. Favoritky zvítězily 3:0 po setech 25:16, 25:17 a 25:17. Po dvou zápasech tak mají ve skupině B plný počet šesti bodů. V neděli je čeká výrazně těžší prověrka proti Srbsku.

Russell ovládl sprint v Zandvoortu, Norris si vyjel pole position

George Russell proměnil první místo na startu ve vítězství ve sprintu Velké ceny Nizozemska. Pilot Mercedesu porazil Charlese Leclerca a Landa Norrise. Úřadující mistr světa si ale spravil chuť v následné kvalifikaci. Norris získal pole position pro nedělní závod, když těsně zdolal Russella.

České volejbalistky zvládly vstup do domácího ME, dnes vyzvou Rakousko

České volejbalistky zvládly první krok na domácím mistrovství Evropy. V Brně porazily Řecko 3:1 po setech 25:14, 23:25, 25:15 a 25:20. Před více než 3500 diváky zazářila především Monika Brancuská s 23 body. Češky tak získaly do tabulky skupiny B první tři body. V sobotu je čeká Rakousko, v neděli pak silné Srbsko.

Bejlek sahá po životním úspěchu! Keys udolala ve třech setech, teď vyzve Gauff

Sára Bejlek prožívá v Cincinnati nejlepší turnaj dosavadní kariéry. Dvacetiletá Češka ve čtvrtfinále udolala domácí Madison Keys 3:6, 6:4, 7:6 a poprvé postoupila do semifinále turnaje WTA 1000. Po skalpu světové jedničky Aryny Sabalenky tak vyřadila další velké jméno. Nyní ji čeká světová čtyřka Coco Gauff.

Jones po 16 letech opouští Liverpool. Anglický záložník přestoupil do Interu

Curtis Jones mění po dlouhých letech působiště. Pětadvacetiletý anglický záložník přestoupil z Liverpoolu do Interu Milán, kde podepsal smlouvu až do léta 2031. Hodnota transferu se má pohybovat kolem 30 milionů liber.

Alaphilippe ukončil kariéru. Dvojnásobný mistr světa končí ve 34 letech

Francouzský cyklista Julian Alaphilippe ve 34 letech ukončil profesionální kariéru. Dvojnásobný mistr světa se rozhodl skončit s okamžitou platností, přestože měl s týmem smlouvu ještě na příští sezonu. Posledním závodem jednoho z nejvýraznějších jezdců své generace tak zůstala letošní Tour de France.

Paredes má stopku na 10 zápasů. Padly tvrdé tresty za potyčku po finále mistrovství světa

Argentinská reprezentace dostala tvrdé tresty za chaos po finále mistrovství světa proti Španělsku. Leandro Paredes si nezahraje deset mezistátních utkání, Nahuel Molina sedm a argentinská asociace zaplatí pokutu 321 tisíc dolarů. FIFA řešila nejen potyčky po závěrečném hvizdu, ale také politický transparent a diskriminační projevy fanoušků.

Světová jednička Sinner se kvůli zranění odhlásil z US Open

Tenisové US Open přišlo krátce před startem o světovou jedničku. Jannik Sinner se kvůli problémům s pravým kolenem z turnaje odhlásil. Pětadvacetiletý Ital nehraje od červencového Wimbledonu a návrat na kurt musí znovu odložit. V New Yorku přitom v roce 2024 získal svůj druhý grandslamový titul.

Antonelli ovládl jediný trénink v Zandvoortu

Kimi Antonelli vstoupil do druhé poloviny sezony formule 1 nejrychlejším časem jediného volného tréninku před Velkou cenou Nizozemska. Lídr šampionátu porazil na okruhu v Zandvoortu Lando Norrise i týmového kolegu George Russella. Max Verstappen na domácí trati zaostal.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama