15.2 C
    Pátek 26. dubna 2024

Nevyšlo to. Češky v Praze nestačily na Švýcarky a na Billie Jean King Cupu končí

Čtvrteční večer nepřinesl českým tenistkám příliš radosti. V klíčovém souboji o postup do semifinále sice vedly 1:0 na zápasy, jenže švýcarská opora Belinda Bencicova poté zazářila ve dvouhře i čtyřhře a nasměřovala svůj tým k postupu.

Vstup do úvodního utkání neměla Markéta Vondroušová příliš dobrý. Proti Viktoriji Golubicové rychle prohrávala a za stavu 1:4 dokonce musela odvracet tři brejkboly. Povedlo se jí to, získala momentum utkání a sedmnácti body v řadě zvítězila poměrem 6:4 na gamy.

Ve druhém setu už kralovala a po vítězném voleji, který soupeřka neměla šanci doběhnout, se radovala z druhého vítězství v týmové soutěži. „Na začátku hrála výborně, já taky, ale nestačilo to. Říkala jsem si, že musím vydržet a hrát svou hru. Jsem ráda, že jsem první set otočila. Druhý jsem hrála moc dobře, ale musela jsem si to dohrávat na síti,“ řekla k zápasu Vondroušová.

Na kurt potom nastoupila Barbora Krejčíková, která chtěl odčinit porážku s Němkou Angelique Kerberovou. Úvodní set proti Belinde Bencicové se rozhodoval až v tiebreaku, ve kterém domácí hráčka uhrála jenom dva body.

Česká čtyřhra podruhé nevyhrála

Světové trojce se nedařilo podle jejích představ ani ve druhém setu. Nakonec ho zlomil jeden brejk, který rozhodl o výhře Švýcarky i ve druhém setu. „Zase mi to uteklo o pár míčů, bylo to vyrovnaný a zápas měl velkou kvalitu. Bojovala jsem, ale chyběl mi zase kousíček a mohlo to být jinak,“ uvedla Krejčíková.

O postupujícím do semifinále tak musela rozhodovat až závěrečná čtyřhra. Trenér Petr Pála znovu nasadil dvojici Siniaková – Hradecká a tentokrát se ukázalo, že to nebyl dobrý krok. Švýcarská dvojice Teichmannová s Bencicovou měla po celou dobu zápasu neustále navrch, a nakonec slavila výhru 6:3 a 6:3.

„Nechaly jsme tam všechny všechno. Soupeřky předvedly super výkon a nedaly nám skoro šanci, Naše aktivita nestačila,“ hodnotila Siniaková. Klíčovou postavou se stala Belinda Bencicová, která dokázala zvítězit v obou svých duelech. „Porazila nás skvělá Belinda Bencicová,“ konstatoval kouč českého výběru.