FotbalNeymar znovu v kurzu. Chce vyzkoušet Premier League, o jeho služby se...

Neymar znovu v kurzu. Chce vyzkoušet Premier League, o jeho služby se zajímají tři kluby

Když v roce 2017 přestupoval útočník Neymar z Barcelony do Paříže, šlo o naprostou bombu. Jeho transfer dodnes platí za ten největší, který kdy byl ve fotbalové historii k vidění. Předpokládá se, že tehdejších 222 milionů eur už za Brazilce nikdo nevysází, i tak se ale v souvislosti s ním znovu mluví o přesunu.

Technicky obdařený Brazilec se před pěti lety stal symbolem nové éry Paris Saint-Germain. Člen úderné barcelonské trojky Neymar, Messi a Suárez podepsal smlouvu v hlavním městě Francie, angažmá se ale podle představ spíše nepodařilo. Neymar laboruje s častými zraněními, která mu způsobují ve velké většině zákeřní protihráči.

Bývalý hráč Santosu už před několika lety spřádal plány na útěk. Snažil se přesvědčit vedení klubu, aby přijalo nabídku na comeback do Barcelony, o ničem takovém ale bohatí majitelé nechtěli ani slyšet. Neymar zůstal, vyhrával trofeje, spolu s Messim a Mbappém rozzářil celou uplynulou mistrovskou sezonu. Choutky na změnu adresy ho ale nepřešly.

O Neymara, kterému bude příští rok v únoru už 31 let, je stále zájem. Což jasně dokazují anglické kluby, na jejichž seznamech vysněných posil brazilský šikula figuruje. Sám Neymar se už v roce 2018 nechal slyšet, že by si Premier League jednoho dne moc rád zahrál. „Každý velký hráč by si aspoň jednou měl zahrát v Premier League,“ řekl.

Sen by se mu teď mohl splnit. Smlouvu v PSG má sice platnou až do roku 2025, to mu ale ve změně dresu nijak nebrání. V řadě stojí jako největší zájemce nový majitel Chelsea Todd Boehly, který prý hodlá kouči Thomasi Tuchelovi dát na posily přes 200 milionů.

Boss Paříže chce od Neymara sto procent

Na otázky ohledně odchodu Neymara už se stihl vyjádřit také prezident pařížského klubu Násir Al-Chelajfí. „Co si myslím o možném odchodu Neymara v době tohoto letního přestupového období? Můžu vám říct jen to, že od svých hráčů toho očekáváme určitě víc v porovnaní s tím, co ukázali v minulé sezóně. Musí jít do každého zápasu na sto procent,“ nechal se slyšet pro deník Express.

Očekávání Paříže zejména v milionářské Lize mistrů, kterou klub stále nevyhrál, by odchod Neymara nijak neposílil. Naopak u konkurentů ano. Kromě Chelsea se zajímá o Brazilcovy služby také bohatý Newcastle a samozřejmě také Manchester United. U něj je však mínusem, že Ligu mistrů hrát nebude.

Nejčtenější tento týden

Luxus za miliony. VIP vstupenky na UFC v Bílém domě mají stát přes 30 milionů korun

Historicky první profesionální sportovní akce v areálu Bílého domu bude mimořádná nejen svým prostředím, ale i cenami. Za nejluxusnější balíčky na galavečer UFC Freedom 250 mají fanoušci zaplatit částku, za kterou by si mohli pořídit luxusní vilu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře ve Vegas

Lukáš Dostál prožil další silný večer v play off NHL. Český brankář chytil 21 střel a pomohl Anaheimu k výhře 3:1 na ledě Vegas. O čisté konto přišel až šest sekund před koncem. Montreal s Jakubem Dobešem naopak padl v Buffalu 2:4.

Gianni Infantino podráždil fanoušky. Za lístek za 50 milionů vám osobně donese hot dog i colu

Ceny vstupenek na fotbalové mistrovství světa dál budí emoce. Prezident FIFA Gianni Infantino nyní rozvířil debatu dalším výrokem, když prohlásil, že fanouškovi, který zaplatí miliony za finálový lístek, osobně přinese občerstvení.

České trio slaví v Římě postup do druhého kola

Český tenis má na antuce v Římě tři další postupující. Vít Kopřiva, Kateřina Siniaková a Tereza Valentová zvládli vstup do turnaje ve dvou setech. Naopak Sára Bejlek končí po porážce s Laurou Siegemund.

Nečas pomohl Coloradu k další výhře nad Minnesotou

Martin Nečas prožil nejlepší večer v letošním play off NHL. Český útočník otevřel skóre, přidal asistenci a výrazně pomohl Coloradu k domácí výhře 5:2 nad Minnesotou. Avalanche vedou v sérii druhého kola už 2:0 a v letošní vyřazovací části stále nepoznali porážku.

Arsenal je po dvaceti letech ve finále Ligy mistrů

Arsenal zvládl semifinále Ligy mistrů a vrací se mezi evropskou elitu. Londýnský klub porazil Atlético Madrid 1:0 a po výsledku 2:1 z obou zápasů slaví postup do finále. Rozhodl Bukayo Saka jediným gólem, který přišel těsně před přestávkou.

O účast na londýnském maratonu 2027 se uchází rekordních 1,3 milionu lidí

Zájem o londýnský maraton dál roste a láme rekordy. Do losování pro ročník 2027 se přihlásilo přes 1,33 milionu lidí. Organizátoři tak hlásí historicky nejvyšší číslo a potvrzují, že závod patří k nejžádanějším na světě.

Francis Ngannou si brousí zuby na Paula. Zároveň také tipnul vítěze bitvy Fury vs. Joshua

Francis Ngannou znovu míchá kartami světa bojových umění. Po návratu do MMA připustil, že ho láká boxerský souboj s Jakem Paulem. A rozhodně nešetří sebevědomím. Vedle toho přidal i svůj pohled na dlouho očekávaný střet Furyho s Joshuou.

Max Verstappen opět ožil, Isack Hadjar v Miami havaroval 

Zatímco Max Verstappen po slabším úvodu sezony znovu našel ztracené tempo a přiblížil se špičce, jeho týmový kolega Isack Hadjar v Miami tvrdě narazil. Jeden víkend, dva zcela odlišné příběhy v barvách Red Bullu.

Vladař držel Flyers nad vodou, Carolina přesto znovu vyhrála

Philadelphia měla zápas v Carolině výborně rozehraný. Rychle vedla o dvě branky a Daniel Vladař ji dlouho držel ve hře skvělým výkonem. Český brankář pochytal 40 střel, jenže Hurricanes znovu našli cestu k vítězství. O triumfu 3:2 rozhodl v prodloužení Taylor Hall.

Zraněný Chmelař chybí v nominaci na Švédské hry

Česká hokejová reprezentace musí krátce po oznámení nominace na Švédské hry řešit první vynucenou změnu. Z kádru kvůli zranění vypadl útočník Jaroslav Chmelař, kterého na soupisce nahradí Kristian Reichel z Mannheimu.

Miami odhalilo slabinu McLarenu. Lando Norris přišel o vítězství kvůli strategii

Lando Norris měl Velkou cenu Miami pevně ve svých rukou, ale rozhodující moment při zastávkách v boxech ho připravil o triumf. Britský jezdec tak místo oslav odjíždí s pocitem promarněné šance, která byla až bolestně blízko.

Jannik Sinner jasně dominuje. V Madridu smetl Zvereva a píše vlastní kapitolu tenisových dějin

Italský tenista Jannik Sinner předvedl ve finále madridského Masters výkon, který budí respekt i obavy soupeřů. Alexandera Zvereva porazil za necelou hodinu a připsal si pátý titul Masters 1000 v řadě. Dominance, jaká se na okruhu ATP nevidí často.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama