MotorsportNespokojenost a lukrativní nabídky? Adrian Newey údajně opouští Red Bull

Nespokojenost a lukrativní nabídky? Adrian Newey údajně opouští Red Bull

Přední konstruktér Formule 1 Adrian Newey údajně podle několika důvěryhodných zdrojů zvažuje odchod ze stáje Red Bull Racing. Mluvčí týmu to však popírá.

Britský technický génius údajně v Red Bullu vydělává kolem 10 milionů dolarů ročně. Nyní je však prý frustrován interními konflikty a problémy kolem šéfa týmu Christiana Hornera. Kromě toho je Newey údajně nespokojen se svou rolí v iniciativě Red Bullu týkající se hyperautomobilu RB17.

Paolo Filisetti, dopisovatel listu La Gazzetta, uvedl, že Aston Martin učinil Neweymu lukrativní nabídku. Ta se odhaduje na závratných 100 milionů dolarů. V pátek to uvedl web Sports Mole. To spolu s přetrvávajícími zvěstmi o možném přestupu do Ferrari podpořilo spekulace o Neweyho budoucnosti.

Mluvčí Red Bullu však pro agenturu Agence France-Presse uvedl: „Adrian má smlouvu minimálně do konce roku 2025 a nejsme si vědomi jeho přestupu do jiného týmu.“ Stále se spekuluje o tom, že by se Newey mohl rozhodnout zdržet se jakýchkoli aktivit po celý rok 2025. Dokonce by si mohl vyžádat další rok nucené „zahradní dovolené“ po skončení smlouvy.

Na okruhu Ferrari

Zvěsti kolem Neweyho nedávno ještě zesílily, když byl spatřen na okruhu Ferrari v Mugellu. Šéf týmu Ferrari Frederic Vasseur tyto spekulace s humorem odmítl: „Pokud každý, kdo testuje v Mugellu, podepíše smlouvu s Ferrari, budeme muset koupit autobus, který je k nám přiveze.“

Frans Verschuur, významný nizozemský odborník na motorsport, diskutoval o těchto zvěstech v pořadu F1 aan Tafel. Prohlásil: „Pokud ho Red Bull propustí, ušetří alespoň na mzdách. (Pierre) Wache je člověk, který ve skutečnosti staví auto, ne Newey.“ Verschuur také poznamenal: „Jeho čas už také pominul.“ Načrtl tak paralelu s kariérou Lewise Hamiltona.

Zpráva o Neweyho možném odchodu prý Hornera značně zasáhla, protože Newey je všeobecně považován za jednoho z nejlepších konstruktérů v historii tohoto sportu.

Nejčtenější tento týden

Rytíři Kladno začali s obměnou kádru, končí dva cizinci

Kladno začíná skládat kádr pro novou extraligovou sezonu a první změny už jsou venku. V týmu nepokračují švédský brankář Oscar Dansk a americký obránce Wyatt Wylie. Oba přišli až v průběhu minulého ročníku, teď si ale hledají nové angažmá.

George Russell pod tlakem. Kimi Antonelli mu v Mercedesu nečekaně zatápí

Formule 1 řeší po třech závodech nečekané téma, a to interní souboj v Mercedesu. Zatímco George Russell měl být jasnou jedničkou, devatenáctiletý Kimi Antonelli mu bere body i pozornost a začíná přepisovat očekávaný scénář sezony.

Kučerov dal 400. gól, Tampa ale v Buffalu padla

Nikita Kučerov dosáhl v NHL na další velké jubileum. Ruský útočník vstřelil za Tampu Bay svůj 400. gól, jenže Lightning v důležitém souboji o čelo Atlantické divize prohráli v Buffalu 2:4. Sabres se tak na soupeře bodově dotáhli a dál zůstávají ve hře i o první místo ve Východní konferenci.

Nathan Aspinall znovu na vrcholu. V Mnichově otočil finále a slaví čtvrtý titul z European Tour

Britský šipkař Nathan Aspinall předvedl v Mnichově parádní obrat a ve finále German Darts Grand Prix porazil Dannyho Nopperta 8:5. Výkonem s průměrem přes 100 bodů potvrdil návrat do formy a přidal už čtvrtý triumf na European Tour.

Vydřený obrat a třetí titul, Bouzková uspěla v Bogotě

Marie Bouzková zvládla na antuce v Bogotě těžké finále s Pannou Udvardy a po obratu získala třetí titul na okruhu WTA. Česká tenistka po ztraceném prvním setu změnila hru, přidala na agresivitě a zápas převrátila ve svůj prospěch. Cenný týden pak podtrhl i posun ve světovém žebříčku, kde se vrátila na 24. místo.

Vladař dovedl Philadelphii k cenné výhře, Zacha se trefil po nahrávce Pastrňáka

Philadelphia zvládla důležitý duel s Bostonem a po výhře 2:1 po prodloužení si znovu pomohla v boji o play off. Daniel Vladař inkasoval jen jednou a patřil k hlavním postavám večera. Z českých hráčů se prosadili také Pavel Zacha, David Pastrňák a Jaroslav Chmelař.

Messi dal první gól na novém stadionu, Miami jen remizovalo

Inter Miami otevřelo nový stadion velkým večerem, ale bez velké tečky. Na Nu Stadium s kapacitou 26 tisíc diváků padl historicky první gól domácího klubu z kopačky Lionela Messiho, jenže vítězná premiéra se nekonala. Úřadující šampion MLS proti Austinu dvakrát dotahoval a nakonec bral jen remízu 2:2.

Barcelona vyhrála na Atléticu a po klopýtnutí Realu odskočila v čele ligy

Katalánský celek zvládl těžký večer v Madridu a po vítězství 2:1 navýšil náskok na první příčce už na sedm bodů. Barceloně pomohla i porážka Realu na Mallorce, sama se ale proti Atléticu na body pořádně nadřela. Dlouhou přesilovku nedokázala dlouho proměnit a rozhodnutí přinesla až smolná situace v samém závěru.

Bouzková je v Bogotě ve finále a může získat třetí titul

Marie Bouzková zvládla semifinále v Bogotě bez ztráty setu a po dvou letech si tam znovu zahraje o titul. Česká tenistka potvrdila roli nasazené jedničky, v Kolumbii zatím neprohrála ani jednu sadu a v neděli může vybojovat třetí trofej kariéry. Dobré zprávy přišly i od Sáry Bejlek, která po návratu na kurty znovu vyhrála zápas na okruhu WTA a posune se na nové kariérní maximum.

Nečas rozhodl v Dallasu a Canadiens dál rostou

Martin Nečas zařídil Coloradu cennou výhru 2:0 na ledě Dallasu. V závěru dal vítězný gól a pak ještě připravil pojistku pro Nathana MacKinnona. Do sobotního programu NHL se výrazně zapsal také Jaroslav Chmelař, který skóroval za Rangers. Dařilo se i českým brankářům, Karel Vejmelka pomohl Utahu a Jakub Dobeš zase podpořil rozjetý Montreal.

Vladař pomohl Philadelphii k cenné výhře, Dostál šestkrát inkasoval

Daniel Vladař zvládl důležitý zápas v boji o play off a dovedl Philadelphii k výhře 4:1 na ledě New York Islanders. Český brankář zapsal 21 zákroků a napravil poslední nepovedený start. Naopak Lukáš Dostál prožil těžší večer, při domácí porážce Anaheimu 2:6 se St. Louis pustil šest branek.

Hudáček ocenil přesilovky Třince po výhře nad Vary

Třinečtí hokejisté vstoupili do semifinále extraligy vítězně a po výsledku 3:1 proti Karlovým Varům udělali první krok k postupu. Ocelářům výrazně pomohly přesilovky, které v pravý čas zabraly, i když podle Libora Hudáčka nešlo o nic předem nalajnovaného. Soupeř totiž změnil způsob bránění a domácí museli reagovat za pochodu.

Sáblíková se rozloučí s fanoušky v Praze

Martina Sáblíková uzavře svou mimořádnou kariéru ještě jedním domácím momentem. Po oficiálním konci na ledě v nizozemském Heerenveenu chystá rozlučku i před českými fanoušky. Stane se hlavní tváří červnového festivalu Offseason v pražských Holešovicích.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama