ŠipkyNeuvěřitelné. Luke Littler se snaží přepsat rekord v šipkách 

Neuvěřitelné. Luke Littler se snaží přepsat rekord v šipkách 

Luke Littler, jedna z největších nadějí šipek, se v sobotu ve třetím kole na Alexandra Palace utká s Ianem Whitem. Tento duel bude pro diváky nezapomenutelný. Littler přitom těsně minul svou pátou devítišipkovou hru v letošní sezóně během vítězství nad Ryanem Meiklem.

Sedmnáctiletý Littler je favoritem na zisk svého prvního titulu na mistrovství světa v šipkách, ačkoli mu pomalu dochází čas na to, aby dosáhl na rekord. To musí být skutečně frustrující. Talentovaný mladík, který loni skončil na druhém místě, zahájil svůj letošní turnaj vítězstvím 3:1 nad Meiklem. Během tohoto utkání dokázal v posledním setu zahrát rekordní průměr 140,91 bodu. Ve druhém legu pak těsně minul dvojnásobek 12, který by mu zajistil jeho pátou devítišipkovou hru v letošní sezóně.

Šampion letos zaznamenal devítišipkové hry na turnajích Bahrain Darts Masters, Players Championship 1, Belgian Darts Open a ve finále Premier League. Pokud by přidal pátou, stal by se prvním hráčem v historii PDC, který to dokázal během jediné sezóny.

Tlak se zvyšuje 

„Určitě je to frustrující, ale v dobrém smyslu,“ přiznal Littler pro Sky News. „Jakmile přejdete na trojnásobek 19, vaše oči se rozzáří. Slyšel jsem, jak kamera zaměřuje diváka, který by mohl vyhrát 60 tisíc liber, pokud bych to trefil. Takže se omlouvám, ale zkusím to znovu!“

Littler už letos několikrát minul devítišipkovou hru poslední šipkou, a to během utkání s Lourencem Ilaganem a Jermaine Wattimenou na cestě k vítězství v Grand Slam of Darts v listopadu, kde získal svůj desátý titul PDC roku.

„Ani jsem nepřemýšlel o tom, že bych to zavřel na 51,“ řekl Littler pro Daily Mail. „Během hry byly moje náhozy na krycí hody dobré, ale příště možná zvážím trojnásobek 17.“

Další devítišipková hra na mistrovství?

Martin Schindler a Damon Heta letos na mistrovství světa také těsně minuli pověstnou hru po osmi perfektních hodech, zatímco Christian Kist zaznamenal první devítišipkovou hru turnaje během své prohry 1:3 s Madarsem Razmou.

Kist svým perfektním legem spustil bonusovou kampaň Paddy Power, která zahrnovala odměnu 180 tisíc liber. Německý hráč získal 60 tisíc, stejnou částku obdržela charita Prostate Cancer UK a zbytek šel náhodnému fanouškovi.

Jede se dál 

Littler by se mohl v semifinále utkat s obhájcem titulu Lukem Humphriesem, ale nejprve ho čeká Ian White ve třetím kole. Vítěz tohoto utkání se pak utká buď s Ryanem Joycem, nebo Ryanem Searlem v osmifinále.

Nejčtenější tento týden

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.

Češi jdou v Mexiku do zápasu bez úniku

České fotbalisty čeká na mistrovství světa zápas, ve kterém už nemají prostor na počítání. Po porážce 1:2 s Koreou a remíze 1:1 s Jihoafrickou republikou mají ve skupině jediný bod a proti domácímu Mexiku potřebují zvítězit. Záložník Michal Sadílek ví, že v Aztéckém stadionu půjde o jednu z nejtěžších zkoušek, jakou může reprezentace na šampionátu dostat.

Bouzková má titul z trávy, Viďmanová slaví průlom do stovky

Český ženský tenis zažil povedenou neděli se dvěma výraznými triumfy a jedním zklamáním. Marie Bouzková ovládla turnaj WTA 250 v Nottinghamu, získala čtvrtý titul na hlavním okruhu a poprvé slavila na trávě. Darja Viďmanová ve Figueira da Foz potvrdila životní týden, vyhrála podnik WTA 125 a definitivně se posouvá do elitní stovky žebříčku.

Stanley Cup slavilo s Carolinou v Raleighu přes 150 tisíc fanoušků

Oslavy druhého Stanley Cupu v historii Caroliny Hurricanes přilákaly do centra Raleighu obrovské davy. Podle odhadů dorazilo více než 150 tisíc lidí. Hokejisté si triumf užili při tradičním průvodu městem a následném setkání s fanoušky.

Skotové řeší penalty po porážce s Marokem

Skotsko na mistrovství světa padlo s Marokem 0:1 a po utkání v Bostonu zůstaly hlavním tématem dvě sporné penaltové situace. Tým trenéra Stevea Clarkea cítil, že minimálně jeden zákrok měl skončit pokutovým kopem. Zároveň ale hráči i kouč uznali, že samotné verdikty rozhodčího porážku nevysvětlují.

Chaos v Monaku pokračuje. Mercedes stáhl protest, bitva o Gaslyho pódium ale nekončí

Kontroverze kolem výsledků Velké ceny Monaka Formule 1 ještě zdaleka neskončila. Zatímco Mercedes se rozhodl stáhnout žádost o přezkum výsledků po navrácení třetího místa Pierru Gaslymu, jiné stáje pokračují v právní bitvě. McLaren a Red Bull se obrátily na Mezinárodní odvolací soud FIA, který bude celou kauzu znovu posuzovat.

Kapitán marocké reprezentace Hakimi půjde před soud kvůli obvinění ze znásilnění

Kapitán marocké reprezentace Achraf Hakimi bude ve Francii čelit soudu kvůli obvinění ze znásilnění. Potvrdili to francouzští prokurátoři i odvolací soud. Fotbalista obvinění dlouhodobě odmítá a tvrdí, že se stal terčem útoků kvůli své slávě.

Sparta si na Gudase zřejmě ještě počká

Návrat Radka Gudase do české extraligy zatím nevypadá příliš reálně. Zkušenému obránci sice po sezoně končí smlouva v Anaheimu, podle aktuálních informací však o něj dál stojí kluby NHL. Ve hře navíc figuruje i velmi překvapivá varianta, která by ještě před pár měsíci působila téměř neuvěřitelně.

Joe Joyce vyhlíží odvetu s Duboisem. Nejprve ale musí zvládnout návrat po roce mimo ring

Britský boxer Joe Joyce se po více než roční pauze vrací mezi provazy s jasným cílem: znovu se přiblížit světové špičce. Zkušený boxer otevřeně přiznal, že by rád poměřil síly s úřadujícím šampionem organizace WBO Danielem Duboisem. Než však začne přemýšlet o titulových duelech, čeká ho důležitá zkouška v podobě souboje s neporaženým Artemem Suslenkovem.

Praha a Brno mají být dějištěm hokejového MS 2031

Český hokej udělal další krok směrem k pořádání mistrovství světa v roce 2031. Pokud kandidatura uspěje, zápasy se budou hrát v Praze a nově také v Brně. O konečném pořadateli rozhodne kongres Mezinárodní hokejové federace v květnu příštího roku.

Moses Itauma si projde peklem. Neporažený britský talent vyzve zkušeného Filipa Hrgoviče

Jeden z nejtalentovanějších boxerů těžké váhy současnosti Moses Itauma stojí před dosud nejtěžší výzvou své kariéry. Neporažený Brit se na konci srpna utká v londýnské O2 Areně s chorvatským ranařem Filipem Hrgovičem. Souboj může výrazně napovědět, kdo se v nejbližší době přiblíží titulovým zápasům.

Rob Cross ukončil čekání na titul. Ve Wiganu ovládl Players Championship 22

Bývalý mistr světa Rob Cross se po více než roce dočkal dalšího turnajového triumfu. Na Players Championship 22 ve Wiganu předvedl skvělé výkony, ve finále porazil Nizozemce Maika Kuivenhovena 8:5 a výrazně si přiblížil účast na prestižním World Matchplay.

Paddy Pimblett vyzval McGregora. Po Saint-Denisovi chce megazápas roku, ve hře je i odveta o titul

Paddy Pimblett míří do jednoho z nejdůležitějších zápasů své kariéry, ale už teď přemýšlí o dalších velkých výzvách. Pokud na turnaji UFC 329 porazí Saint-Denise, rád by se ještě letos utkal s Conorem McGregorem. Ve hře je také odveta s novým šampionem lehké váhy Justinem Gaethjem nebo dlouho očekávaný souboj s Iliou Topuriou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama