Více
  23 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022

  Nikdo jí nevěřil, ale pak všem vytřela zrak. Jsme banda válečníků, říká kapitán Hejda

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vyvrcholení letošní sezony FORTUNA:LIGY je na programu až v neděli, Plzeň však může do zápasu s Baníkem vstupovat s čistou hlavou. Po včerejší remíze Slavie a své vlastní výhře na půdě Hradce slaví Viktoria zisk historicky šestého titulu v klubové historii. Titulu, který na západě Čech nečekal ani ten největší optimista.

  Roky, kdy hrála Plzeň evropské poháry, v Lize mistrů narazila na Real Madrid nebo AC Milán, jsou dávno pryč. Během celé letošní sezony se Viktoria potýkala s problémy, jak finančními, tak zdravotními. Hráči mizeli ze zápasových soupisek jako na běžícím pásu, Plzeň řešila jiné věci než fotbal.

  https://twitter.com/SportsNews24CZ/status/1524479927843704832

  I proto je zisk titulu tak sladký. „Tohle předčilo všechno, protože to bylo hrozně nečekané. Měli jsme napříč sezonou spoustu zraněných hráčů a i když byly některé zápasy upachtěné, tak jsme je vyhrávali,“ řekl pro klubový web trenér ­Michal Bílek.

  Jeho družina prohrála v lize naposledy 31. října, kdy dohrávala zápas se třemi červenými kartami a ze slávistického Edenu odjížděla s porážkou 0:2. Od té doby se veze na vlně remíz a výher, která skončila až ziskem titulu. Pro kouče Bílka, který už vyhrál titul jako trenér se Spartou, jde o něco nečekaného.

  Oslavy hodné šestinásobných mistrů

  Po vítězném zápase v Hradci slavili plzeňští fotbalisté v kabině, pak po cestě domů, dnes ráno je pak vítalo hlavní město Plzeňského kraje. Fotbalisté navázali na úspěchy z minulých let a ukončili tříletou nadvládu pražské Slavie v české nejvyšší fotbalové soutěži.

  „Jsme banda válečníků. Nikdo nám nevěřil, od začátku jsme byli zaškatulkovaní, že budeme rádi jen za poháry, počítalo se jen se Slavií a se Spartou, ale teď jsme tady a jdeme slavit,“ říkal po včerejším zápase s Hradcem kapitán vítězného týmu Lukáš Hejda.

  Jaké jsou klíče k úspěchu? Silná mentalita, detailní rozbory soupeře v podání kouč Bílka, ale také efekt Jean-David Beauguel. Francouzský snajpr je s 18 góly nejlepším střelcem ligy a zejména jeho zásluhou může Plzeň slavit. Mluví se o tom, že by měl po sezoně odejít pryč, už teď je ale jasné, že bude republiku opouštět jako mistrovský hrdina.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  1 komentář

  1. Banda válečníků, jak říká Hejda, ale s charakterem chlapů se zlatým srdcem, co ten mistrovský titul vyválčili s třetinovým rozpočtem oproti Slavii, či Spartě. A to je ten důvod závisti a pomluv, ze strany “ expertů na fotbal „, kteří tu Viktorku a hráče pomlouvají a dehonestují.

  Comments are closed.