GolfNeskutečný finiš. Jon Rahm slaví titul na Masters, jako čtvrtý Španěl v historii

Neskutečný finiš. Jon Rahm slaví titul na Masters, jako čtvrtý Španěl v historii

Jon Rahm si splnil dětský sen. Vyhrál turnaj turnajů – slavné Masters, a navíc měl pro něj triumf zvláštní kouzlo. Přesně na den by totiž jeho idol Seve Ballesteros slavil 66. narozeniny a k tomu tady v Augustě před 40 lety Masters taky vyhrál.

Rahm je tak čtvrtým Španělem v historii, který si oblékl legendární zelené sako pro vítěze Masters. Před ním to dokázal Seve Ballesteros (1980 a 1983), José María Olazábal (1994 a 1999) a Sergio Garcia (2017).

Přitom ráno před finálovým dnem to na vítězství moc nevypadalo. Španělský golfista přezdívaný Rahmbo ztrácel na lídra Brookse Koepku čtyři rány, před závěrečnou osmnáctkou ještě dvě. Rahm ale předvedl neskutečnou jízdu, a nakonec naopak o čtyři rány vyhrál, před dvojicí Koepka a Mickelson.

Turnaj byl kvůli silnému větru a dešti několikrát přerušen, během finálové neděle musel Rahm odehrát 30 jamek! Osmadvacetiletý golfista ale maratónský den zvládl a je prvním hráčem z Evropy, který vyhrál Masters i US Open. To ovládl v roce 2021 v Torrey Pines. Rahm se díky vítězství v Augustě posunul zpátky na první místo oficiálního světového golfového žebříčku.

„Všichni hráči sníme o takových chvílích a vždycky se snažíme si představit, jaké to bude… Nikdy bych si ale nepomyslel, že budu v okamžiku, kdy vyhraji golfový turnaj, brečet. Byl jsem k tomu na osmnácté jamce hodně blízko. Tohle vítězství znamená hodně pro mě i pro španělský golf. Je to desáté španělské vítězství na majoru, jsem čtvrtým Španělem, který vyhrál Masters. To je prostě neuvěřitelné,“ neskrýval Rahm ohromné nadšení.

Pak se rozpovídal i o svém idolu. Byl to právě Seve Ballesteros, kvůli němuž se dostal ke golfu. V roce 1997 hrál Ryder Cup ve Španělsku a otec Rahma se „zbláznil“ do golfu. A svou vášeň přenesl i na syna. Seve byl pro mě vždycky idolem, i když jsem ho jako hráče vlastně příliš nezažil. Vyrůstal jsem na Tigerovi a Philovi, ale idolem a inspirací mi byl vždycky Seve,“ konstatoval Rahm. I proto po posledním puttu poslal poděkování španělské legendě do nebes. Ballesteros zemřel v květnu 2011 na nádor na mozku.

Nejčtenější tento týden

Antonelli ovládl jediný trénink v Zandvoortu

Kimi Antonelli vstoupil do druhé poloviny sezony formule 1 nejrychlejším časem jediného volného tréninku před Velkou cenou Nizozemska. Lídr šampionátu porazil na okruhu v Zandvoortu Lando Norrise i týmového kolegu George Russella. Max Verstappen na domácí trati zaostal.

Duplantis vyměnil tyč za mikrofon. Nazpíval hymnu pro atletický šampionát

Armand Duplantis přidal ke skoku o tyči další disciplínu. Dvojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman vydal píseň Gold, která se stala oficiální hymnou premiérového World Athletics Ultimate Championship. Na konci zářijového šampionátu v Budapešti ji navíc zazpívá osobně na stadionu.

Ronaldinho se vrací na trávník. Ve 46 letech chce vstřelit jubilejní 300. gól

Fotbalový svět čeká návrat jedné z největších ikon své generace. Legendární Brazilec Ronaldinho se ve 46 letech připojil k italské Ravenně a nevylučuje, že znovu nastoupí k soutěžnímu utkání. Jeho vysněným cílem je symbolický 300. gól kariéry.

Rybakinu zastavilo zranění, Swiatek je v semifinále Cincinnati

Iga Swiatek pokračuje v Cincinnati v obhajobě titulu. Polská tenistka prošla do semifinále poté, co Elena Rybakina kvůli problémům s kotníkem vzdala čtvrtfinálový duel za stavu 1:4. Rybakina zároveň přišla o velkou šanci poprvé v kariéře vystoupat na pozici světové jedničky. Swiatek naopak protáhla vítěznou sérii už na deset zápasů.

České duo válí v Cincinnati, Nosková s Bouzkovou jsou v semifinále

Linda Nosková a Marie Bouzková pokračují ve skvělé jízdě na prestižním turnaji v Cincinnati. České tenistky ve čtvrtfinále čtyřhry porazily sedmý nasazený pár Erin Routliffe a Aldila Sutjiadi dvakrát 7:5. Na třetím společném turnaji této sezony tak dosáhly na svůj nejlepší výsledek a nyní je čeká boj o finále.

Z klece do zákulisí. Bývalý bojovník UFC Jack Shore rozjíždí vlastní organizaci

Jack Shore ukončil profesionální kariéru před necelými dvěma lety, bojové sporty ale neopustil. Bývalý zápasník UFC se nyní pouští do nové role. Jako promotér představí vlastní projekt Stand and Bang, který chce nabídnout atraktivní podívanou bez wrestlingu a boje na zemi.

Sabalenka může přijít o tenisový trůn, její náskok se rychle rozplývá

Aryna Sabalenka se po dlouhých měsících na vrcholu dostala pod vážný tlak. Osmadvacetiletá Běloruska může po turnaji v Cincinnati přijít o pozici světové jedničky. Na její místo útočí Elena Rybakina, které k posunu do čela stačí postup do finále. Sabalenka si situaci zkomplikovala předčasným koncem v osmifinále a před blížícím se US Open navíc řeší kolísavou formu i vlastní emoce.

Carlos Sainz překvapil. S Williamsem podepsal novou víceletou smlouvu

Carlos Sainz bude pokračovat ve Williamsu i po sezoně 2026. Španělský pilot podepsal s britskou stájí novou víceletou smlouvu, přestože v posledních měsících otevřeně pochyboval o své budoucnosti v týmu. Williams si tak krátce po prodloužení kontraktu s Alexem Albonem pojistil kompletní jezdeckou sestavu.

Konec spekulací kolem Verstappena. V Red Bullu zůstane až do roku 2030

Max Verstappen má o své budoucnosti jasno. Čtyřnásobný mistr světa formule 1 prodloužil smlouvu s Red Bullem až do konce roku 2030. Původní kontrakt platil do konce sezony 2028. Osmadvacetiletý Nizozemec tak ukončil spekulace, které ho spojovaly především s Mercedesem a McLarenem.

Česká senzace v Cincinnati! Sára Bejlek skolila světovou jedničku, vypadl i Zverev

Turnaj v Cincinnati přišel v osmifinále o obě nasazené jedničky. Největší senzaci obstarala teprve dvacetiletá Češka Sára Bejlek, která ve dvou setech vyřadila Arynu Sabalenku. Mezi muži se s turnajem rozloučil Alexander Zverev, jehož po velkém obratu zastavil Tommy Paul.

Nick Kyrgios měl pozitivní test na kokain. Australská hvězda nesmí hrát a hrozí jí dlouhý trest

Nick Kyrgios čelí dalšímu vážnému problému. Australský tenista měl během červnového turnaje na Mallorce pozitivní dopingový test na metabolit kokainu a od začátku srpna je předběžně suspendován. Bývalý třináctý hráč světa se k situaci veřejně přiznal, omluvil se a označil své jednání za obrovskou chybu.

Harry Kane se chystá jednat o nové smlouvě. V Bayernu může pokračovat i po příští sezoně

Harry Kane má před sebou poslední rok současné smlouvy s Bayernem Mnichov, odchod z Německa ale zatím neplánuje. Anglický kanonýr potvrdil, že se s vedením bundesligového šampiona chystá zahájit jednání o prodloužení kontraktu. Rozhovory by mohly začít už během několika následujících dnů.

FIFA si podle šéfa Premier League kope vlastní hrob. Masters kritizuje Infantina a žádá změnu

Napětí kolem vedení světového fotbalu dál roste. Výkonný ředitel Premier League Richard Masters ostře zkritizoval prezidenta FIFA Gianniho Infantina kvůli kontroverznímu plánu na částečný prodej komerčních práv. Podle něj si organizace způsobila současnou krizi sama a potřebuje kandidáta, který dokáže fotbal znovu sjednotit.

Hadjar by mohl přijít o Velkou cenu Nizozemska, Red Bull chystá návrat Lawsona

Red Bull řeší krátce před Velkou cenou Nizozemska nečekanou komplikaci. Isack Hadjar si při tréninku v posilovně poranil zápěstí a jeho start v Zandvoortu je vážně ohrožený. Stáj zatím jeho absenci oficiálně nepotvrdila. Pokud však Francouz závod vynechá, do vozu Red Bullu by měl usednout Liam Lawson.

Bejlek a Bouzková slaví postup v Cincinnati, Siniaková končí

Český tenis má na turnaji v Cincinnati další dvě osmifinalistky. Sára Bejlek otočila zápas s Jekatěrinou Alexandrovovou a Marie Bouzková zvládla dvě dramatické zkrácené hry proti Ivě Jovic. Kateřina Siniaková naopak nestačila na Madison Keys a v singlu končí.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama