TenisNosková nedala bývalé jedničce šanci. V Lyonu bude hrát o čtvrtfinále

Nosková nedala bývalé jedničce šanci. V Lyonu bude hrát o čtvrtfinále

Na Australian Open sice žádný velký úspěch neprožila, i tak ale potvrzuje, že se jí v posledních týdnech a měsících daří více než dobře. Linda Nosková předvádí vynikající tenis, možná vůbec nejlepší ve své kariéře. A jasně to potvrdila také na turnaji ve francouzském Lyonu, kde se přes světovou jedničku probila do osmifinále.

Pokud nějaká česká tenistka rozjela nový kalendářní rok ve velké parádě, je to Linda Nosková. Česká tenistka se na úvod tenisové sezony představila na turnaji v Adelaide, kde překvapivě dokráčela až do finále. Tam sice padla s Běloruskou Sabalenkovou, i tak si ale zajistila velký posun žebříčkem směrem vzhůru.

Doufala, že si formu přenese také na Australian Open. První grandslamový turnaj sezony ale pro ni skončil ještě dříve, než vůbec začal. Nosková nastoupila do kvalifikace jako druhá nasazená hráčka, hned v prvním kole ale byla nad její síly Kanaďanka Sebová, která jí vystavila stopku. Divokou kartu Nosková nedostala, na hlavní turnaj tak nepostoupila.

Kvalifikace jí čekala také v Lyonu, tentokrát ale byla česká talentovaná tenistka úspěšnější. Porazila domácí Francouzku Rouvroyovou, potom ve dvou setech také Kužmovou ze Slovenska. A tak postoupila do turnaje. V prvním kole jí nečekal snadný úkol, bývalý světová jednička Garbine Muguruzaová.

Končit určitě nechce

Kralovala žebříčku WTA, teď ale Španělka úplně povedené období neprožívá. Patří jí až 82. místo, zatímco Noskové 56. A podle toho vypadal také první set, ve kterém Češka zvítězila 6:1 a svou soupeřku vyprovodila z kurtu po 25 minutách. Druhý set už byl o něco vyrovnanější, opět z něj ale vyšla jako vítězka Nosková.

Přestože Muguruzaová vedla po třech sadách 3:0 a vypadalo to, že se chce do zápasu vrátit se vším všudy. Nosková ale znovu zapnula, v klíčové šesté sadě odvrátila pět brejků a nakonec proměnila první mečbol a ovládla druhý set v poměru 6:4. V další fázi turnaj v Lyonu se porve o místo ve čtvrtfinále s šestou nasazenou Majar Šarífovou z Egypta.

Ta na Australian Open hrála, hned v prvním kole ale vypadla s Polkou Linettovou.

Nejčtenější tento týden

Všichni zbývající jezdci Tour de France podstoupili antidopingové krevní testy

Všech 166 cyklistů, kteří zůstávají na letošní Tour de France, muselo během volného dne odevzdat krevní vzorek. Mezinárodní testovací agentura tím rozšířila kontroly biologického pasu. Pozornost ale dál budí hlavně noční testování, které některým jezdcům narušilo spánek a regeneraci.

Anthony Joshua to nebude mít jednouché. Prenga může šokovat jako Ruiz, tvrdí jeho sparingpartner

Anthony Joshua je před sobotním duelem s Kristianem Prengou jasným favoritem. Přesto se objevují hlasy, že britského boxera může čekat nepříjemné překvapení. Sparingpartner albánského boxera Brandon Moore věří, že Prenga má šanci zopakovat senzaci, kterou v roce 2019 předvedl Andy Ruiz.

Krejčí a Beková získali na mistrovství světa stříbro v časovce kayakcrossu

Čeští vodní slalomáři Jakub Krejčí a Kateřina Beková vstoupili do mistrovství světa v americkém Oklahoma City ziskem stříbrných medailí v časovce kayakcrossu. Oba navíc potvrdili výbornou formu před hlavní částí šampionátu a vybojovali si výhodnou pozici pro sobotní vyřazovací závody.

Zemřela legenda Newcastlu, Liverpoolu a anglické reprezentace Kevin Keegan

Ve věku 75 let zemřel Kevin Keegan, jedna z nejvýraznějších postav anglického fotbalu. Bývalý kapitán i trenér reprezentace podlehl rakovině, kterou mu lékaři diagnostikovali v pokročilém stadiu. Během kariéry získal dva Zlaté míče, slavil velké úspěchy s Liverpoolem a nesmazatelně se zapsal také do historie Newcastlu.

Drama v boxech Ferrari. Lewis Hamilton nechtěně srazil mechanika, tým tvrdě zaplatil

Velká cena Belgie přinesla dramatický okamžik i mimo samotný souboj na trati. Lewis Hamilton během zastávky v boxech nechtěně narazil do mechanika Ferrari, kterého zasáhl předním kolem svého monopostu. Incident se naštěstí obešel bez zranění, přesto komisaři udělili italské stáji vysokou pokutu. Sedminásobný mistr světa po závodě přiznal, že se v první chvíli obával toho nejhoršího.

Evenepoel ovládl horskou etapu Tour de France, Vingegaard po pádu odstoupil

Remco Evenepoel vyhrál patnáctou etapu Tour de France a v přímém souboji porazil Tadeje Pogačara i Isaaca del Tora. Belgický cyklista se navíc posunul na druhé místo průběžného pořadí, protože dosavadní vicelídr Jonas Vingegaard po tvrdém pádu závod předčasně ukončil. Pogačar si před volným dnem upevnil vedení a výrazně se přiblížil pátému celkovému triumfu.

Antonelli zvládl drama ve Spa a bere další triumf

Andrea Kimi Antonelli potvrdil skvělou formu a vyhrál Velkou cenu Belgie. Devatenáctiletý pilot Mercedesu si připsal už šesté vítězství v letošní sezoně a upevnil první místo v průběžném pořadí mistrovství světa. Ve Spa Francorchamps porazil Charlese Leclerca z Ferrari, třetí skončil Max Verstappen. Závod výrazně ovlivnily dva režimy virtuálního safety caru i kolize George Russella s Lewisem Hamiltonem hned po startu.

Antidopingová kontrola připravila Pogačara před etapou o spánek

Tadej Pogačar strávil noc před patnáctou etapou Tour de France výrazně jinak, než by si vedoucí jezdec závodu představoval. Kolem páté hodiny ráno ho v hotelu probudila antidopingová kontrola. Slovinský cyklista po testu už neusnul a podle vlastních slov odpočíval pouze čtyři hodiny.

Sami Pajari vyhrál Estonskou rallye a slaví první triumf ve WRC

Sami Pajari získal v Estonsku první vítězství v mistrovství světa v rallye. Čtyřiadvacetiletý finský jezdec Toyoty vedl soutěž od první rychlostní zkoušky až do cíle a svého týmového kolegu Olivera Solberga porazil o 19,5 sekundy. Třetí skončil Adrien Fourmaux z Hyundaie se ztrátou 53,8 sekundy.

Pogačar ovládl horskou etapu a výrazně navýšil vedení na Tour de France

Tadej Pogačar potvrdil roli největšího favorita letošní Tour de France. Ve 14. etapě zaútočil v závěrečném stoupání, do cíle dorazil osamoceně a připsal si už čtvrté etapové vítězství v tomto ročníku. V průběžném pořadí navíc navýšil svůj náskok před Jonasem Vingegaardem na čtyři a půl minuty.

Antonelli ovládl kvalifikaci ve Spa před Verstappenem

Andrea Kimi Antonelli vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Belgie formule 1. Devatenáctiletý jezdec Mercedesu zajel na okruhu Spa-Francorchamps čas 1:44,361 a porazil Maxe Verstappena o 317 tisícin sekundy. Třetí skončil Lando Norris, kvůli trestu za výměnu části pohonné jednotky však do závodu odstartuje až z dvanáctého místa.

Schmid ovládl nejdelší etapu Tour de France a slavil životní triumf

Švýcarský cyklista Mauro Schmid vyhrál třináctou etapu Tour de France, která byla se svými 205,8 kilometru nejdelší v letošním ročníku. O vítězství rozhodl až závěrečný sprint s Kolumbijcem Haroldem Tejadou. Favorité na celkové pořadí dorazili do cíle s výraznou ztrátou a Tadej Pogačar bez problémů udržel žlutý trikot.

Harlem Eubank cítí životní šanci. Výhra nad Papotem mu může otevřít cestu k boji o titul mistra světa

Harlem Eubank stojí před jedním z nejdůležitějších zápasů své kariéry. Pokud v sobotu na londýnské Copper Box Areně porazí zkušeného Francouze Davida Papota, mohl by se výrazně přiblížit titulové šanci organizace IBF. Britský boxer věří, že právě tento duel rozhodne o jeho další budoucnosti.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama